Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#11
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 04 iulie 2018 - 11:48

Salutare, ladies  [flo2]

 

Si eu prin zona, rutina obisnuita, nimic deosebit. In afara de saptamana asta mai avem inca trei de scoală   [:D] ,   tezele s-au mai rarit, dar e cald si copiii nu prea mai au chef. Ieri s-au dus in sala de sport sa urmareasca meciurile.

 

M-am apucat de o mini curatenie prin sertare si dulapuri, mi se pare ca avem prea multe lucruri si nimicuri, trebuie sa mai fac o selectie Până la urmă invartim niste lucruri, le mai stergem de praf, mai dăm si bani pe ele   [zirea]

 

Cam atat

 

Dana, f frumos Blaga, printre preferatii mei in scoala. Unde vreti concediu? Pe plaiuri mioritice ?

 

o zi frumoasa  [flor]



#12
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 04 iulie 2018 - 11:51

eroare


Editat de Judoka02, 13 iulie 2018 - 10:53 .


#13
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 17:48

Salutare, salutare, 

 

sunt cu piticul la un termin, și am rămas sa îl aștept .

 

noi suntem încă in teze. Nr 1 a avut azi teza 4 la engleză , luni a avut la mathe, mâine la fizica, luni trebuie sa predea un proiect la etica și marți e Note Stop.

 

m- am saturat ca de mere pădurețe . Acu repeta pt franceza, pt examenul oral, dar nota o are finala 2. Dacă era între doua note conta . 

 

Au avut de citit o carte și vor discuta despre ea, câte doi.

 

———-

 

in alta ordine de idei. Am mai trecut intr- o etapa. Am avut luni de prezentat ceva . 22 Slide am avut. Am vb 50 minute in fata întregului departament. Prezentări , mai am, in grup restrâns , dar Acu la 60 de persoane mi- a fost cumplit de greu. Mai ales ca m- am înscris voluntari. Și am reușit . 

Tipa care m- a angajat Acu 8 ani, și nu mai lucrez cu ea, mi- a zis ca am evoluat fantastic:)))

 

am trecut- o și pe asta . 



#14
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 13 iulie 2018 - 09:54

Hello vouă. 

Didi felicitări.  [flor]

Eu coc vinete. Sunt 5ron/kg la mine, unii spun ca e mult. Mie nu mi se pare, se lucrează mult la vinete. Si nu mai vreau sa aștept. Pun separat ptr zacusca. 

Azi e foarte cald la mine. Norocul meu, tocmai când as fi vrut sa fie mau rece. 

O zi buna sa aveți. 



#15
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 13 iulie 2018 - 11:02

Buna dimineata spre pranz,

 

Didi, noi am inceput sa respiram, nu mai au teze, predau manulalele, sapt viitoare e Ausflug, Sporttag si alte activitati de incheiere  [:)] , la unele materii le au dat si nota finala. Singura problema e engleza, la cel mic stiu ca profa e ciudata si nu agreeaza baietii,  [zirea]  prefera fete cuminti si silitoare.

 

Cel mare e non stop pe vidouri, filme,seriale in engleza, cred ca are un vocabular mai dezvoltat decat al meu, dar nu are chimie cu profesoara. 

 

hai ca mai e putin  si felicitari pt prezentare  [flo2]

 

Am venit de la dentist si incepe sa treaca anestezia, peste ma doare capul, ma duc sa-mi fac un ness. [cit]

 

 

Un week end cat mai frumos  [flo2]



#16
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 23:07

[flor]  multumesc! Sunt mândra de mine! Ptiu ce modesta sunt . Exercițiu te face maestru. ...

 

Dana, ce mai citește Ale a ta? Cum merge in vacanța ?

 

J, la noi note stop e după marți . Deci au oralul la franceza și proiectul la etica. 

Teme normal. Vineri e note conferenz. 

 

In alta ordine de idei, al mare e plecat cu cortul. Cu foștii colegi de primara și niște tati. Asta noapte la 23:45 ma întreba unde ii sunt ochelarii de Inot . Și el și- a făcut bagajul șingur. Mâine la 13 revine.

 

al mic a avut concert, cu școala de muzica . Minuna minunat cânta copii ăștia . Duminica viitoare iar. 

eu plec luni in ro. Ma duc la sevici și la 18:30 decolez . Revin joi seara, sper sa ajung la timp la concertul lu Ăla mare de la școala . 

Mama mea împlinește 80 și nu pot sa stau acasă . Mi- am luat bilet Acu 1 sapt. Revin joi cu un băiețel care venea la noi, oricum. 

I- am luat biletul din Aprilie , cadoul nostru. A terminat clasa a 8- a a intrat la soguna. Ce mândra sunt de el. Mama lui e prietena mea, am fost colege 1-8.

 

apoi ii trimit pe toți 3 in ro, pe 5 August . Acu pe pitic  l- am cuplat cu o fetița și plătim însoțitor . Aia mari nu au nevoie. 

 

O sa ma interesez. Eu le- am luat la copii însoțitor . Dar ne întoarcem cu toții . Sa anunț la Tarom , nu?

 

 



#17
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 iulie 2018 - 10:10

Hello vouă la cafea . 

In sfârșit se arată vara. Ieri am bifat prima ieșire la piscina in vara asta, desi apa era cam rece. 

Azi program administrativ. Am pus de-o ciorbă cu ardei umpluți si mai târziu vreau sa ma pensez/mani/pedi. 

Alex nu mai citește nimic organizat. Zice ca e in pauza. Are pe noptiera 6 cărți, doar 1 e alegerea mea, si doar le răsfoiește.

Si mie mi se mai întâmpla așa.  Acum citesc Fetele ascunse din Kabul/Jenny Nordberg pe care am mai inceput-o candva, dar atunci nu m-am simțit in state s-o termin. 

Aseară ne-am uitat la Mamma mia amandoua. Am cantat si dansat toate cântecele, pe unele le-am reluat ( era înregistrat). 

Pa vouă. O duminica faina sa aveți!  [flo2]



#18
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 iulie 2018 - 10:12

La multi ani mamei tale Didi. 80 ani ! Wow !  [flor]



#19
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 19 iulie 2018 - 16:24

fete dragi, nu v-am mai scris de luni de zile. 

Am avut de lucru la job si am mai fost si o saptamina in Ro la intilnirea de liceu de 30 de ani (poate n-ar trebui sa spun 30 in gura mare  [:)] ).

In plus, forumul functiona mai ciudat.

 

Acum ma activez cu niste corecturi de la ultimul curs. 

 

va pup te toate in grup.



#20
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 19 iulie 2018 - 16:53

Multumim de urari [flor]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -