Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Minuni de Decembrie 2018 (Mamici de Decembrie 2018)

sarcina gravida decembrie 2018

148 raspunsuri la acest subiect

#111
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 12:25

Buna! 

Astăzi am fost la eco ,se pare ca unul din ei nu mai este .S-a resorbit iar cel care a rămas e bine. E foarte activ si in parametri normali .

Sunt puţin dezamăgită dar ma si bucur ptr cel care a rămas .

Avem aprox 10săptămâni si 4 zile. Peste 2 săptămâni merg la dublu test si abia apoi începem si analizele. 

Va ca fetele vechi nu mai scriu nimic ,sper ca sunteţi bine .



#112
elenasimona

elenasimona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 mai 2018 - 20:59

Buna Edvina, imi pare rau, nu stiu ce sa spun in astfel de situatii, dar ma bucur ca bebe rămas este bine. Eu am 9 saptamani, ma simt bine, am făcut analizele si Torch-ul si au ieșit bine, în iunie sunt programata pt dublu test si morfologia de primul trimestru. Săptămâna trecută am auzit si inimioara bebelusuuli, se pare ca totul este bine, marți merg la control si deabea astept sa vad cat a mai crescut. O sarcina usoara iti doresc.



#113
m. irene

m. irene
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 07:28

Bună fetelor!

Și noi suntem bine. Mi-au mai trecut grețurile, somnolența și durerile. Pe 29 merg la dublutest și pe 5 iunie la eco de morfologie. Și eu sper sa aflu atunci și sexul lui bebe. M-am cântărit ieri și deja am luat 2 kg (ce e drept eram destul de slabă ) și am luat și 3 cm în circumferința amdomenului.

Eu a trebuit sa anunț deja la serviciu (sunt profesoara de sport).

In rest, trec printr-o perioada dificilă (mama are cancer și e în faza terminala) și ma rog ca bebe sa nu fie afectat de agitația mea. 



#114
Sona11

Sona11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 20:18

Ooo, sper sa treci cu bine peste aceasta situatie dificila. Incearca sa fi cu gandul la viitor. 

La fel si eu, 10,5 saptamani. La sfarsit de mai merg la dublu test. N-am niciun fel de greata, ma simt chiar bine. Simt greutate pe burtica deja. 

Insa, mi-a aparut o secretie ciudata de culoare verzuliu/galben cu consistenta mucoasa. Ma gandeam ca ar fi putut aparea in urma tratamentul cu utrogestan vaginal. Mai are cineva asa ceva? 

 

 



#115
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 22:50

Bună fetelor! Și noi suntem bine. Mi-au mai trecut grețurile, somnolența și durerile. Pe 29 merg la dublutest și pe 5 iunie la eco de morfologie. Și eu sper sa aflu atunci și sexul lui bebe. M-am cântărit ieri și deja am luat 2 kg (ce e drept eram destul de slabă ) și am luat și 3 cm în circumferința amdomenului. Eu a trebuit sa anunț deja la serviciu (sunt profesoara de sport). In rest, trec printr-o perioada dificilă (mama are cancer și e în faza terminala) și ma rog ca bebe sa nu fie afectat de agitația mea.

 

Imi pare rău de situaţia ta, nici nu ştiu ce sa spun. Trebuie sa fi tare ptr bebeluş .



#116
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 19 mai 2018 - 22:53

Buna Edvina, imi pare rau, nu stiu ce sa spun in astfel de situatii, dar ma bucur ca bebe rămas este bine. Eu am 9 saptamani, ma simt bine, am făcut analizele si Torch-ul si au ieșit bine, în iunie sunt programata pt dublu test si morfologia de primul trimestru. Săptămâna trecută am auzit si inimioara bebelusuuli, se pare ca totul este bine, marți merg la control si deabea astept sa vad cat a mai crescut. O sarcina usoara iti doresc.

 

Sunt okay desi îmi pare rău, nu m-am atasat prea tare ptr ca mi s-a explicat de la început care sunt sansele sa rămână si riscurile. Daca rămânea probabil ca avea ceva malformaţii. 

Sarcina uşoară si ţie !



#117
m. irene

m. irene
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 09:15

Mulțumesc, Edvina. Sunt tare de felul meu [batcap].

Voi cum sunteți ? Ați  mai scăpat de grețuri ?

 

Zi frumoasă tuturor! 



#118
m. irene

m. irene
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 09:17

Ooo, sper sa treci cu bine peste aceasta situatie dificila. Incearca sa fi cu gandul la viitor. La fel si eu, 10,5 saptamani. La sfarsit de mai merg la dublu test. N-am niciun fel de greata, ma simt chiar bine. Simt greutate pe burtica deja. Insa, mi-a aparut o secretie ciudata de culoare verzuliu/galben cu consistenta mucoasa. Ma gandeam ca ar fi putut aparea in urma tratamentul cu utrogestan vaginal. Mai are cineva asa ceva?

 

Sona, și eu am un soi de scurgere alb-gălbuie și medicul mi-a zis ca e normal, ca sunt secreții de sarcina. 



#119
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 13:46

Bună !

Eu mai am greţuri dar acum s-au mai rărit ,înafara de asta si sanii sensibili parca nici nu as fi însărcinată  [:D]

Ziceam intr-un comentariu anterior daca nu aţi vrea sa mergem pe Facebook .Mie mi se pare mai usor acolo .



#120
FloriFlor

FloriFlor
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 18:23

Bună ! Eu mai am greţuri dar acum s-au mai rărit ,înafara de asta si sanii sensibili parca nici nu as fi însărcinată [:D] Ziceam intr-un comentariu anterior daca nu aţi vrea sa mergem pe Facebook .Mie mi se pare mai usor acolo .

Și eu am avut aceeași senzație, că nu aș mai fi insarcinata




Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2018

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -