Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Criptomonedele, Bitcoin, si alte socoteli

bitcoin criptocurrency criptomonede

6 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 19:12

De la o vreme tot primesc mailuri si mai nou si telefoane ca sa investesc in criptomonede. 

Ei bine eu nu doresc acest lucru. Ieri un idiot de la un call-center dresat sa-mi vanda criptomoneda m-a intrebat: chiar nu vreti sa va imbogatiti?

 

Oare nu se sesizeaza nimeni ca aceste tele-sales si callcenter din Romania nu respecta legea?

 

Si apropo de criptomonede: Economistul american Nouriel Roubini considera ca ofertele initiale de criptomonede nu sunt nimic mai mult decat niste inselatorii, iar “sarlatanii” din spatele acestora cauta doar sa-i desparta pe investitori de banii economisiti si sa impinga societatea intr-o Epoca de piatra moderna. Roubini a mai spus ca doar 8% dintre monedele virtuale lansate in cadrul unei ICO ajung sa fie tranzactionate pe un exchange.

 

 

Cred in criptomonede? DA! Cred in tehnologia lor care ajunge la maturitate. Cred in ce se tranzactioneaza acum pe piata? Nu! De fapt cred in una singura Notes de la Choon pentru ca ea se "cladeste" prin oameni care asculta muzica.

 

Voi ce parere aveti? Exista oportunisti pe Forum? Si asa un remember, exista oameni care au pierdut bani la Caritas sau la FNI?  Offtopic: parintii mai tineri cred ca trebuie sa Google Caritas :)



#2
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 19:16

Cum este viata, o serie de politicieni s-au umplut de bani iar Ioan Stoica, fondatorul Caritas, a fost evacuat recent din garsoniera în care locuia pentru că nu şi-a plătit chiria. Asta si dupa ceva ani buni de inchisoare. Caritas este estimat ca a tranzactionat intre 1 si 5 miliarde de dolari!



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 19:19

:)) apropo de bitcoin, acum vreo 5 ani am ras de soțul meu care voia să cumpere, dar când am auzit la un moment dat in ce creștere uriașă au fost.... Nu mai zic nimic ... [smulgpar]  [smulgpar]

Bineînțeles, ca in toate poveștile adevărate, nu am avut bitcoin cumpărat, așa că nu ne-am îmbogățit peste noapte.

Îmi păstrez însă însă  principala , că trebuie sa ai cunoștințe serioase în domeniu pentru a câștiga bani din așa ceva, altfel.... Caritas...



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 19:44

Dacă vreți sa vedeți un serial bun și informativ despre moneda digitală, va recomand Start-Up . 



#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 07:57

Intotdeauna va exista o balanta. Imbogatirea intr-o parte inseamna saracirea identica in alta parte. Nu exista imbogatire doar intr-o parte. Nu exista reguli deci nu exista raspundere. Fiecare decide ce doreste sa faca.



#6
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 26 mai 2018 - 00:30

Cum este viata, o serie de politicieni s-au umplut de bani iar Ioan Stoica, fondatorul Caritas, a fost evacuat recent din garsoniera în care locuia pentru că nu şi-a plătit chiria. Asta si dupa ceva ani buni de inchisoare. Caritas este estimat ca a tranzactionat intre 1 si 5 miliarde de dolari!

 

Karma - ce sadesti,primesti!

Ma doare cand cineva nu are bani ,nici pentru o chirie,insa in cazul lui,nu e nici o problema.

Cati oameni a lasat si el pe drumuri,sau cu ochii in soare?! 



#7
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 26 mai 2018 - 00:35

Eu nu am rabdare sa ma informez,insa am inteles ,ca poti sa- i achiziotinezi si "sapand " pe net.

Nu am urmarit indeaproape,daca e asa sau nu,insa daca as stii,unde sa-i caut,nu as spune nu.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -