Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

licee la distanta sau ff

liceu ff lceu online liceu la distanta

4 raspunsuri la acest subiect

#1
paul100

paul100
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 august 2018 - 10:27

am nevoie de ajutorul vostru , al oricui este in tema cu acest subiect.

ce posibilitati exista acum de continuare a studiilor(liceu), cu sau fara taxa, persoane peste 18 ani,

doar la distanta sau fara frecventa, chiar online., dar cu recunoastere certificata,cu finalizare prin bacalaureat.

 

va rog cat mai urgent,multumesc anticipat.



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 august 2018 - 10:42

buna, uite ce informatie am gasit online - deci, teoreric, sunt sanse. Succes

 

Marți, 18 și miercuri 19 iunie începe înscrierea în clasa a IX-a pentru învățământul cu frecvență redusă și în învățământul seral. În ceea ce privește învățământul cu frecvență redusă se vor înscrie absolvenții clasei a VIII-a din seriile anterioare, care împlinesc 18 ani până la data începerii anului școlar 2016 – 2017. În județul Sibiu au fost aprobate cinci clase pentru frecvență redusă, conform informațiilor primite de la reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean. Două clase sunt la Colegiul Tehnic „Independența”, cu 56 de locuri, o clasă la Liceul Tehnologic „Henri Coandă”, cu 28 de locuri, o clasă la Liceul Tehnologic „Avram Iancu” Sibiu, cu 28 de locuri și o clasă la Liceul Tehnologic Automecanica Mediaș, cu 28 de locuri. Toate clasele au profil de Științe Sociale.

În ceea de privește învățământul la seral, reprezentanții ISJ anunță existența a patru clase de a XI-a. Trei dintre ele sunt clase de mecanică la colegiile „Independența”, „Henri Coandă” și „Automecanica” Mediaș și o clasă este de construcții la Liceul Tehnologic „Avram Iancu” din Sibiu.

În această perioadă elevii îți vor depune dosarele ce trebuie să conțină următoarele acte:

– cerere de înscriere cu opțiuni în ordinea preferințelor candidatului;

– cartea de identitate și cerificatul de naștere, în copie certificată și conformă cu originalul;

– adeverință cu notele și media generală obținute la Evaluarea Națională/tezele cu subiect unic din clasa a VIII-a/teste naționale/examen de capacitate (în original);

– foaia matricolă pentru clasele V-VIII (în original);

– fișa medicală (în original).

Joi 20 iulie, de la ora 10:00, în Sala de Festivități a Colegiului Național Pedagogic „Andrei Șaguna” din Sibiu va avea loc repartizarea candidaților în ședință publică, de către Comisia Județană de admitere. Această repartizarea va avea loc în două etape. În prima etapă elevii vor fi repartizați în ordinea descrescătoare a mediilor de admitere, a candidațulor care au susținut evaluarea națională sau celelalte exmene cerute, iar în cea de-a doua etapă vor fi repartizați, în ordinea descrescătoare a mediilor de absolvire a claselor V-VIII, pe locurile rămase libere, a candidaților care nu au susținut evaluarea națională.

În cazul în care candidatul lipsește repartizarea se va face de către comisie, în ordinea mediei de admitere, conform opțiunii din cererea de înscriere.



#3
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 18 august 2018 - 13:13

Redactor , stirea  asta e din iunie 2016 din Sibiu? 

Si intrebarea initiala e din August 2018.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 18 august 2018 - 13:54

Redactor , stirea  asta e din iunie 2016 din Sibiu? 

Si intrebarea initiala e din August 2018.

mamica - am oferit ce informatie stiu . Daca tu ai alte informatii, te rog sa le dai.

 

Nu cred ca lucrurile s-au schimbat dramatc din 2016 - iar acest exemplu arata ca exista - si de aici cel care a pus intrebarea poate face cercetari incontinuare.



#5
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 18 august 2018 - 15:31

Am crezut ca nu ai  pus bine anul. 

Nu stiu nimuc despre asta . Frecventa redusa nu stiu daca e totuna cu fara frecventa de asemeni cum vrea autoarea

 Fara frecventa deloc nu cred ca se poate 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -