Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CM Rusia 2018


822 raspunsuri la acest subiect

#811
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 23:40

Cum de s-a calificat Arabia saudita, dar Italia nu s-a calificat?

Rugaciunea face minuni!

Sa stii ca aici,in Golf ,orice e posibil! Fotbalistii sunt bine platiti,pregatiti si li se insufla de mici patriotismul si cand esti patriot nimic nu te poate opri sa te califici pentru Campionat!Apoi mai e versiunea a 2 -a naturalizarea . Punem ochii pe doi-trei capabili,il ademnim si il facem cetatean!

Sper sa comentam Campionatul din Qatar peste 4 ani tot aici si degeaba pariem pe Brazilia si Argentina,caci ele,practic nu mai exista!

Sa va asteptati la Emirate pe locul 1,Arabia Saudita pe 2 si Qatarul pe 3! sau in alta ordine caci aflati ,direct de la sursa ,ca embargoul din Qatar e doar o vrajeala.In Golf ,domina pacea si omenia,si lumea merge inainte,impreuna,caci odata toti au fost saraci,pescari si cautatori de perle!

Ei joaca comedie si carti,si tot jucand in 25 de ani Dubaiul a devenit Paradisul pe Pamant pentru unii! Toata lumea vrea un selfie cu Burj Khalifa,vrea sa se joace la Bollywood Park,sa mearga la Ferrari World!De ex.Arabia Saudita nu are nevoie de turisti,caci are mai multi decat necesar (pelerinaj la Mecca),Qatar are compania cu preturi cele mai mici din lume,ca nu vine in Emirates,e cu interes caci Emirates si-a pierdut cota de piata decand a intrat Qatar Airways in actiune.



#812
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 23:53

Dar arabii cu arabii,noi cu noi!

Ce am facut ca tara ca sa meritam sa fim la Campionatul Mondial?

Absolut nimic!

Cine ar fi apriat ca Sfantu-Gheorghe va avea o echipa in liga 1 acum vreo 10-15 ani?!

Chiar nimeni!

Baietii de acolo ,nu deosebsc mingea de fotbal,de cea de volei! insa suporterii sunt tari si nu se bat niciodata cu romanii,caci Legea Firii nu le permite desi,in capul lor ce e ,numai eu stiu,caci acelasi lucru il am si eu in cap,cu diferenta ca am un bunic ,pe linie paterna Alexandru care la un moment dat mi-a dat ceva nepretuit,chiar nu stiu de unde se trage,dar cert e ca nu stia maghiara decat ,din auzite si imi dadea mereu carti din biblioteca lui mare si veneam mereu la el,sa mai iau una si inca una,desi parintii mei divortasera si bunica mea murise,si tot am mers pana ce nu s-a putut,caci a murit de os simpla aprindere de plamani,pentru ca tatal meu,alcoolic,nu-l vizita! si vecinii nu-l deranjau caci stiau ca nu iese din casa decat la o anumita ora,nu mannca X,nu mannca Y si uite asa ,desi avea vila frumoasa cu o curte mare,pompoasa si vecini cu care imaprtea aceeasi casa,l-am inmormantat o mana de oameni.In ceea ce priveste biblioteca s-a dus pe apa Sambetei ca si cecurile pe care ni le-a lasat noua,celor doi nepoti.Cred ca nu trebuie sa va spun ca nu stiu unde e ingropat tatal meu si nici nu ma intereseaza! Stiu ca a murit,ca un caine,precum a meritat si au venit la usa mamei mele sa vina sa-l ingroape copiii.Dar copiii erau departe si l-a ingropat Statul!



#813
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 16 iulie 2018 - 23:59

Atat si nimic mai mult despre Sfantu- Gheorghe! oras care acum e pe locul 2 din tara la cel mai nepoluat oras din Ro.\

Primarul Antal Arpad ,fost coleg de clasa primara trage bine sforile,insa nu l-as propune ca Presedinte pentru ca RMDSZ nu se califica pentru un candidat la Presedintie,nu pentru ca romanii nu ar vota din inertie,un maghiar ci pentru ca nu se califica el,desi,ar avea sanse,desi nu ca atunci s-ar alia cu Viktor Orban si.....

Deci nu maghiari la Presedintie,german avem insa trebuie sa ne gandim la Monarhia Constitututionala foarte serios.



#814
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 10:47

Luna, fara suparare ,nu am inteles esenta mesajelor tale!!!

 

Am inteles ca Luca Modric este desemnat cel mai bun jucator al turneului si portarul belgienilor ,cel mai bun portar al turneului!!!


Editat de andacos, 17 iulie 2018 - 10:47 .


#815
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 11:04

Rugaciunea face minuni!

 

Daca facea, ajungeau campioni, nu plecau asa repejor acasa! 

 

Explicatia ca ei s-au calificat si Italia nu, e destul de simpla si nu are de-a face cu rugaciunile. A dat-o Roxana parca. Jocurile de calificari se joaca pe regiuni, europenii cu europenii, africanii cu africanii, zona araba cu zona araba, etc. Normal ca Europa e ce-a mai performanta cind vine vorba de fotbal, aici au fost cele mai grele meciuri, cea mai mare competitie.

 

Imi amintesc ca a iesit scandal  cu Quatarul. Deci se mai tine acolo urmatorul campionat mondial?



#816
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 12:56

In Quatar se tine, in  noiembrie - decembrie .



#817
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 13:20

Wow, numai 2 milioane de oameni in Quatar. E una din cele mai sigure tari din lume,

 

The Qatar 2022 FIFA World Cup bid was a bid by Qatar to host the 2022 FIFA World Cup. The bid has come under FBI investigation for bribery and corruption, leading to the resignation of FIFA President Sepp Blatter. With a population of 2 million people, Qatar will be the first Arab state to host the World Cup.



#818
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 14:47

Luna, te rog sa ma scuzi, dar cam ciudate mesajele tale. Cred ca nu prea stii ce fotbal se joaca in tarile arabe. Si daca cumva va fi cum ai “prezis” tu, va fi probabil un scandal si mai mare decat in 2002, cand tara gazda Coreea de Sud a ajuns in semifinale, impinsa doar de arbitri. Nu mai zic de cum a ajuns Qatar sa organizeze urmatoarele campionate mondiale, cu mita imensa catre capii FIFA, care au si cazut intre timp. Cu amanarea competitiilor europene ca sa se poata juca in toamna, deci deranj, nu gluma. 



#819
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 iulie 2018 - 09:46

. Cu amanarea competitiilor europene ca sa se poata juca in toamna, deci deranj, nu gluma. 

Si eu sunt foarte curioasa cum se vor imbina mondialele alea si cupele euripene(pe restul continentelor nu cunosc competitiile).

 

O sa vedem cum va arata un campionat toamna euripeana!!!

 

Ce ma deranjeaza pe mine in general la asemenea competiti- nu ma refer acu l Quatar care n-re absolut nicio istorie/experienta fotbalistica...este risipa.

 

Se investec de catre FIFA o caruta de bani si apoi stadioanele alea ramin in paragina pur si simplu.

 

E de fapt o problema nu numai cu competitiile fotbalistice ,ci si cu Olimpiadele..

 

Eu nu as accepta candidatura unor tari-general vorbind de competitii sportive, daca nu au un necesar de cel purin 90% ,indiferent ca e vorba de baza materiala sau locuri de adapostit sportivi.



#820
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 iulie 2018 - 09:54

pai nu le vor imbina deloc. se vor anula competitiile europene. probabil vor ramane in desfasurare campionatele tarilor ce nu participa.

 

depinde de tara si depinde de investitii. multe dintre investitii se amortizeaza, prin afluxul de turisti, prin sponsorizari, prin afluxul de capital si proportional cresterea veniturilor odata cu competitia.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -