Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

A innebunit lupul


52 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 09:43

Da, a innebunit lupul...

Sau pe scurt, traim nefirescul. A dat strechea in ei. 

 

Mi-e rusine, mai, de politicienii romani. Au luat-o razna, s-au damblagit.

De vreo 3 luni n-am mai deschis televizorul. Va jur!

 

Dar citesc ziare on line. Nu pot sta departe de ei. Rahaturile lor ma atrag precum lumina atrage fluturele. E adevarat ca sunt mai mult un fluture de poienita, nu unul de noapte. Sau, ma rog, asa ma vad. 

 

Cateodata ma stric de ras, alteori imi vine sa ascund laptopul dupa usa. Imi ramane telefonul - a supravietuit caderii in WC, mictiunii si trasului apei. Il iubesc. Mai ales de cand i se potriveste sintagma aia cu fac pe el de telefon. 

Il tin aproape, dau cu degetul si citesc (e dezinfectat). Citesc. 

 

Va spun si voua ce am retinut. Pe scurt.

 

  1. Liviu&Veorica pleaca in Israel si strica politica externa a Romaniei. Fac ei un memorandum secret.
  2. O delegatie participa la mutarea ambasadei SUA la Ierusalim. Palestina isi retrage ambasadorul din Romania.
  3. Veorica  zice ca orice om ii e frica de o plangere penala.
  4. Orban, al nostru, nu al ungurilor,  ii face plangere penala lui Liviu&Veorica pentru atentat la siguranta statului
  5. Iohannis ii cere demisia lu' Veorica. De 3 ori pana acum.
  6. Veorica il primeste cu onoruri militare pe omologul ei din Croatia. Nu s-a dumirit cum e cu protocolul si dupa intonarea imnului Romaniei a dat sa plece. Noroc ca era croatul acolo si a retinut-o. Cred ca o dureau tocurile taman la imnul Croatiei.
  7. Firea - draga de ea - la nu stiu ce conferinta internationala se prezinta ca "primar general al Romaniei"
  8. Ametita si incompetenta de Carmen Dan - ministru de interne -  urla acum nu stiu cate luni ca nu se stie cine i-a pus microfoane in casa, ca, jale, mare, vor sa o spioneze. Face tam-tam in presa. Mai ca nu a dat apa la soareci. Acuma tace de cand s-a descoperit ca ametita de soru-sa (valeu sunt doua!) a chemat o firma particulara sa caute locuinta de protocol de microfoane. Si aia din dorinta castigarii unui avantaj i-au pus un microfon intr-o priza. Proaste si prosti, frate!
  9. Dragnea renunta la marsul pentru familie. II e frica sau poate si-a dat seama ca si el si Tariceanu cara in rucasac, mai degraba, multe neveste, fecioare nubile si amante, decat traditii.
  10. Lui Dragnea i se cer vreo 10 ani de inchisoare cu executare. Aflam sentinta pe 29 Mai.
  11. Lui Valer Dorneanu - presedintele Curtii Constitutionale, Ministerul de externe ii recomanda sa nu mearga in Rusia la nu stiu ce forum juridic international. Eh, ma lasi! Bineinteles ca s-a dus.
  12. Iohannis e amendat de CNCD pentru cuvantul "penali"; Serban Nicolae e mustrat finut pentru ca i-a spus unei doamne parlamentar ca are filmulete cu ea cand facea sex anal. Si Veorica a fost mangaiata capilar cand a comparat politicienii cu autistii.
  13. Veorica vorbeste desprea ea insasi la persoana a III-a. 
  14. Olguta - sta pe scaun cracanata, cu un picior la est unul la vest - ca sa intre cat mai tare fusul clasei muncitoare. Probabil.
  15. Mai vechii nostri prieteni, Udrea, Mazare sunt plecati in tarile calde. De unde mai spurca uneori pe la posturi de televiziune.

Atat imi amintesc deocamdata. Dar am o gusa plina.

Pe data viitaoare. Ma duc acum sa mai scurm prin balega lor.



#2
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 09:54

Câteva mici observații:

 

2. Palestina nu și-a retras ambasadorul, l-a rechemat la consultări.

 

9. Din teritoriu știu că nu au avut cum să strângă oamenii (inițial li se ceruse ca fiecare organizație să vină cu 10% din populația localității respective!! - stai într-un orășel cu 3000 de oameni, targetul era să aduci 300 de oameni la miting)

 

12. Iohannis a fost amendat de CNCD, nu de CCR.

 

Cele de mai sus nu schimbă cu nimic observația ta: au luat-o razna!



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 10:05

Am modificat aia cu CCR. M-a luat valul.  [:)]

 

Eu i-as amenda pentru port ilegal de creiere.

 

Rechemarea la consultari e un mod diplomatic de a spune ca l-au retras pana vom face noi urmatoarea mutare.

 

PSD a dat inapoi de frica. 



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 13:46

Eu sper sa se intample ceva si sa scapam de oile astea.



#5
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 13:58

Nu ca m-as pricepe. Nici europarlamentar nu am fost. Nici fotografii cu omologii mei nu am facut vreodata. 

La finalul intalnirii cu prim-ministrul croat, cu o voce mititica, suava il indeamna: Make a photo?

 

Sigur ca make a foto. Doamna make multe. Take mai putine.

Cred ca acolo in parlamentul european o dureau si mainile de atata vorbit in engleza.

====

 

Opa Se incing spiritele

  1. Dragnea zice ca plangerea penala a lui Orban a fost croita in laboratoarele de la Cotroceni.
  2. Olguta zice ca incendiul de la Colectiv a fost pus de Cotroceni ca sa-l dea jos pe Ponta; nu stiu ce asociatie o someaza sa vina cu dovezi.

 



#6
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 16:12

viviana, ce importanta are pentru tine politica Romaniei? iti influenteaza viata, in bine, in rau? pierdere de timp mi se pare din partea unui om educat si inteligent, cum mi se pare mie ca esti, sa stea sa urmareasca mocirla, bezna politica din Romania. nu cred ca nu stii ca statul roman nu da doi bani pe cetatenii de rand. nu considera ca le este dator cu ceva.



#7
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 16:20

viviana, ce importanta are pentru tine politica Romaniei? iti influenteaza viata, in bine, in rau? pierdere de timp mi se pare din partea unui om educat si inteligent, cum mi se pare mie ca esti, sa stea sa urmareasca mocirla, bezna politica din Romania. nu cred ca nu stii ca statul roman nu da doi bani pe cetatenii de rand. nu considera ca le este dator cu ceva.

Mentalitati ca ale tale au dus Romania unde e acum...



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 16:52

Un om educat si inteligent ca mine trebuie sa se implice, sa semnaleze mocirla, sa activeze intru asanarea ei pentru ca in tara aia traieste, trebuie sa prevada viitorul pentru ca are un copil de indrumat.

 

Un om educat si inteligent ca mine poate deveni o persoana credibila, un exemplu pentru toti cei care prefera sa caste gurile la toate toapele si la toate "purtatoarele ilegale de creiere" luand de bun tot ce le picura in teasta.

 

Si nu in ultimul rand un om educat si fooooarte inteligent ca mine priveste in viitor si nu trebuie sa  accepte pentru binele generatiilor ce vor urma incultura, lipsa de educatie si discernamant ale conducatorilor nostri.

 

 

Mi-as dori ca din ce in ce mai multi  oameni sa reactioneze. Sa nu mai stea cu dosu' pe camasa si doar sa se planga.

 



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 18:05

viviana, ce importanta are pentru tine politica Romaniei? iti influenteaza viata, in bine, in rau? pierdere de timp mi se pare din partea unui om educat si inteligent, cum mi se pare mie ca esti, sa stea sa urmareasca mocirla, bezna politica din Romania. nu cred ca nu stii ca statul roman nu da doi bani pe cetatenii de rand. nu considera ca le este dator cu ceva.

Ce prostie imensa tocmai ai spus.

 

Politica influenteaza viata fiecarui roman. De la cel fel de spital fara medicamente ii astepta pe cei dragi in cazuri nasoale - la mortii de pe strazile Romaniei pentru ca nu s-au construit autostrazi.  De la sistemul de invatamant aiurea in care invata copiii acestei tari, pana la spaga trebuie sa o dai unui lucrator de la primarie pentru o adeverinta/ De la banii acestia care ajung in conturile de spaga ale acestor politicieni pana la tot ce nu s-a construit in aceasta tara iar tinerii vor sa plece pe capete din ea.

 

Pepco - trezeste-te! Doar prostilor nu le pasa de politica.



#10
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 23:54

Doar prostilor nu le pasa de politica.

 

mersi.

 

viviana, tu si altii ca tine, activi in mediul online, ca asta e arma vremii, va luptati cu morile de vant. statului nu ii pasa de voi. daca vi se pare ca ii pasa... doar vi se pare.

 

De la cel fel de spital fara medicamente ii astepta pe cei dragi in cazuri nasoale - la mortii de pe strazile Romaniei pentru ca nu s-au construit autostrazi.  De la sistemul de invatamant aiurea in care invata copiii acestei tari, pana la spaga trebuie sa o dai unui lucrator de la primarie pentru o adeverinta/ De la banii acestia care ajung in conturile de spaga ale acestor politicieni pana la tot ce nu s-a construit in aceasta tara iar tinerii vor sa plece pe capete din ea.

 

asa, si? hashtag rezist?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -