Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Imaginatia primaritei FIREA


33 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 04 august 2018 - 17:21

Merci Pepco , asa cum mi-am imaginat. Foarte trist!



#22
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 august 2018 - 11:29

Eu am trait in mai multe tari insa nicaieri nu am auzit de asa ceva - in mod normal primaria trebuie sa ofere servicii fiecarui cetatean al comunitatii. Nu cred ca asta era ultimul lucru de facut pe lista de prioritati ale primariei Bucuresti decat daca lista este cu totul alta si anume: cum sa fie realeasa primarita la alegeri.

 

Bucureesti nu arata ca un oras perfect pus la punct in care nu mai este altceva de facut decat sa dea bilete gtatuite la pensionari (si apropo de ce nu pe litoralul romanesc?)



#23
Cris_N

Cris_N

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 07 august 2018 - 13:12

A venit si primaria cu informatii despre sumele vehiculate... http://www.ziare.com...sionari-1524510

"Potrivit informatiilor postate pe site-ul Centrului pentru Seniori, valoarea estimata a contractului incheiat cu SC TRAMP TRAVEL INTERNATIONAL SRL este 1.750.000 de lei fara TVA." - via ziare.com

 

Nu se justifica asta sub nici o forma .. :(

 

Si s-a terminat imbulzeala rapid http://www.mediafax....crieri-17387655

 

Acum urmarea va fi intoarcerea lor, cu doua taisuri , plangeri si laude...

 
 
Trist si sumbru arata viitorul copiilor nostri....
 
 
 
 


#24
Cris_N

Cris_N

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 07 august 2018 - 13:23

Eu am trait in mai multe tari insa nicaieri nu am auzit de asa ceva - in mod normal primaria trebuie sa ofere servicii fiecarui cetatean al comunitatii. Nu cred ca asta era ultimul lucru de facut pe lista de prioritati ale primariei Bucuresti decat daca lista este cu totul alta si anume: cum sa fie realeasa primarita la alegeri.

 

Bucureesti nu arata ca un oras perfect pus la punct in care nu mai este altceva de facut decat sa dea bilete gtatuite la pensionari (si apropo de ce nu pe litoralul romanesc?)

 

Cand nu stii ce sa mai faci, dupa statui, evenimente kitch trebuie sa motivezi cumva votul.. Cand in ceea ce priveste poluarea, traficul rutier nu s-a facut aproape nimic in Bucuresti , cand  pentru achizitia de 400 autobuze (roz) , 100 tramvaie 100 de troleibuze nu s-a lansat nici macar licitatia, cand pentru cele prezente procedura pentru a avea aer conditionat in mijloacele de transport dureaza mai mult decat sezonul estival, cand piste de biciclete cu cap nici macar nu-s proiectate, cand noi parcari nu exista insa se mareste la 5-10 lei pe ora parcarea in zona 0... cumva trebuie sa motivezi oamenii sa te voteze.

 

Trist.

 

Si mai trist e ca toti acceptam si majoritatea voteaza ceea ce se promite . Si cei care nu voteaza se aliniaza la ce iese la final.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 august 2018 - 09:21

Romania traieste de multi ani - de cand cu partidul asta al spagii - pe o filozifie a pomenilor. De cate ori pesedeul scade in sondaje - mai baga o promisiune - o marire de pensii, niste bonuri cadou, niste zile libere. Si prea multi romani, inchid ochii si sunt multumiti de aceasta mita ordinara.

 

Intr-un fel, acest pesede jegos isi bazeaza succesul si pe lipsa de principii ale multor romani, din pacate.



#26
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 08 august 2018 - 10:49

Romania traieste de multi ani - de cand cu partidul asta al spagii - pe o filozifie a pomenilor. De cate ori pesedeul scade in sondaje - mai baga o promisiune - o marire de pensii, niste bonuri cadou, niste zile libere. Si prea multi romani, inchid ochii si sunt multumiti de aceasta mita ordinara.

 

Intr-un fel, acest pesede jegos isi bazeaza succesul si pe lipsa de principii ale multor romani, din pacate.

 

Corect. Si totul are radacinile in zecii de ani de comunism cand romanul s-a invatat ca "ne da statul" sau furam de la  stat. E foarte greu de schimbat asa mentalitate. Din pacate, si generatii mai tinere, care au prins foarte putin sau deloc din perioada comunista au fost educate la fel "ce ne da statul?! sa ne dea statul!" 



#27
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 30 august 2018 - 08:10

https://www.google.r...geam-creta/amp/

 



#28
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 30 august 2018 - 08:14

Acum, corect, nu se poate afirma cu exactitate că a fost o bătaie de joc pentru toți cei care au beneficiat, până la urmă este vorba doar de o declarație. Dar eu una bănuiesc intenția de a profita din aceasta campanie , atât financiar cat și in alte moduri. Oricum nu cred că se va face vreo ancheta sau ceva, poate multi au fost mulțumiți dat fiind faptul că singuri nu își permiteau o excursie, chiar și în conditii medii sau sub-medii...

Mingea revine iar în terenul populației, nu ar trebui acceptate aceste pomeni electorale, sunt o alta formă a malaiului dat la poarta!!

Dar, cum sa convingi oamenii amărâți? 



#29
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 30 august 2018 - 18:45

primele reactii ale pensionarilor le-ati vazut? ca ce li s-a dat la fata locului nu corespunde cu ce li s-a promis cand s-au batut pentru plecare?

 

si ca tinerilor trimisi in vacanta la mare li s-a servit mancare stricata, de au facut toxiinfectii alimentare?

 

SC TRAMP TRAVEL INTERNATIONAL SRL, asta-i nume predestinat, tramp, in engleza, inseamna si prostituata.


Editat de Pepco, 30 august 2018 - 18:48 .


#30
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 22:09

Cred că ați citit/auzit la știri că Firea a cerut demisia ministrului Carmen Dan și că s-a declarat în "relație tensionată" cu Dragnea.

Cum nu am niciun pic de încredere în această doamnă, o suspectez foarte tare că părăsește corabia care se va scufunda si își dorește să câștige capital de imagine din opoziția PSD ului. Nu că ar fi de-adevăratelea interesata de soartă țării, ci mult mai degrabă de a grațioasei dumisale persoane......




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -