Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rocadă de 1 Iunie


6 raspunsuri la acest subiect

#1
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 01 iunie 2018 - 12:48

Nu voi juca şah. Azi este declarată oficial o zi liberă de stress 1f60a.png Sunt deja convins că unele dintre mămici zâmbesc. Zi liberă de stress, ce utopie! Dar fiind 1 iunie avem dreptul la imaginaţie. Sau cu atât mai mult în această zi.

Aşa încât declar astăzi că aveţi libertatea de a vă aduce aminte de ... voi. Nu cei de ieri. Nici cei de alaltăieri. Mergeţi vă rog ani buni înapoi. Astfel încât să ajungeţi să vă revedeţi. Aşa….
Ei bine ceva îmi spune că acum vom revedea fie o fetiţă fie un băieţel care fac năzbâtii. Nu aveţi cum să mă contraziceţi pentru că nu s-a inventat pe această lume un copil care să nu facă vreo prostioară 1f60a.png 
Si acum gândiţi-vă la acest copil pe care îl revedeţi şi la toată viaţa lui chiar dacă este făcută din crâmpeie de amintiri. Incercaţi să legaţi aceste bucăţele de amintiri în mintea voastră. Incercaţi sa revedeţi ceilalţi copii aşa cum erau atunci.
La sfârşit de tot încercaţi să vă revedeţi părinţii cum arătau atunci.
Acum deschideţi ochii şi îmbrăţişati orice om pe care simţiţi nevoia să îl îmbrăţişaţi. Poate fi chiar oricine, pentru ca azi, de 1 Iunie, oricare a fost cândva copil. Poate fi chiar oricine pentru ca aveţi dreptul la rocadă.
La mulţi ani tuturor!

Miniaturi atasate

  • azi.jpg


#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 iunie 2018 - 13:07

La Multi Ani copiilor nostri si copilului din noi.

Dar pentru parinti, ziua copilului este in fiecare zi.  [flo2]



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 iunie 2018 - 13:19

Pe mine ma irita oarecum festivismul asta. Pentru ca e exact momentul in care politicienii fac gargara si atat.



#4
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 01 iunie 2018 - 19:50

 

Nu voi juca şah. Azi este declarată oficial o zi liberă de stress 1f60a.png Sunt deja convins că unele dintre mămici zâmbesc. Zi liberă de stress, ce utopie! Dar fiind 1 iunie avem dreptul la imaginaţie. Sau cu atât mai mult în această zi.

Aşa încât declar astăzi că aveţi libertatea de a vă aduce aminte de ... voi. Nu cei de ieri. Nici cei de alaltăieri. Mergeţi vă rog ani buni înapoi. Astfel încât să ajungeţi să vă revedeţi. Aşa….
Ei bine ceva îmi spune că acum vom revedea fie o fetiţă fie un băieţel care fac năzbâtii. Nu aveţi cum să mă contraziceţi pentru că nu s-a inventat pe această lume un copil care să nu facă vreo prostioară 1f60a.png 
Si acum gândiţi-vă la acest copil pe care îl revedeţi şi la toată viaţa lui chiar dacă este făcută din crâmpeie de amintiri. Incercaţi să legaţi aceste bucăţele de amintiri în mintea voastră. Incercaţi sa revedeţi ceilalţi copii aşa cum erau atunci.
La sfârşit de tot încercaţi să vă revedeţi părinţii cum arătau atunci.
Acum deschideţi ochii şi îmbrăţişati orice om pe care simţiţi nevoia să îl îmbrăţişaţi. Poate fi chiar oricine, pentru ca azi, de 1 Iunie, oricare a fost cândva copil. Poate fi chiar oricine pentru ca aveţi dreptul la rocadă.
La mulţi ani tuturor!

 

E dragut ce spui tu acolo, dar hai sa facem asta in oricare alta zi, fiecare cand simte si daca simte.

 

Azi e ziua copiilor. Sa nu fim egoisti si sa le-o confiscam. 

E ziua lor si numai a lor!

 

La multi ani copiilor din toata lumea!


Editat de mianda, 01 iunie 2018 - 19:51 .


#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 iunie 2018 - 08:18

E dragut ce spui tu acolo, dar hai sa facem asta in oricare alta zi, fiecare cand simte si daca simte.

 

Azi e ziua copiilor. Sa nu fim egoisti si sa le-o confiscam. 

E ziua lor si numai a lor!

 

La multi ani copiilor din toata lumea!

Esti mult prea serioasa. Ai uitat de copilul de demult. A fost doar un exercitiu de imaginatie prin care va invitam sa incercati sa va readuceti aminte de voi insiva cand erati niste copii.
Incearca sa te relaxezi.... [:)]  Pe bune.



#6
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 03 iunie 2018 - 08:55

Pe bune, eu personal n-am nevoie de un astfel de excercitiu. Iar de relaxare, lasa-ma pe mine sa apreciez eu daca e necesar sau nu...

 

Azi e  3 iunie, la multi ani copiilor care au uitat sa creasca!  [:)]



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 iunie 2018 - 09:04

Pe bune, eu personal n-am nevoie de un astfel de excercitiu. Iar de relaxare, lasa-ma pe mine sa apreciez eu daca e necesar sau nu...

 

Azi e  3 iunie, la multi ani copiilor care au uitat sa creasca!  [:)]

Pe bune, daca nu ai nevoie de un astfel de exercitiu nu e nici o problema. Invitatia nu este personalizata  [;)]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -