Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lipsa dragostei parintesti naste monstri

dragoste terorism arme adolescenti

137 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 11:19

Atacul de la liceul din FLorida m-a socat. Vazand pe CNN disperarea parintilor care au pierdut un copil  - m-am pomenit cu lacrimi pe obraz. 

 

DIncolo de legislatia armelor in SUA - m-am gandit si la acel adolescent care a omorat cu sange rece. Am citit despre el si am inteles ca avea probleme... Cred ca in spatele fiecarei crime se afla o lipsa a dragostei parintesti.

 

trist. RIP copiilor nevinovati.



#2
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 11:54

Pina cind americanii nu or sa inceteze sa trateze aceste mass shootings ca niste fenomene ale naturii care nu pot fi oprite, o sa tot vedem de astea multa vreme de acum inainte. Se tot impiedica de acel amendament (the second) de parca constitutia nu a fost scrisa de oameni si nu poate fi schimbata! Zici ca a scris-o sfintul duh si cu asta basta! Se tot aprind lumanari, se spun rugaciuni, se tin momente de reculegere si tacere si cam atit se face dupa fiecare omor. Nu e de ajuns.



#3
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 19:46

Letitia, chiar daca se schimba costit. Si se fac arme illegal... asta nu inseamna ca lumea nu o sa aibe arme. Chiar daca exista lege nu inseamna ca cei care vor sa o incalce nu o vor incalca. De ex e illegal sa omori pe cineva...e lege... omoruri tot se comit.  Scriu de pe  telefon cu un ad mare... nu stiu cum va fi mesajul meu.


Editat de michelle-usa, 16 februarie 2018 - 19:48 .


#4
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 19:54

Letitia, chiar daca se schimba costit. Si se fac arme illegal... asta nu inseamna ca lumea nu o sa aibe arme. Chiar daca exista lege nu inseamna ca cei care vor sa o incalce nu o vor incalca. De ex e illegal sa omori pe cineva...e lege... omoruri tot se comit.  Scriu de pe  telefon cu un ad mare... nu stiu cum va fi mesajul meu.

Sigur ca legea nu duce la disparitia completa a neregulilor,insa reduce semnificativ incidenta lor.

 

O lege ce interzice detinerea armamentului d ecatre persoane particulare,nu e echivalentul cu 100% a unei populatii fara arme,insa reduce semnificativ numarul posesorilor legali ,de arme.


Editat de andacos, 16 februarie 2018 - 20:10 .


#5
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 20:20

Aici sunt prea multi care le au neinregisteate... si toti nebunii, criminalii, bolnavii mental  care au arme nu le vor da innapoi, nu vor respecta legea...si sunt sufficient sa faca crime. Cei care respecta legea si nu le sat capul la timpenii pot sa aiba arme... ca nu fac crime.  



#6
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 22:24

Si in Europa unii au arme ilegale, dar din cauza e ilegal ca populația civilă sa aibă arme, cantitățile de arme ilegale sint muuuult mai mici ca in state. E clar ca ceva trebuie făcut, după cum vezi rugăciunile nu ajuta, shooting-urile nu încetează. Adică dacă tot nu le puteam confisca toate armele, mai bine sa nu facem nimic sa le reducem printr-o lege drastică, așa cum e in Europa. Ce se așteaptă? Ca fiecare familie de americani sa aibă cel puțin un membru al familiei mort intr-un shooting ca in sfirsit sa se iasă in strada masiv și sa se ceara interzicerea armelor la populația civilă? De undeva trebuie sa se înceapă.



#7
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 22:42

Guns are a right, healthcare is a privilege  [alcool]  [alcool]  [alcool]

 

Ai toate drepturile de a fi impuscat (la scoala, la biserica, la servici, la cinema, la mall)....dar ai doar obligatii  cind e vorba sa te repare la spital daca esti ranit in urma exercitarii drepturilor ale altora. 

 

Asta e mantra aici...si dupa cum vedeti, apologistii abunda.



#8
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 16 februarie 2018 - 23:46

se tot vorbeste de arme dar nimeni nu spune nimic de drogurile care sutn in scoli  incepand din clasele mici, si nici de medicatia pt boli mentale care se da etc...

 

da, copilul asta s-a dus la scoala si I-a impuscatt, dar se intreaba lumea de ce? doar ca I-a murit mama in urma cu 3 luni si era traumatizat, sau poate ca de ani de zile lua droguri si ce fel de droguri, si/sau poate medicatia pentru boala mentala a avut astfel de efecte negative si I-a luat si mai rau mintile ???



#9
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 17 februarie 2018 - 00:05

se tot vorbeste de arme dar nimeni nu spune nimic de drogurile care sutn in scoli  incepand din clasele mici, si nici de medicatia pt boli mentale care se da etc...

 

da, copilul asta s-a dus la scoala si I-a impuscatt, dar se intreaba lumea de ce? doar ca I-a murit mama in urma cu 3 luni si era traumatizat, sau poate ca de ani de zile lua droguri si ce fel de droguri, si/sau poate medicatia pentru boala mentala a avut astfel de efecte negative si I-a luat si mai rau mintile ???

 

Și asta justifica sa omori 17 copiii și sa rănești alți 50? In toată lumea tinerii au probleme, dar nu au acces atit de facil la arme, așa ca nu au cu ce omori in masa. Aici nu e vorba de droguri, e vorba de Împușcături in masa, tot mai dese in America.



#10
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 17 februarie 2018 - 00:47

Și asta justifica sa omori 17 copiii și sa rănești alți 50? In toată lumea tinerii au probleme, dar nu au acces atit de facil la arme, așa ca nu au cu ce omori in masa. Aici nu e vorba de droguri, e vorba de Împușcături in masa, tot mai dese in America.

 

nimic nu justifica asta...dar trebuiesc cautate si cauzele: armele ,drogurile, medicatiile...lipsa parintilor...etc 


Editat de michelle-usa, 17 februarie 2018 - 00:53 .




Etichetat si cu dragoste, terorism, arme, adolescenti

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -