Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

120 de batai pe minut


632 raspunsuri la acest subiect

#371
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 12:01

Deci, explicati-mi si Mie cum ma poate obliga cineva sa primesc in Casa mea pe cineva pe care nu vreau sa-l primesc....

 

 

Si nu-mi veniti Cu scenarii din alea ca pe vreme bolsevicilor...


Editat de andacos, 22 februarie 2018 - 14:51 .


#372
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 17:40

Propaganda stalinista . Cine nu e cu noi e impotriva noastra!   Se stie ca rusii au un grad  mic de toleranta ( mai mic decat in Romania) in ceea ce priveste homosexualitatea. Pur si simplu le induc frici oamenilor simpli ca sa respinga tot ce difera de ei. 


Editat de jenn, 22 februarie 2018 - 19:06 .


#373
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 18:27

. Ori sa vii si sa ii spui ca e ok, da maica, este adevarata identitatea pe care " o simti " tu ca o ai, nu cea pe care ti-a ales-o natura/ genetica/Dumnezeu, refuzand sa recunosti ca persoana are o problema, aka trebuie ajutata ca picioarele ei sa atinga pamantul ( si sunt multi dintre ei care au facut-o de unii singuri, tardiv si cu ft multe regrete ) este un act de neomenie, iar sa le impui cu legi celorlalti care sunt de sex diferit sa imparta toaletele, inclusiv copii, si sa inventezi genuri pe care, din nou, le impui oamenilor amenintandu-i cu pierderea joburilor este ticalosie si abuz.

 

Halal omenie, sa-i alergi pe unde se duc si sa strigi la ei ca sunt "bolnavi",  "anomalii" ca sunt "uraciune in fata lui Dumnezeu". Omenos ce sa zic, sa nu ii recunosti ca egali in societate, sa le negi drepturi pe care inca nu au apucat sa le ceara doar asa pentru ca poti. Si mai omenos e sa-ti cresti copii in ideea ca "ce au astia se ia maica, asa ca ai grija"



#374
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 18:41

Deci, explicati-mi si Mie cum ma poate obliga cineva sa primesc in Casa mea pe cineva pe care nu vreau sa-l primesc....

 

 

Si nu-mi veniti Cu scenarii din alea ca pe vreme bolsevicilor...

 

Pierzi exact esenta. Videoclipul respectiv e ca un mit urban care se tot propaga de ceva timp, ideea "Daca le dai drepturi acum la homosexuali, maine or sa vrea sa faca homosexualitatea obligatorie". Spun mit pentru ca orice persoana inteligenta realizeaza ca asa ceva e ridicol, imposibil, insa aceasta idee naste niste reactii chiar daca multi oameni inteleg ca nu e o amenintare reala, le e frica sa nu cumva homosexualii sa ajunga in pozitia pe care heterosexualii o au acum si sa faca exact la fel.

 

Virulenta cu care o parte din heterosexuali ataca comunitatea gay si insista sa le blocheze drepturile mentine razboiul asta. Daca ar lasa la o parte ideile astea preconcepute si ar gandii mai putin "sentimental" ar realiza ca nici una din cererile comunitatii LGBT nu le ia din farfurie, ca ei nu sunt contagiosi si ca asta e un razboi inutil, fals creeat doar ca sa ne manipuleze.



#375
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 18:44

[...] le e frica sa nu cumva homosexualii sa ajunga in pozitia pe care heterosexualii o au acum si sa faca exact la fel.

 

Virulenta cu care o parte din heterosexuali ataca comunitatea gay si insista sa le blocheze drepturile mentine razboiul asta. Daca ar lasa la o parte ideile astea preconcepute si ar gandii mai putin "sentimental" ar realiza ca nici una din cererile comunitatii LGBT nu le ia din farfurie, ca ei nu sunt contagiosi si ca asta e un razboi inutil, fals creeat doar ca sa ne manipuleze.

 

As tipari si inrama propozitia bolduita!!!!!!!

 

[bis]



#376
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 18:53

Pierzi exact esenta. Videoclipul respectiv e ca un mit urban care se tot propaga de ceva timp, ideea "Daca le dai drepturi acum la homosexuali, maine or sa vrea sa faca homosexualitatea obligatorie". Spun mit pentru ca orice persoana inteligenta realizeaza ca asa ceva e ridicol, imposibil, insa aceasta idee naste niste reactii chiar daca multi oameni inteleg ca nu e o amenintare reala, le e frica sa nu cumva homosexualii sa ajunga in pozitia pe care heterosexualii o au acum si sa faca exact la fel.

 

Aha...deci daca pui intrebari...pierzi esenta! [:D]

 

Atunci...sa inghititm tot,ca gugustiucii,sa nu mai pierdem nimic.

 

Oricum,mi-e clar ca rusii sunt vazuti asa ca niste fraieri,niste primitivi,insa multi stiu  sigur ca nu sunt.Nu mai stiu daca chiar sunt  a doua putere mondiala ,insa cu sigurantat sa fii aoclo,nu poti ajunge cu primitivi si oamenii pesterilor.

 

Eu zic ca in spiritul PC ce ne invaluie,sa incercam sa-i acceptam si pe ei(pe rusii rpimitivi)...cred ca fiecare are dreptul de a decide ce poate si ce nu poate,ce vrea si ce nu vrea,fara a i se impune si a fi aratat cu degetul(cum naiba ne intoarcem in permanenta la aratatul asta cu degetul [:D] )

 

edit ca am uitat ceva important:Daca rusii aia primitvi urmaresc video pe net...ma gindesc ca mai afla si altele,se mai informeaza si ei,nu-s chiar asa batuti in cap cum ii cred unii.


Editat de andacos, 22 februarie 2018 - 18:55 .


#377
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 19:02

Aha...deci daca pui intrebari...pierzi esenta! [:D]

 

Atunci...sa inghititm tot,ca gugustiucii,sa nu mai pierdem nimic.

 

Oricum,mi-e clar ca rusii sunt vazuti asa ca niste fraieri,niste primitivi,insa va asigur ca nu sunt.Nu mai stiu daca chiar sunt  a doua putere mondiala ,insa cu sigurantat sa fii aoclo,nu poti ajunge cu primitivi si oamenii pesterilor.

 

Eu zic ca in spiritul PC ce ne invaluie,sa incercam sa-i acceptam si pe ei(pe rusii rpimitivi)...cred ca fiecare are dreptul de a decide ce poate si ce nu poate,ce vrea si ce nu vrea,fara a i s eimpune si a fi aratat cu degetul(cum naiba ne intoarcem in permanenta la aratatul asta cu degetul [:D] )

 

Si daca ti se aduce un argument cu privire la directia videoclipului, automat ti s-a pus pumnul in gura de catre cineva?

 

OK, vrei musai un raspuns la intrebare pot sa fac si analiza "literara". Poate regizorul a vrut sa zica "Intr-o lume fara tatuca Putin, propaganda homosexuala agresiva sigur va ajunge sa transforme macar 1 persoana din familie in gay". E mai bun raspunsul asta?

 

A se nota:

 - persoana care e gay in familie e musai de gen masculin si imbracata femeieste sugerand tendinte trans (astia sunt considerati cei mai scarbosi in comunitatea asta, cu lesbienele putem traii );

 

Lasand la o parte analiza "obligativitatii" intelesul videoclipului e imposibil de confundat, chiar daca ne trag ochii varii detalii artistice.

 

Apropos, credeam ca acest clip a fost facut ca material electoral chiar de catre rusi, asa ca nu inteleg ce vrei sa spui cu primitivismul?


Editat de Madanic, 22 februarie 2018 - 19:20 .


#378
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 19:05

Oricum,mi-e clar ca rusii sunt vazuti asa ca niste fraieri,niste primitivi,insa multi stiu  sigur ca nu sunt.Nu mai stiu daca chiar sunt  a doua putere mondiala ,insa cu sigurantat sa fii aoclo,nu poti ajunge cu primitivi si oamenii pesterilor.

 

Rușii a doua putere mondială  [:-)))]  [:-)))]

 

La GDP per capita sunt undeva de la locul 60 încolo, depinde de instituția de raportare.

 

La indexul de prosperitate sunt după locul 100.

 

[:-)))]  [:-)))]

 

Edit ca să nu zică lumea că nu pun și statisticile despre GDP per capita PPP (adică la paritatea puterii de cumpărare): Rusia e pe locul 50 sau cam pe acolo.


Editat de danielag, 22 februarie 2018 - 19:09 .


#379
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 19:14

Ah...am uitat sa spun ca e deschisa cartea de condoleante... [:-)))] [:-)))]



#380
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 22 februarie 2018 - 19:15

Păi poate ne dai tu niște statistici unde să vedem că e în primele zece țări din lume, dacă tot susții că e așa mare putere, ce zici?


Editat de danielag, 22 februarie 2018 - 19:16 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -