Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Angela si copilul mofturos, Trump


1890 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 iunie 2018 - 15:52

Am ras cu lacrimi cand am vazut poza asta si ... asa cum am vazut un comentariu pe Twitter - as da niste banuti sa stiu ce i-a spus Angela lui Trump, acest copil razgaiat care nu intelege despre ce vorbesc oamenii astia seriosi ....

 

O poza pentru cartile de istorie

 

Fisier atasat  donald-trump-angela-merkel-g7-summit.jpg   134,18K   0 descarcari

 

 



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 iunie 2018 - 15:57

si au aparut si alte variante  [:-)))]

 

Fisier atasat  cu-mancarea.jpg   90,98K   1 descarcari

 

Fisier atasat  cu-ursuletul.jpg   129,68K   0 descarcari



#3
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.635 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 02:54

Am ras cu lacrimi cand am vazut poza asta si ... asa cum am vazut un comentariu pe Twitter - as da niste banuti sa stiu ce i-a spus Angela lui Trump, acest copil razgaiat care nu intelege despre ce vorbesc oamenii astia seriosi ....

 

O poza pentru cartile de istorie

 

attachicon.gifdonald-trump-angela-merkel-g7-summit.jpg

 

Redactor, lasind la o parte jignirele cate tu si altii le aduc Presedintelui Americii si americanilor care l au votat, acest  presedinte cu partidul lui a facut f multe din cate a promis si pt ce a fost ales... ceea ce nu se poate spune despre alti “alesi”, conducatori distinsi. pressa inca o data isi da in petic si arunca cu noroi...dar asta nu mai e nimic nou.



#4
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 10:56

Michelle, fiecare are dreptul la o parere, nu? asa e in democratie sau cel putin in Europa. Acesta nu e forum de adus osanale tovarasului Trump. Uneori ma intreb daca esti reala.



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 14:06

Redactor, lasind la o parte jignirele cate tu si altii le aduc Presedintelui Americii si americanilor care l au votat, acest  presedinte cu partidul lui a facut f multe din cate a promis si pt ce a fost ales... ceea ce nu se poate spune despre alti “alesi”, conducatori distinsi. pressa inca o data isi da in petic si arunca cu noroi...dar asta nu mai e nimic nou.

Michelle - care sunt acele jigniri?



#6
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 15:05

Redactor, lasind la o parte jignirele cate tu si altii le aduc Presedintelui Americii si americanilor care l au votat, acest  presedinte cu partidul lui a facut f multe din cate a promis si pt ce a fost ales... ceea ce nu se poate spune despre alti “alesi”, conducatori distinsi. pressa inca o data isi da in petic si arunca cu noroi...dar asta nu mai e nimic nou.

 

Serios, cu P mare? Ca in biblie?

 

 

Nenea asta e reprezentantul unei culturi total diferite fata de a europenilor. Nu te mira ca nu-ti impartasim "valorile", dar in partea asta de lume traim altfel.



#7
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 24 iunie 2018 - 06:24

Mianda, europenii au cladit America  . Nu martienii si nici bastinasii ce aveau o cu totul alta viziune.

Sa nu te mire daca in nu mult timp nici in coltul asta de lume nu vom mai trai altfel.

Cu greselile ce se fac acua in Europa in politica macro gen EE mi-- e teama ca USA este pur si simplu ca intotdeauna deschizatoare de drumuri iar batrana Europa ar trebui sa constate si sa schimbe ceva daca vrea sa nu ii urmeze exemplul.

Dar nu se intampla asta dupa cum se vede. Majoritatea votanta si in Europa e nemultumita insa inertia politica a vechiului continent Inca tine echilibrul. 

Daca Angelica si altii ca ea insa refuza sa ia aminte un alt Trump va gasi un scaun liber si in ograda de vis a vis de balta.



#8
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 24 iunie 2018 - 10:42

 

Dar nu se intampla asta dupa cum se vede. Majoritatea votanta si in Europa e nemultumita insa inertia politica a vechiului continent Inca tine echilibrul. 

 

 

Nu pentru mult timp,primele semne sunt deja,vezi exemplu cel mai concret si recent Italia.


Editat de andacos, 24 iunie 2018 - 20:33 .


#9
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 24 iunie 2018 - 10:46

pressa inca o data isi da in petic si arunca cu noroi...dar asta nu mai e nimic nou.

Presa -nu numai in America, a ajuns la un grad de manipulare, cum nu am vazut pina acum.

 

Puterea presei,liberattea presei ,din pacate, nu mai are aceleasi scopuri nobile ca in trecut.

 

O masa manipulata,este o masa usor de condus.



#10
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 24 iunie 2018 - 17:11

Mianda, europenii au cladit America  . Nu martienii si nici bastinasii ce aveau o cu totul alta viziune.

Sa nu te mire daca in nu mult timp nici in coltul asta de lume nu vom mai trai altfel.

Cu greselile ce se fac acua in Europa in politica macro gen EE mi-- e teama ca USA este pur si simplu ca intotdeauna deschizatoare de drumuri iar batrana Europa ar trebui sa constate si sa schimbe ceva daca vrea sa nu ii urmeze exemplul.

Dar nu se intampla asta dupa cum se vede. Majoritatea votanta si in Europa e nemultumita insa inertia politica a vechiului continent Inca tine echilibrul. 

Daca Angelica si altii ca ea insa refuza sa ia aminte un alt Trump va gasi un scaun liber si in ograda de vis a vis de balta.

Ca sa putem continua trebuie sa ne oprim.

Omenirea a ajuns la un punct atat de sensibil, incat daca vom continua sa traim in vechea paradigma, vom sari cu totii in aer.

Angelica si altii ca ea a inteles ca nu acumularea de bogatii si nici ura rasiala nu este solutia. Dar din pacate, sunt si destui care-si urmaresc dor propriile interese si nu se gandesc ca si maine e o zi, ca si copiii nostri au dreptul la a trai pe aceasta planeta.

Trump ce face? El neaga inclusiv incalzirea globala. Nu face nimic alceva decat sa-si satisfaca orgoliile personale, antrenand dupa el gloata usor de manipulat, detinand controlul asupra ei isuflandu-i frica. Da, frica! Frica de a nu-si pierde bunurile acumulate in lumea asta nebuna, condusa numai de bani.

Asta e America pe care au cladit-o europenii, o America a consumului exagerat, unde totul trebuie sa fie cat mai mult si cat mai mare, uitand de semenii mai putin norocosi, care de cele mai multe ori nu-si pot satisface nici macar nevile primare.

Resurse sunt pentru a trai cu totii fericiti, dar nu putem realiza acest lucru deoarece unii simt nevoia de a fi si mai fericiti decat ceilalti.

Mare pacat!




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -