Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gura, PSD!


43 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 august 2018 - 08:10

Cred ca deja ati auzit de scandalul cu numarul de inmatriculare considerat ofensator.

Da, acel numar cu MU13 PSD.

 

Pe scurt, un cetatean, rezident in Suedia, vine in Romania cu o masina inregisttrata in Suedia cu numarul M**EPSD. Pe langa acest numar masina mai poseda si alt numar obisnuit. Ambele numere legale in Suedia, legale in UE. In sensul ca ai voie sa circuli cu placute de inmatriculare personalizate pe care is scrise doar litere.

 

Ambasada a punctat că plăcuţele de înmatriculare preferenţiale emise de autoritatea de transport din Suedia sunt valide oriunde în Uniunea Europeană. Condiţia e ca şoferul să aibă documente şi pentru plăcuţele originale, şi pentru cele preferenţiale. Șoferul trebuie să aibă la el şi plăcuţele originale, în cazul în care se află într-o ţară unde numerele preferenţiale nu ar fi acceptate şi trebuie schimbate. Ţările pot decide ce fel de vehicule şi numere pot circula acolo, iar autorităţile suedeze nu au un cuvânt de spus în această privinţă.

 

La un moment dat soferul este oprit. I se suspenda permisul si i se face dosar penal.

 

Parerea mea:

Nu sunt de acord cu astfel de cuvinte spuse public, la dresa nimanui oricat de mult nu mi-ar placea o persoana. Dar... asta nu arata cat de jos au ajuns oamenii care le folosesc ci cat de jos a ajuns PSD din moment ce forteaza oamenii sa recurga la astfel de proteste.

 

Cred ca Politia Romana a facut un abuz. Trebuia sa-l opreasca, sa-l roage sa schimbe numerele, sa-i dea o amenda. 

 

Scandalul s-ar fi stins incetisor.

Asa, scandalul a luat o amploare fara precedent. A polarizat din nou societatea, tine paginile ziarelor, a amestecat si o terta tara.

 

Politistii aia care au reactionat, probabil la cererea PSD, au facut o mare gafa si un abuz, transformand o chestie banala intr-o chestiune nemaipomenita, extraordinara care a luat amplitudine in presa romaneasca si nu numai.

Asta o numesc eu prostie.

 

========

Oamenii reactioneaza. Bascalia la adresa situatiei asteia absurde careia i-a dat foc PSD:

Rezolvati criptografiile:

 

m2.jpg

 

m1.jpg

 

=====================

Voi ce parere aveti?



#2
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 01 august 2018 - 09:17

Exact la fel m-am gândit și eu, de când a aparut prima data știrea, că nu e mare scofala să afișezi un cuvânt urat, asta scriu pe pereți și pe unde apuca cam toți necivilizații, nu asta e soluția.

Prima greșeală este după părerea mea transformarea acestui om în erou național. Poate situația în sine are partea ei de umor, dar eu una prefer ca poliția și cetățenii să contribuie la creșterea gradului de educație, ce ar fi acum sa ne lipim abțibilduri , tricouri, plăcute cu tot felul de cuvinte, lozinca opoziției sa contina astfel de cuvinte... Mie nu mi s-ar părea normal.

Asta un aspect.

Alt aspect este cum a acționat poliția romana, nu mi se pare corect nici să pui omul la zid în așa fel, nu era un recalcitrant care nu a răspuns solicitării de a schimba numerele....

Și uite așa dovedim in continuare ca popor că suntem tot în stadiul de pubertate/adolescenta, ne hlizim la lucruri complet inutile și apoi facem pe cocoșii.... Fără niciun rost din ambele părți.



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 01 august 2018 - 09:18

Dar... Romanul s-a născut poet și tine mortis s-o demonstreze....



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 august 2018 - 09:51

Sigur ca da, urmarim si noi acest scandal monstru care arata ca acest partid, PSD nu stie decat sa puna pumnul in gura si sa isi subjuge toate institutiile statului.

 

Eu nu spun ca mesajul e decent - insa sa faci de la o frustrare populara un scandal national - denota prostia fara limite a PSDului.

 

Acest PSD ai carui senatori jigneau la modul cel mai mizerabil cu putinta femei din Parlamentul Romaniei - cu niste declaratii de cel mai josnic nivel .... acest PSD care se scandalizeaza ca lumea nu mai vrea penali la putere - acest partid de mincinosi cauia nu ii pasa ca tara se duce de rapa ... isi aroga acum dreptul de a se comporta ca un partid totalitar, in care nu ai voie sa ai opinii.

 

Mi-e greata imensa de acest partid. Uitati-va la chipul lor si asta spune totul.



#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 01 august 2018 - 10:43

Seful Politiei Romane (dupa ce s-a contrazis singur asupra bazei legale a dosarului penal si confiscarii placutelor) :"A intrat legal din punct de vedere al plăcuțelor de înmatriculare. Din punctul meu de vedere imoral, pentru că avea acea sintagmă vulgară." 

 

Aceeasi politie romana a eliberat , legal si se pare si moral , aceste placute de inmatriculare: 

94264.o_doamna_la_volan_in_bucuresti.ss.

 

 

Discretia si tactul clar nu sunt atribute ale politistilor  zilele astea.  Din pacate, presiunile politice si acapararea institutiilor statului de politicieni supusi "marelui conducator" sunt tot mai evidente. Ne indreptam incet si sigur spre dictatura. (persoanele care au criticat pe pagina de FB a politiei s-au trezit cu conturi blocate. Nu m-ar mira sa se trezeasca si cu amenda acasa). 



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 august 2018 - 10:51

Eu daca intru in tara cu sute de foi, ascunse in valiza -  pe care scrie M@@@ psd - INSEAMNA CA INTRU IMORAL, nu?

 

Pai de acum sa ne ia pe toti la puricat   - sa se instituie legea imoralitatii  si sa ne dea amenda si sa ne indhida pe toti.

 

Ca asta doar inseamna pesedismul. O voma mare.



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 august 2018 - 10:58

Laura, poltisitul rroman stie ce inseamna m**e - face parte din limbajul lor, dar habar nu are ce inseamna de fapt 314.



#8
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 01 august 2018 - 11:02

Ce e imoral la numarul Toyotei?



#9
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 august 2018 - 11:05

Ce e imoral la numarul Toyotei?

Am vazut poza aia pe Fb dar nici eu nu inteleg ce vrea sa insemne.



#10
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 august 2018 - 11:05

Ce e imoral la numarul Toyotei?

314 = 3,14 = pi




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -