Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum ati hotarat sa divortati?


28 raspunsuri la acest subiect

#21
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 07 august 2018 - 23:44

Dacă programul ii permite , nu poate merge cu voi la medic ? Nu se poate sa tragi numai tu la căruță . Discuta și vezi ce vrea și el. 



#22
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 08 august 2018 - 07:56

Eu i-a-și spune ca ii las ambii copii in custodie pina îmi fac  un rost , sa vedem ce zice! Sa vedem dacă ii mai arde de divorț !

Nu el se gandeste la divort  [:)]



#23
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 08 august 2018 - 19:25

El deja se poarta ca și cum ar fi divorțat, liber sa facă ce dorește.  Nu-i fair ca toate sa ramina pe capul Dyanei, el trebuie sa se implice la fel de mult, ori nu pare ca o face.



#24
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 08 august 2018 - 22:01

[quote name = "Letitia1" post = "8592964" timestamp = "1533672295"] Eu ia-și spune că îi ține ambii copii în custodie pina îmi fac un rost, să văd ce zice! Sa vedem daca ii mai arde de divorț! [/ Quote]

El nu vrea divort pentru ca viata lui e simplă.  Serviciu- casa. Acasa daca are chef face dacă nu asta e. 



#25
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 09 august 2018 - 06:27

Daca ii dai copiii poate iti cere si pensie alimentara. Asta nu inseamna ca si va avea grija de ei.  [:(]



#26
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 09 august 2018 - 09:16

- De ce este "imbecil" sau este doar in apelativ cum a devenit "M***PSD"?  Mie nu mi se pare chiar e.

 

- Partea cu "30% pentru el" mi se pare ok. Asa ar trebui sa gandeasca si Diana. Face bine la moral. Eventual as umbla un pic la procent sa fie mai mic in pic. 

 

- Cred ca angajarea ar fi o solutie buna si pe termen lung. Daca baiatul cel mare nu vrea pe altcineva, ce s-ar intampla daca imprejurarile vor duce lucrurile intr-acolo obligat/fortat? Mai bine se desprinde in mod ... controlat cat inca mai sunt optiuni de backup (mama=bunica).

 

- Pe de alta parte daca supararea (+ nervii) este atat de mare iar divortul este vazut ca singura solutie, asta e. 



#27
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 august 2018 - 15:46

dyana cum esti?



#28
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 18 august 2018 - 06:57

Multumesc sunt bine. 

Să explic ceva: situatia mea nu e de ieri-alaltăieri. E de cativa ani. Nu e chiar un monstru doar ca ma minte destul de mult. Bea mult. El ar trebui să tina un tratament de ceva timp dar prefera să bea. Zice că uita de durere.  

Cu toate ca e agent de vânzări si umbla toata ziua in oras ii spun sa ia o jucărie la  copii si spune ca nu are timp. 

De exemplu azi vreau sa merg la tara. David cere sa o vada pe mamaia care e batrana. El nu merge. Eu nu am condus distante mari. Ieri a venit devreme ca au venit neamurile lui in vizita. 

Pentru ca mult timp am fost cu Marius prin spitale s-a invatat singur. El mănâncă, el merge la cafea, el face..... Daca eu vreau ceva trebuie sa gasesc pe cineva sa stea cu copii sau sa ii iau cu mine.

Stiti femeile alea care iau bătaie de la bărbat si spun ca e vina lor. Cam asta am povestit eu.



#29
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 18 august 2018 - 09:46

dyana cu anii te inteleg f bine...cam atat a durat si la mine.te inteleg si cu plecatul lui de acasa mult,la mine s-a explicat mai tarziu cand am aflat cam cu se ocupa...bine,fara alcool in cazul meu.la tine e si mai greu pt ca ai copiii si problemele aferente...pune in balanta daca se merita sa mai ramai.daca te supara atat de mult ca el exista cand de fapt e absent prin casa,prin viata ta si a copiilor...stiu ca e usor sa arunci cuvinte,dar..pana la un anumit punct te inteleg f bine.te pup si-ti doresc multa putere si zile mai senine!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -