Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguini sau suricate?

ghetar pinguini

1049 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 18:47

Bun venit la capitol nou!

 

Daca va intrebati ce treaba au suricatele, pai e simplu! Mai intai ca a fost destul de cald in zonele traditional reci ale Europei cat sa transforme ghetarul in savana. Plus, cand suntem plecate care pe unde s-a dus, sau cu treaba care cum o are, mai scoatem capul pe aici exact ca animalutele din titlu.

 

#astasunteu cea din dreapta sus. Voi?

 

 

Miniaturi atasate

  • 0ED94055-59A0-4118-B008-B58966F958B0.jpeg


#2
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 19:41

Eu sint stanga de tot, cea careia i se vede doar un ochi.

 

Am avut un weekend tare frumos. Am vazut o piesa de teatru care m-a impresionat tare mult. A percutat exact pe framantarile mele de parinte vizavi de viitorul copiilor. Se cheama "Straight White Men" si purica bine asteptarile parintelui de la copii, asteptarile societatii de la ceea ce considera un membru productiv si cum intelegem "productivitatea" vizavi de fericirea personala, relatiile intre frati si cum se raporteaza unul la celalalt. Ce inseamna succes personal si profesional si cum se intersecteaza si totul pe un fundal relativ amuzant (adica piesa a avutmulte momente realmente funny, nu doar serioase). 

 

Ieri am fost la un festival japonez si m-am incantat cu tot felul. Am reusit sa intru si la Topshop si am plecat cu un jumpsuit de seara (ma gandesc sa il port la nunta in martie) foarte elegant la numai $20. Prima oara am crezut ca nu vad un zerou bine. Parte de sus e din plasa/dantela foarte fina si are la intervale cristale (amplasate rar si finut)...partea de jos pantaloni laaaaaaargi (ca o fista pantalon) dintr-o matase plina si grea. 



#3
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 19:50

Eu sunt la mijloc, sus, aia care se uită urât :D (pe rândul doi de sus, cum ar veni).

 

Antmil, faină piesa și fain și jumpsuit-ul din descriere. Eu trăiam cu impresia despre mine că nu-mi place dantela, dar am ajuns la concluzia că unele tipuri de dantelă arată chiar bine. Ce culoare are jumpsuit-ul?

 

Eu nu prea am multe de povestit. Mâine plec la Tg Mureș, n-am absolut nici un chef.

 

În rest am ajuns la concluzia că m-am îngrășat extrem de tare, dar din păcate nu prea merge nimic să dau jos :(.



#4
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 20:03

Danielag, jumsuitul este negru, ovcorz!!!! Ma mai tentase o rochie super fistichie din catifea fuschia brodata cu ceva paiete intr-un design gen artificii explodand. Era petrecuta in fata si designul se intindea doar pe o parte a rochiei...alungit. M-am calmat insa!



#5
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.612 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 21:14

[hia]

 

iubesc suricateleeeee  [il]  de cand ma stiu.

 

eu sunt cea din stanga jos care o imbratiseaza pe cea careia i se vede doar fundul [clo]

 

vai,ce frumoase sunt!  [il]  [il]  [il]

 

Ioana multumesc pt imagine  [flo2]

 

dar mie-mi plac f mult si pinguinii,pt ca au un singur partener si sunt scumpi scumpi  [il]

 

va pup  [:X] si concedii frumoase sa aveti!


Editat de velvet, 16 iulie 2018 - 21:20 .


#6
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 21:47

Eu sunt aia mai blonda:))))Suricatele erau cumva si in filmul cu PI?

Mai, eu nu mai apuc sa intru pe aici... ma termina sotu' asta:))). De cand suntem holtei, daca nu suntem pe barca,  suntem pe plaja. Daca nu e picnic, e restaurant. Ajungem acasa seara tarziu. Mi s-au dus toate planurile de facut curatenie generala, de plantat flori si re-pus gradina pe picioare, aranjat balconul si alte chestii deosebit de interesante:))) Stiu, stiu e nasol...Maine ne vin copiii acasa, asa ca re-intru la program normal:)))

 

Ant, frumos povestesti de piesa de teatru. Nu pui poza cu jumpsuit-ul? Asa, sa ne clatim

ochii...

Ioana, la voi mai ploua? Sau seceta ca la mine?

Daniela, drum bun la Tg Mures! Poate incerci dieta de la Viv. Eu am dat jos cateva kg repede, inainte de concediu, doar mancand friptura cu salata,  fara paine, paste, orez sau dulce, cascaval, unt.  De fapt mancam dimineata o felie de paine. Si beam apa/ceai mult....

Velvet, imi place tare de tine.. esti mereu asa optimista si pozitiva!

Vacanta frumoasa celor care sunt pe unde sunt!


Editat de anja, 16 iulie 2018 - 21:55 .


#7
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.612 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 21:59

anja   [flor] nu as fi putut sa merg inainte altfel...mai am  si nunante de gri,dar ma ridic intotdeauna .si ma bucur ca te termina sotul  [:D] frumos!  [floare3]

 

viv am uitat ,ce reteta tii?  [flo]

 

eu vreau sa ma mentin la  aceleasi kg.cand pun 2,3,reduc caloriile...si gata,se duc in cateva zile...



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 22:51

Eu sunt aia din primul rand de jos, cea mai inchisa la culoare care sta cu burta-n sus!

 

Nici nu stiu cu ce sa incep.

Incerc sa o iau pe rand.

 

*Iar s-a stricat formatarea. Ca sa va citesc ma deloghez ca sa scriu ma loghez.

 

**Imi plac mult suricatele si mie si lui CCS. Nu am pierdut niciun episod din Meerkat Manor. Avem chiar si o poza cu Flower, preferata noastra.

 

***Trec a doua oara, cu acelasi copil, prin emotiile inscrierii la facultate, examenul de engleza bla, bla, bla. Stress mare mon cher. Ce sa mai zic. Sa termini un an la facultate cu 9 si ceva, sa iei bursa si apoi, pac nu e potrivit pentru mine. Ma gandesc ca stie ea mai bine. In fond au fost 73 de copii intrati la sectia ei. Au ramas doar 20.  Restul au plecat. Spuneau ca e slaba facultateaa.  Oricum nu mai pupa buget anul asta, ca a mancat din banii statului asa ca va trebui sa platim. Si uite asa platim ca prostii ca unii copii habar nu au ce sa faca  pentru ca nu exista indrumare. I-am zis ca anul asta si-l plateste din banii ei ca doar au inceput sa-i vina banii din asigurarea de studii. Si ma gandeam ca ce bine ca am dat-o de la 6 ani la scoala.

 

**** Azi am fost la casa. CCS sta pe acolo de o saptamana. Am fost sa-i duc bani. Au venit instalatorii sa monteze centrala, unii invarteau la manivela sa faca putul. Ai grija de ei, du-le apa rece, cafea, sucuri. Am fost sa cumparam cazile. Ziceam ca raman acolo peste noapte. Nope, m-a sunat Silvi ca ii iese maseaua de minte, ca o doare de-i vine sa urle, ca are gingia umflata. Vino acasa, pe la ora 17, da telefoane mii dupa urgenta stomatologica. Am fost cu ea, radiografie.. Cacata aia de masea e oblica, nu ii va iesi in veci ca nu are cum. Facuse puroi. Anestezie. Taiata gingia, scos puroi, antibiotic, antiinflamator. Programata la extractie pe 26 iulie.

Acasa debandada si mizerie. La 9 seara dadeam cu aspiratorul pe domnisoara am pus-o sa spele pe jos si sa faca ordine.

Am spalat rufe ca deh, o mananca-n talpi si pe 18 dupa examen pleaca la Electric Castle, la Cluj. Le-am intins. Am ras de ea ca va sta in cort si ca e anuntata ploaie. I-am zis ca probabil dupa experienta asta nu o sa mai vea in veci sa plece undeva cu cortul. Si ca probabil va veni acasa tare imputita.

 

***** Dieta a fost aia de 13 zile, dieta daneza, de schimbare metabolism sau cum i-o mai zice. Am tinut doar 10 zile. Da, am slabit 5 kg. E o dieta greuta, cu 500-600-700 calorii/zi, dar cu vointa multa e ok. Din nefericire de la telina fiarta, suc de portocale am facut diaree, multa. M-am deshidratat ca dracu, mi s-a facut rau si a trebuit sa-mi cumpar saruri de rehidratare, bete din alea congelate de se sug. Deci am intrerupt-o, dar tot in stitlul ala mananc. Doar am inlocuit niste chestii.

 



#9
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 23:38

Io-s suricata care probabil nu se mai vede, c-au acoperit-o celelalte, asa cum ma acopera si pe mine altii cu task-uri



#10
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.919 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 07:50

Eu sunt cea din stanga sus, cu capu" mare.

 

Noi in continuare in vacanta la tata, e bine. Duminica am fost la circ, pt baiat a fost o premiera, i a placut. Aveau animale dar nu au voie cu ele in arena, cu exceptia cailor, superbi. Nu stiam ca este legea asta, e bine, protejeaza animalele.

 

In rest joaca prin parcuri, incursiuni la mall ( frumos Palasul, cu 6 sau 7 nivele), eu mai merg si la dentist. Asteptam sa se intoarca verisorii de la mare sa aiba si Eric cu cine sa se joace. Poate iesim pe la manastiri cateva zile. Ce bine e sa fii musafir acasa!

 

Mihaela, impresionanta poza. Mai pune cand ai timp.

 

Vacante frumoase in continuare celor care le au, spor la treaba suricatelor consemnate la domiciliu.

 

Incerc sa pun o poza cu puiutii de leu.





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -