Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

120 de batai pe minut


632 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 11:01

120 BPM este un film distins la Cannes cu Grand Prix.

 

Este un film cu tematica gay, dar nu numai atat.

 

A fost proiectat la Muzeul Taranului Roman din Bucuresti.

 

 

Pana aici nimic special.

 

"Un grup de persoane care spun rugăciuni şi poartă banere cu mesaje naţionaliste şi creştine a întrerupt proiecţia filmului „120 de bătăi pe minut“ de la Muzeul Ţăranului Român (MŢR) din Capitală.

 

Un grup de protestatari purtând bannere pe care sunt mesaje precum „Hey Soros, leave our kids alone“ (Hei, Soros, lasă-ne copii în pace, n.r) şi „România nu e Sodoma şi Gomora“ a întrerupt proiecţia filmului francez „120 de bătăi pe minut“, cu tematică gay.

 

Filmul era proiectat la Noul Cinematograf al Regizorului Român din cadrul MŢR.

 

Manifestanţii au început să spună rugăciuni si să intoneze cântece religioase şi imnul naţional, cerând explicaţii privind autorizarea difuzării filmului. Ei au spus că şi-au cumpărat bilete în mod special pentru a putea protesta şi au dat vina pe George Soroş şi pe ambasadele străine care influenţează negativ generaţia tânără.   [:-)))] 

 

„Ruşine, Ruşine să vă fie!”, au strigat cei prezenţi în sala de cinema şi au continuat să cânte cântece religioase. Acest film va distruge vieţile tinerilor din România şi dacă nu ar fi existat banii lui Soros, acest film nu ar fi fost proiectat în cinematograf, a fost explicaţia protestatarilor. 

 

Oamenii, care nu reprezintă nicio asociaţie, au spus că un film cu un asemenea subiect este inadmisibil să fie proiectat "într-un centru al spiritualităţii româneşti” cum este MŢR.  Spectatorii, extrem de supăraţi, le-au cerut celor care au întrerupt proiecţia, să le plătească biletele. Persoanele care au dat buzna în cinematograf au cântat şi Imnul Naţional şi acuză MŢR că fac propagandă mişcării LGBT.

 

"Am venit să văd un film artistic, o poveste”, le-a spus o spectatoare. “Nu credeam să mi se întâmple aşa ceva. O gaşcă de creştini-extremişti a întrerupt proiecţia filmului 120 BPM la cinematograful din Muzeul Ţăranului. Marele Premiu de la Cannes 2017 e sabotat cu un happening/ circ ieftin, cu doamne cu icoane, cu tineri cu privirea sticloasă. Am ascultat cântece bisericeşti şi în continuare mi se pare ireal că aşa ceva se poate întâmpla azi, în România. Recomand bandei de agitatori să continue periplul la “Soldaţii” şi “O femeie fantastică”, a scris pe Facebook regizorul Tudor Giurgiu, prezent la proiecţie.

Citeste mai mult: adev.ro/p3n0nz

 

============

[alcool]  [alcool]  [alcool]  [alcool]  Atata prostie nu am mai vazut.

Tare mi-e teama ca cu taranii astia de Teleorman si cu tarancile de Videle ce s-au cocotat la conducerea tarii o sa ne pasca si cenzura.

 

Cand spun tarani si taranci o spun in sens peiorativ, cu buna stiinta, cu dispret si ma refer strict la poluatorii din politica romaneasca. 

 

Nu am nimic cu protestarii, e dreptul lor sa o faca. Am o problema cu cele subliniate. Cu motivele lor, cu ceea spun. Cu faptul ca mare parte din poporul roman, imitindu-si politicienii de rahat, a ajuns sa gaseasca tapi ispasitori, suspecti de serviciu, in Soros, in luna plina, in frunza bradului, pentru toate neajunsurile romanesti.

Numai in ei si la ei nu se uita. 

 



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 11:37

"Decat" niste cretini, cu circ ieftin. Propaganda rusa nu doarme si prosti sa puna botul sunt destui. 



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 12:26

chestia asta 

cu George Soroş şi pe ambasadele străine care influenţează negativ generaţia tânără.   - e face parte din ideologia pesedistoaldista.

 

- e asa de penibil !!!



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 12:46

La sedintele UTC de pe vremea lui Ceausescu, eram obligati sa citim din Scanteia despre tinere ce se casatoreau cu arabi sau negri si o duceau prost si le infieram intre noi, ca asa era cerinta,  articole despre tineri carora le luau mintile blugii si alte articole venite de afara....

 

Cunosc propaganda asta ruseasca. A inceput o data cu Dragnea. Si are destui sustinatori fara minte care cred ca daca tuna afara s-a suparat dumnezeu pe ei. 

Oameni lipsiti de carte si educatie.



#5
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 12:52

Pe lista dusmanilor poporului sunt Soros , tefelistii si Statul Paralel, urmate de Uniunea Europeana si Ambasada Americii. De astia se temeau si comunistii parca .

#6
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 13:01

intr-o postare pe FB le-am multumit habotnicilor - au facut acestui film o reclama neasteptata si gratuita [:)]



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 13:34

Pe lista dusmanilor poporului sunt Soros , tefelistii si Statul Paralel, urmate de Uniunea Europeana si Ambasada Americii. De astia se temeau si comunistii parca .

Ce sunt tefelistii?



#8
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 15:33

 Propaganda rusa nu doarme si prosti sa puna botul sunt destui. 

 

 

da, de aceea este si atat de periculoasa. este peste tot, putini o vad, sau din cati o vad foarte putini o combat, chiar si cu toate dezvaluirile care apar, cu aducerea la vedere ca e intinsa peste tot, cu ramificatii imense si teribile...



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 17:54

Poate sunt eu mai pesimista sau intr-o pasa sumbra dar parca intr-o astfel de situatie nu a fost Romania de la 1989 incoace. Absolut tot ce se intampla in tara- pare a fi altfel decat cum mi se pare mie ca ar trebui...

 

Nu poate fi vorba despre niste accidente - e clar ca e ceva mai puternic, mai sus care coordoneaza. Si nu cred ca spre binele Romaniei. 

Insa cu niste politicieni care se preocupa doar de dosarele lor- si sunt vulnerabili  ... e cel mai usor de batut palma. 



#10
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 07 februarie 2018 - 08:18

A mai fost si acum cativa  ani situatia asta si tot la MTR in sala. Nu e acum prima oara "de la 1989 incoace"

 

Si mie mi se pare ca le-a facut reclama. Erau mai multi protestatari in sala decat spectatori. Acum prin presa au aflat mult mai multi de film.

De ce nu pun filmele astea LGBT in sali normale ca toate filmele si le duc la muzeu?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -