Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii (viseaza) la pensie


865 raspunsuri la acest subiect

#651
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 12:55

Buna ziua,

 

Am uitat sa returnez niste hainute care o jinghine pe Patri si au trecut cele 30 de zile. Ma consolez ca imi raman ptr Julia, peste 5 ani! Asta da shopping in avans.

 

Azi aveam planuri sa ma duc cu fetele pe undeva dar intre 12 si 18 vine instalatorul sa faca revizia la centrala. Deci sunt cam blocata in casa. Ma oftic ptr ca e soare afara si oarecum caldut, tocmai bun de haladuit.

 

Laura, bafta in weekend la meciuri.



#652
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 12:58

Ioana, multumim....te incalzeste daca iti spun ca la noi este ger?

 

Si mai este un pic pana vin babele....ce capricioase vor fi!!!



#653
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 13:02

haha, la noi azi e soare si nu foarte frig, 2-3 grade. cica de duminica pana miercuri ninge non stop [:D]

sa rad, sa nu rad.....



#654
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 13:07

La noi e frigul! Nu am verficat termometrele, aud cum pica ceva pe autostrada porumbeilor fara porumbei, ca s-a itzit matza pe la geam.

 

Rea stirea asta despre zapada de miercuri ca marti CCS trebuie sa fie in Constanta cu oaresce trebi.



#655
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 13:34

Daca tot suntem la rubrica meteo va anunt ca la noi e soare si frig. Saptamana viitoare va fi soare si mult mai frig, toata lumea asteapta sa inghete canalele ca sa poata patina.

Noi nu avem patine, eu nu stiu sa patinez. Ma gandesc sa le cumpar copiilor ca sa-i scot din casa.....mai ales ca e si vacanta.



#656
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 13:35

 

 

Rea stirea asta despre zapada de miercuri ca marti CCS trebuie sa fie in Constanta cu oaresce trebi.

 

 

il invitam la un sanius atunci [:D]



#657
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 14:10

Ioana, multumim....te incalzeste daca iti spun ca la noi este ger?

 

Nu [:)] ca de duminica ne vine un val de ger de la rusi.



#658
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 14:22

Pfui, Rall, foarte misto urarea m-a binedispus si m-a facut sa ma simt jucausa.

 

Si ca sa va spui sincer nu iau niciun medicament, uite asa de-a naibii, aplic cu obstinatie autosugestia invatata. Si na, am reusit sa dorm nemacinata de nimic decat de  cei 8 munti ai lui Cognetti.

 

Ziua de ieri a fost un mister. Mi-am dorit mult, mult sa stau singura si sa visez la cai verzi pe pereti fara a fi intrerupta. Dorinta ce mi-a fost indeplinita pana pe la 8 seara.

Mi-am dorit un tort cu ciocolata. A venit si el. Si multe flori. Copila mi-a facut cadou o carte de colorat, de astea antistress, pentru adulti si creioane colorate...

 

toti, toti cei care m-au felicitat in afara de pinguinii dragi, au facut-o pe messenger de la FB, pe whatsapp, personal, sau SMS la telefon. Nimic pe FB. Mi-am intins gatul a mirare.  Pana aseara tarziu cand mi-a spus o prietena din America, nedumerita ca a vrut sa scrie pe timeline-ul meu si nu a putut.

aha, care va sa zica! Oricum tot nedumerita am ramas pana azi cand am constat ca era un setting, tot de mine pus - nu stiu cand si de ce.

 

Simpatica fuse si Yagmur, care pe ultima suta de metri, aproape de miezul noptii, cu speranta ca nu trece ziua mi-a trimis cele mai inedite si dragute  urari.  [flo2]

 

Tortul l-am mancat abia pe la ora 1 noaptea dupa ce fii-mea a facut o regie cu o lumanare aprinsa si o cantare. Cand am taiat feliile si am vazut cum se intinde ciocolata aia si ce multa e mi-a venit o pofta nemaintalnita la mine.

Nu am mancat decat partea cu ciocolata si putin blat care era insiropat si amestecat cu nuca. 



#659
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 14:37

cand am taiat feliile si am vazut cum se intinde ciocolata aia si ce multa e mi-a venit o pofta nemaintalnita la mine. Nu am mancat decat partea cu ciocolata si putin blat care era insiropat si amestecat cu nuca.

 

[pofticios]



#660
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 februarie 2018 - 14:38

Nu [:)] ca de duminica ne vine un val de ger de la rusi.

Ai naibii rusii astia! Trimit gerul in valuri  ca sa luati de la ei gaze si alte alea.  [fri]

cred ca aveam poate, 14-15 ani cand am citit despre revolutia rusa despre lupta intre albi si rosii, despre tzar si tzarina. De atunci neintrerupt am acelasi sentiment. Nu imi plac.

 

Am inceract sa imi placa. Nu zic nu. Pe la vreo 21 de ani imi facea curte un rus de la ambasada lor. Intr-o iarna cu multa zapada, a venit cu o masina diplomatica sa ma ia de acasa sa mergem la teatru. La teatru am stat in primul rand.

In pauza m-a invitat in foaier. Eu am ramas lipita de scaun.

[:-)))] Avea 47 la picior si tot actul intai al piesei nu mi-am putut dezlipi ochii de la labele lui. Mai, frate erau imense! Mi-era o rusine sufocanta sa ma plimb pe acolo cu un individ cu incaltari imense, cu picioare atat de mari!

 

Si acuma zic eu cu mintea mea de femeie simpla de la tara, daca la 21 de ani gandeam asa ce pretentie am de la aburul din mintea  fii-mii la 19 ani ai ei?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -