Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine participa la mitingul PSD?

miting tampenie psd

48 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 iunie 2018 - 18:38

Intotdeauna am urat barbatii care isi ridica tricoul si isi mangaie burta.



#42
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 00:52

In Piata Victoriei s-au pus schele pentru tribune. Banuiesc.

S-au adus WC-uri ecologice. Cate 10 pe fiecare parte a bulevardului Lascar Catargiu, la intrarea in metrou - sper sa stiti sa le folositi - multi dintre dumneavoastra nu au canalizare, dar nu-i nimic lipsa canalizarii si modernismul WC-ului din fundul curtii nu sunt abuzuri.

PSD vegheaza. Are grija de vezica dumneavoastra.

 

 

 

din cate am auzit, nu le-au folosit.

 

stiu asta de la un prieten care a facut parte dintre voluntarii care s-au dus sa faca curat in urma lor; a zis ca au folosit cu incredere boschetii in care au aruncat peturi si "pancarde".


Editat de aminna, 10 iunie 2018 - 00:53 .


#43
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 08:48

Mitingul vazut de la mine a fost un fisco, am vazut oameni apatici, discursuri irreale, oamenii care au plecat in timp ce dragnea halucina despre statul Paralele, Veorica a citit de pe niste hartii. Au ratat momentul de sfarsit in care trebuiau sa lumineze piata cu lanternele telefoanelor. Nu prea mai era lume.

 

Am vazut oameni care nu au strigat sloganuri.

 

Numai Mircea Badea era pe acolo superincantat. Mai avea putin si avea orgasam la microfon.

In timp ce oameni in varsta rapusi de caldura si umezzeala erau luati cu Salvarea.

Rusine, Dragnea, Tariceanu, Olguta, Carmen, Iordache, Veorica ...Firea.

Rusine pentru toti cei care sustineti si ati sustinut aceasta mascarada cumplita.

 

Da, Mianna, pe scurt nu prea au folosit ecologicele. s-au c..t si p..t in boscheti. era aseara un miros.... 

Mizeria lasata, munti de gunoaie...



#44
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 11:08

Am rezistat 5 min sa ascult din cele 40 ale cuvântării tovarășului Dragnea. Ma înfior. E mai rău ca Ceaușescu. Despre ce vorbește el acolo??? 



#45
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 12:32

Ieri a fost foarte cald in Bucuresti si umiditate mare, in jur de 60%. Disconfort termic ridicat.

Oamenii aia au venit pe drum, obositi, unii de la 10 ore departare, s-au fatait prin oras, abia apoi au ajuns in Piata.

Foarte, foart multi in varsta.

Salvarile au intervenit in 170 de cazuri, lipotimii, lesinuri, epilepsie.

 

doreau ca la sfarsit sa regizeze un joc de lumini cu lanternele cum a facut #rezist, dar mult mai impresionant. Numai ca nu le-a iesit. In timpul discursului lui Dragnea oamenii au inceput sa plece, erau plictisiti, in afara de liderii manifestatiei putini si-au mai aprins lanternele.

 

Nu au reusit sa-i insufleteasca si sa strige sloganurile dorite de ei. sloganurile erau mai mult din megafoane decat din multime.

 

 

Dragnea a delirat continuu, a vorbit despre statul paralel si despre cum i se fabrica lui dosare, el care nu are nicio vina, despre ofiterii acoperiti din institutii. Oamenii din piata nu au inteles nimic si de aceea au inceput sa plece.

 

Niciunul dintre participantii politici la miting, nici unul, nu a reusit sa insufleteasca multimea.

Sa nu mai vorbesc de Liviu Plesoianu, alt clown, care a tinut un discurs lung in engleza.

=========

 

cu toate ca dupa cifrele oficiale au fost  pana in 180.000 de participanti, televiziunile aservite spun 430.000 sau, ca sa rotunjeasca si sa intimideze, o juma de milion.



#46
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 15:16

Doar un mic episod de dinaintea mitingului: în Gara de Nord reporterul întreba manifestanți care coborau din tren care e motivul pentru care au venit. Un manifestant din Constanța care purta un steag e întrebat și el, și răspunde: ”Citiți pe tricoul meu: Jos statul paralel!” Reporterul insistă și îl întreabă cine este totuși statul ăsta paralel? Manifestantul are o secundă de ezitare și zice: ”Nu știu. Dragnea?”



#47
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 17:02

Dupa victoria atat de frumoasa a Simonei - in care am urlat prin casa la punctele ei cele mai furmoase - de probabil ca au crezut vecinii ca suntem in incidente casnice ... a venit, vorba lui fiu-meu si rasplata...

 

Mitingul PSD - ALDE a fost trist din toate punctele de vedere. De o tristete fara margini. 

Am auzit intr-o seara pe un post de tv de-al lor cum se laudau ca aduce de pilda Olguta 20 de mii, Oprisan 15 mii ... vorbeau de acesti oameni ca despre vite care sunt aduse ....niste numere si atat. Iar pe seama lor urca la putere.

Oamenii astia care au venit ... pentru o tura gratis la Bucuresti .... nu au nimic in comun cu imbuibatii ce conduc acest partid si care se tem fiecare ca DNAul le va gasi matraprazlacurile din afacerile cu statul.

 

Au adus la Bucuresti oameni simpli, manipulati ... de care se folosesc acesti baroni care sug banii tarii din 1990.

In rest, acesti oameni amarati vor continua sa moara pe soselele tarii, in spitalele fara igiena si medicamente ...

 

e foarte trist. 



#48
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 17:21

- iar discursurile liderilor PESEDISTI - au fost culmi ale populismului ieftin ... un nivel atat de josnic sa murdaresti ideea de libertate si democratie pentru care s-a murit la Revolutie.

 

a fost orwelian.



#49
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 iunie 2018 - 17:23

un video de urmarit aici




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -