Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

il mut, nu-l mut?


38 raspunsuri la acest subiect

#31
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 27 aprilie 2018 - 21:27

EliaElia, voiam sa le cumpar pentru ca nu folosesc varianta online nici la scoala, nici acasa, eu nici n-o suport. imi plac cartile din hartie.

 

parintii ceilalti, daca au vreo parere, n-o exprima.


Editat de Pepco, 01 mai 2018 - 09:33 .


#32
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 28 septembrie 2018 - 08:02

l-am mutat. eveniment nu lipsit de neplaceri.

 

imi pastrez o doza de... rezervare sau cum sa spun, dar deocamdata sunt multumita. este mai greu decat la scoala de unde am plecat, nu ma asteptam.

 

sfaturi pentru alti parinti in situatia mea, daca sunt, ce sa zic... sa studieze bine avantajele si dezavantajele (desi, in cazul nostru, am descoperit niste nasoale dupa ce am plecat - nasoale in scoala veche, nu in scoala noua, daca nu plecam, nu le-am fi descoperit, in fine). daca sunt convinsi ca nu au ce pierde (noi nu aveam), sa faca pasul.


Editat de Pepco, 28 septembrie 2018 - 08:09 .


#33
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 28 septembrie 2018 - 12:48

Pai atunci e bine! Mult succes in noul an scolar la noua scoala! Cum e invatatoare aici? Acorda atentie tuturor materiilor cf orarului?

Ce ati descoperit nasol la vechea scoala? Cu atat mai mult, descoperirea va ajuta sa nu regretati pasul facut.



#34
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 28 septembrie 2018 - 20:42

monicabo, da, desi la sedinta cu parintii am discutat in particular cu dansa despre situatia de la vechea scoala si mi-a spus ca si ea a mai procedat asa, dar nu la modul "nu facem deloc materiile acelea". pare foarte draguta si dispusa sa il faca pe Alex sa se integreze lin. pana acum n-am auzit niciun "nu vreau sa merg la scoala", macar ca primeste teme din belsug la toate materiile. pana si la desen. :D

 

despre vechea scoala din pacate nu pot dezvalui ce si cum, desi imi doresc nu sa spun, sa urlu, dar nu stii niciodata cine cum ajunge sa citeasca si cine are de suferit apoi.



#35
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 07:59

 

 

despre vechea scoala din pacate nu pot dezvalui ce si cum, desi imi doresc nu sa spun, sa urlu, dar nu stii niciodata cine cum ajunge sa citeasca si cine are de suferit apoi.

 

pai tocmai datorita acestei atitudini de "stiu dar nu spun" si fricii de a-ti asuma raspunderea, lucrurile merg cum merg in Romania, parintii trebuie sa plateasca meditatii, li se cer bani si toate celelalte. Fiindca se complac in a fi supusi "sefului", nu cumva sa zica "doamna" ceva, sa nu-i ia la ochi etc. Deci, nu va mai plangeti!


Editat de miriama, 30 septembrie 2018 - 08:03 .


#36
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 09:19

Eh, Miriama nu-i chiar asa. Sunt situatii si situatii. Pepco le stie mai bine si sunt convinsa ca decizia ei e OK. Pe vorbe, din auzite si din barfe nu poti face reclamatie.



#37
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 15:08

Eh, Miriama nu-i chiar asa. Sunt situatii si situatii. Pepco le stie mai bine si sunt convinsa ca decizia ei e OK. Pe vorbe, din auzite si din barfe nu poti face reclamatie.

 

Nu te contrazic, la ea o fi pe vorbe si din auzite si in acest caz ii inteleg pozitia, dar cei de la care a auzit sau au fost implicati in nereguli au facut ceva? Au sesizat undeva? Parerea mea ca sunt prea putini cei care au curajul sa deschida gura. Pun capu-ntre urechi si merg mai departe slugarnici si supusi. In schimb vorbesc pe la colturi mama-mama.



#38
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 21:28

mersi, viviana.

 

miriama, e cum spune viviana, chiar daca ai dreptate, vorbele, barfele, auzitele nu-ti sunt de ajutor. mai ales daca esti singur in demersul tau. eu am incercat o data chestia asta, intr-un alt context, si nu am avut castig de cauza, ba chiar mi s-a spus ca sunt putin nebuna.



#39
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 01 octombrie 2018 - 10:59

Pepco, mult succes la noua scoala! Sa stii ca si tp acomodare este mai bine ca ati facut mutarea anul acesta, cred ca e mai greu sa acomodeze cu colegii in paralel cu tot ceea ce se intampla nou (si mai dificil) la gimnaziu.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -