Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

13 copii in Casa Ororilor

nebuni

125 raspunsuri la acest subiect

#11
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 09:36

Din poza de mai sus, cine e individul in sacou auriu?

 

Adevaru a ca toți arata cam plapinzi și văd ca sint mai multe fete. 



#12
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 10:41

Eu nu înțeleg de ce i-au mai dus la Disneyland, cică de câteva ori. !!

Psihopați!!



#13
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 10:45

Adică nu de ce i-au dus pe copii, f bine, dar nu înțeleg cum se purtau in exterior copiii, că normal nu prea aveau cum...

Niște nebuni, mă tot gândesc cum apar astfel de oameni, astfel de anomalii, de fapt nu ne dăm seama de mai nimic în jurul nostru... Oricine ar fi bănuit adevărata lor viața ar fi anunțat poliția. Dar uite că nu s-a văzut.... 

 



#14
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 10:49

Pe de altă parte e extrema cealaltă, când au săltat doi copii mici din familie pentru 5 luni, fiindcă avea bebelușul niște vânătăi pe el, dar de la un sindrom din acela care îți face pielea sa se învinețească când te tine mama de mână....  Alte traume , și fără nicio vina....



#15
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 10:51

Cred că de fapt trăim într-o lume în care nebunia e in proporție mai mare decât credem.



#16
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 13:44

Cel cu sacou auriu e un Elvis care le a reoficiat casatoria la Las Vegas.

A declarat ca toti din familie au cantat cu el, s au distrat si pareau fericiti...



#17
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 15:51

Eu nu inteleg cum aia mai mari, care cresusera intre timp. nu au facut ceva pina acuma? Adica cel mai mare are 29 de ani. Apoi din 13,  6 sint majori, deci peste 18 ani, chiar nu au putut sa se organizeze si sa le dea citeva tigai dupa cap celor 2 parinti? Totusi erau 2 contra 13! Doar daca aveau cu totii creierul spalat complet.

 

Ma uit la fiu-miu care are 17 ani si e mult mai puternic decit mine sau tac-su, dar sa mai aiba inca 5 frati ca el, ce putere am avea eu si barbatul sa ii legam de pat si sa nu le dam mincare? Nu imi imaginez ce a fost acolo!

Citind mesajul asta m-a dus gandul la sutele de persoane in avion la 9/11. Erau 2-3 teroristi in avion impotriva a cateva sute si stim cu totii ce s-a intamplat... Imagineaza-ti copiii astia, chiar crescuti acum. E usor sa ne imaginam din-afara ca am riposta, insa cand traiesti asa ceva, imi imaginez ca ei nu gandesc limpede, de frica, sau... nu stiu de ce, nu riposteaza, nu spun nimanui, oricate sanse ar avea sa o faca. 

 

Un adolescent crescut in conditii normale, ca al tau, stie ca are dreptul si stie ca parerea lui conteaza suficient si el, ca persoana, conteaza si sigur ca riposteaza. Insa copiii astia nu au fost tratati ca persoane, ei nu gandesc ca baiatul tau. Pana si fiica-mea de 9 ani riposteaza si isi argumenteaza dorintele, dar si a mea e crescuta stiind ca parerea si dorintele ei conteaza si vor fi luate in seama, atata timp cat imi aduce argumente valide. Pe copiii aia sunt convinsa ca nu i-a intrebat nimeni vreodata ce parere au despre nimic! Au crescut stiind crezand ca nu valoreaza nimic (!), ptr ca asa au fost tratati.


Editat de Victoria_mami, 20 ianuarie 2018 - 15:55 .


#18
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 19:09

Exact. Au fost si programati ca niste robotei de perechea de psihopati, anihilandu li se vointa, cred. Ati citit cum traiau? Noaptea ii tinea treji, ii lasau sa se culce pe la 4-5 dimineata si toata ziua dormeau. Exact cum  torturezi prizonieri. Li s a inversat, distrus, ciclul somnului, si asta are grave consecinte.

 

M am gandit cum in tara asta cu social/child services asa dezvoltate, nimeni nu a banuit nimic. Cu o carutza de copii, toti homeschooled, nu a intrat nimeni in casa lor, la un reprezentant al statului ma refer. Sau macar o infirmiera ceva, la nasterile celor mici. Asta nu mi se pare normal.



#19
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 19:28

Da și eu m-am mirat cum nici o sora medicală nu le-a trecut pragul după nașteri? Iar dacă faci homeschooling, trebuie sa dai ceva examene din cind in cind, cum au trecut ei testele? Pai serviciile sociale sint la fel de vinovate ca si părinții ca nu au observat nimic in tot acest timp! Vorbim de 13 copii, nu unul, doi!



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 19:44

Da și eu m-am mirat cum nici o sora medicală nu le-a trecut pragul după nașteri? Iar dacă faci homeschooling, trebuie sa dai ceva examene din cind in cind, cum au trecut ei testele? Pai serviciile sociale sint la fel de vinovate ca si părinții ca nu au observat nimic in tot acest timp! Vorbim de 13 copii, nu unul, doi!

N-am citit detalii,insa am inteles ca erau sectanti/religiosi...nu stiu exact carei secte/rit apartineau,

 

INsa daca religia nu le permitea vizita la doctor(am inteles ca ea acasa nastea)atunci de unde asistente in vizita?


Editat de andacos, 20 ianuarie 2018 - 19:45 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -