Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Avem Veveritel pe ghetar!


786 raspunsuri la acest subiect

#521
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 iunie 2018 - 22:25

pe noi ne bate gindul iar sa ne mutam...de data asta in Dallas, Texas...casele la jumatate de pret, scolile f bune, viata mai ieftina...singura problema e umiditatea si taxele de proprietate duble decit aici.

 

din toamna ne apucam de remodelari...daca o sa gasim pe cineva sa le faca. se construieste in prostie aici...toti sunt programati .



#522
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 iunie 2018 - 22:43

cat despre situatia politica de aici cu emigrantii, cu copiii ... sunt multe de spus...sunt multi copiii trimisi singuri,multi sunt doar cu unul din parinti fara dovada aprobare din partea celuilalt, nu au acte sa dovedeasca ca sunt rude, plus ca intra ilegal in tara....iar tara nu are resurse sa ajute nici populatia existenta... si sa ii ajute cu asistenta socials, medicala....nu poate sa accepte acesti oameni fara acte, ilegal iar pe altii sa ii puna  sa astepte pt viza, sa plateasca fees, sa aduc a acte doveditoare... 


Editat de michelle-usa, 23 iunie 2018 - 01:52 .


#523
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 06:22

Michelle, nu esti tu cea antiavort, dreptul la viata etc? Dar esti pro despartit copii de parinti ca nu are tara resurse? Dar bani de arme si razboaie se gasesc. Ce zici de niste taxe mai mari la cei bogati? De 100 de dolari pe an in plus taxe la cei cu case mai mari decat nevoia stricta? Taxe crescute la cei care poseda arme, droguri, cazinouri etc? Sa vezi cum se gasesc bani!!!  Sunt absolut convinsa ca problema e mai complicata decat pare, dar se pot gasi si solutii mai omenesti. Nu e nimic normal sau Dumnezeiesc (ca tot povestesti de cum te duci sa studiezi biblia) in a desparti un copil de mama, nici nu stiu cum tocmai tu poti gandi in stilul asta. 

Gandeste-te ca nu ai fi tocmai in regula cu actele, dar ai vrea sa-i oferi copilului tau o viata mai buna. Cum ar fi daca te-ar desparti de el, in loc sa se caute solutii? Ce ar fi in sufletul tau sa-l stii inchis in custile alea, infricosat, plins, nemancat, dormind pe jos si invelit cu folie? Te-ai gandi la resursele statului sau la o solutie? V a spalat Trump creierele? Este peste puterea mea de intelegere.


Editat de devo, 23 iunie 2018 - 07:26 .


#524
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 08:11

[vom]

cat despre situatia politica de aici cu emigrantii, cu copiii ... sunt multe de spus...sunt multi copiii trimisi singuri,multi sunt doar cu unul din parinti fara dovada aprobare din partea celuilalt, nu au acte sa dovedeasca ca sunt rude, plus ca intra ilegal in tara....iar tara nu are resurse sa ajute nici populatia existenta... si sa ii ajute cu asistenta socials, medicala....nu poate sa accepte acesti oameni fara acte, ilegal iar pe altii sa ii puna  sa astepte pt viza, sa plateasca fees, sa aduc a acte doveditoare... 

 

Vai ce mi-ai stricat ziua 



#525
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 20:45

Parca spune ai la alt subiect ca fiecare are drept sa isi spuna parerea... scuze daca opinia unora nu e in accord cu tine....nu as fi scris mesajul daca nu ar fi fost remarcile anterioare....daca ar fi fost subiect la Alta rubrics scriam acolo, nu la pinguini. deci  sa vina toti de pe planeta care vor o viata mai buna si America sa I primeasca cu flori si fara sa ii  intrebe cine sunt...daca iti intra un necunoscut in casa, Il lasi, nu te interesez a cine e, si ce vrea sa faca... Il pui la masa, dai dormitor, bani...tot ce are nevoie... te faci canu vezi daca imparte droguri , sau da in cap cuiva din familie...  Deci sa nu intrebam pe cei ilegali cine sunt si ce vor face pe aici fara un ban in buzunar. Iar legile existente sunt numai pt unii, nu pt toti... e normal unora sa le ceara acte, bani, dovezi, ani de asteptare.... si altora nu.. 



#526
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 21:17

Michelle, e vorba de despartit copiii de parinti, nu de bani, nu de acte etc. Nu mai devia cu tot felul de aiureli si comparatii ca nu tine. Dar daca vrei raspuns la "paralela" ta - nu-ti convine cine iti vine in casa, nu primesti, ii trimiti de unde au venit. Dar nu ii desparti, nu le pui copiii in custi.

E ultima mea interventie cu tine, nu vreau sa stric subiectul si in plus nu am stofa de Don Quijote. 



#527
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 21:45

Buna seara, dragelor

 

Incerc si eu timid sa mai scriu una alta, pana nu se strica iar stricarea.

 

Fleur, la multi ani pentru Eric! Stiu ca fuse ieri ziua lui, dar nu am avut la indemana o scula compatibila.

Nu dai si prin Bucuresti sa ne intalnim?

 

Ioana, imi place mult pisica ta de la avatar. Imi pare rau ca iti da de furca viroza asta ciudata. Ciudata.

 

Moi sunt fericita pentru ca CCS a venit in sfarsit acasa. e cam obosit si vad eu ca nu prea l-a dat fericirea afara cand i-am spus ca avem de facut aia si aia si aia...

 

Fii-mea se distreaza de nu se poate.  Cam asa:

domnisoara.jpg

 

 A dat cu nasul de frangipani (si la propriu si la figurat) si e hotarata sa aduca acasa ca poate se prinde.

=======

 

Fetele mele au ajuns cu bine in SUA. Nici nu mai stiu daca v-am spus.

sora mea este extraordinar de fericita. Pe cele mici nu le-a vazut niciodata, pe nepoata noastra nu o mai vazuze de 16 ani.

Baiatul ei se intelege foarte bine cu fetele. Este o diferenta de 6 luni intre el si fata cea mare. Ea implineste 9 ani in decembrie, el a implinit 9 ani azi. Toti 3 copiii sunt finutii mei si in sfarsit au avut ocazia sa se cunoasca si sa stea impreuna.  Si vazandu-i asa laolalta imi creste inima. Ii iubesc pe toti foarte mult.

 

Au fost deja la Palm Springs. Azi se duc la Universal Studios si maine pleaca la Vegas.



#528
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 22:24

Michelle, e vorba de despartit copiii de parinti, nu de bani, nu de acte etc. Nu mai devia cu tot felul de aiureli si comparatii ca nu tine. Dar daca vrei raspuns la "paralela" ta - nu-ti convine cine iti vine in casa, nu primesti, ii trimiti de unde au venit. Dar nu ii desparti, nu le pui copiii in custi.

E ultima mea interventie cu tine, nu vreau sa stric subiectul si in plus nu am stofa de Don Quijote. 

 

Nu s au dus americanii la ei sa ii desparta de copii, ei au venit, stiau ca sunt legile astea existente se chiar de pe vremea lui obama  ( dar deh... pe atunci nu se mai facea asa  caz)dar au vrut sa forteze situatia, iar. americanii sa cheltuielile degeaba milioane cu ei. Ce sa faca, sa i cazeze la hotel... all inclusive?Ps. Unele poze chiar sunt de pe vremea lui obama, sau cu photoshop...anyway, sa vedem acum  tinuti impreuna ... tot nu inseamna ca vor fi primiti legal. Lumea aici nu vrea sa fie copiii despartiti, dar sa nu mai vina ilegal.


Editat de michelle-usa, 23 iunie 2018 - 22:44 .


#529
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 22:25

Viviana ce e frangipani?



#530
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 iunie 2018 - 22:36

Viviana ce e frangipani?

Un copacel cu flori frumos mirositoare. I se mai spune si Plumeria.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -