Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Teama de sarcina


14 raspunsuri la acest subiect

#11
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 10:29

ok, ti-e frica, asta nu e ceva doar la tine intalnit...in general exista o teama/frica de schimbare si temerile tale sunt prezente la multe femei, acum....tu, de fapt, ce iti doresti? Ca de fapt aici este esentialul, CE ITI DORESTI TU? Eu cred ca la aceasta intrebare trebuie sa-ti raspunzi la modul cel mai sincer...ca restul, e can can...crede-ma.



#12
aynara10

aynara10
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 13:36

ok, ti-e frica, asta nu e ceva doar la tine intalnit...in general exista o teama/frica de schimbare si temerile tale sunt prezente la multe femei, acum....tu, de fapt, ce iti doresti? Ca de fapt aici este esentialul, CE ITI DORESTI TU? Eu cred ca la aceasta intrebare trebuie sa-ti raspunzi la modul cel mai sincer...ca restul, e can can...crede-ma.

 

Uite, buna intrebare....ce imi doresc? Nici nu stiu exact, imi doream ca parintii sa se mandreasca cu mine, cu ceea ce am realizat in viata.... Daca stau sa ma gandesc bine, imi doresc liniste si atat. Sunt o persoana singuratica, fara frati, surori sau gasti de prieteni. In singuratate se afla linistea mea. Clar, copiii nu fac parte din planul meu.....



#13
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 17:20

Deci...nu fac parte in general, acum, in viitorul apropiat? Sunt putin nedumerita....pt ca, in general, cineva care nu isi doreste nu sta sa se gandeasca la acel lucru, sa isi puna intrebari, sa-si faca filme...nu si-l doreste si punct, acel lucru nu face parte din viata lui. Tu, te intrebi...ceea ce ma face pe mine sa cred, ca undeva acolo, constient sau inconstient, tu iti doresti. Nu e anormal sa nu-ti doresti, nu e anormal nici prin ce treci tu....trebuie insa sa stai tu cu tine de vorba la modul cel mai serios, sa afli exact in ce ape te scalzi, sa afli exact ce-ti doresti....si dupa e cazul sa iti pui intrebari sau nu. Doar afla si raspunde-ti la intrebarea "EU CE VREAU?". O data ce afli raspunsul vor disparea temerile.



#14
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 17:25

Pana la a se mandri altii, trebuie sa fii tu multumita de tine si de viata ta, sa traiest astfel incat sa nu regret nici o decizie de-a ta. Deci? Esti multumita de tine? de deciziile tale? De viata ta? ca restul au vietile lor....



#15
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 19:56

daca nu-ti doresti copil,nu-l face  [:)] .nu toate femeile trebuie sa aiba copii...de multe ori au copil femei care nu il vor....stiu ca te gandesti la asta din cauza sotului tau.asta-i partea nasoala.ca desi stia ca nu vrei copil,el a sperat si spera ca te razgandesti.esti constienta ca el va vrea copil intr-un viitor...gandeste-te bine,de fapt,nu,nu te gandi...asteapta...si vei vedea ce-ti vei dori.doar daca sotul tau nu isi doreste copil intr-un viitor apropiat.asta e o problema.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -