Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

13 copii in Casa Ororilor

nebuni

125 raspunsuri la acest subiect

#111
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 ianuarie 2018 - 20:38

Acuma Pt mine devine și mai confuz...deci băiatul acela de mergea la College, de ce n-a alarmat el despre situația de acasa??? A trebuit ca o fata de 17 ani sa fuga din casa aia și sa dea alarma? Din ce in ce mai multe semne de întrebare...



#112
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 28 ianuarie 2018 - 22:37

Acuma Pt mine devine și mai confuz...deci băiatul acela de mergea la College, de ce n-a alarmat el despre situația de acasa??? A trebuit ca o fata de 17 ani sa fuga din casa aia și sa dea alarma? Din ce in ce mai multe semne de întrebare...

 

una dintre suspiciuni este ca parintii i-au schilodit mental pe copiii mai mari in asemenea hal, incat astia ii tineau sub control pe cei mai mici.



#113
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 13:13

Sper ca acesti doi producatori de copii pentru deviatiile lor psihice - sa stea indelung inchisi.

Mi-ar placea sa vada mancarea si sa nu o poata atinge si sa stea legati de pat cand ar trebui sa mearga la buda. Asta merita.



#114
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 29 ianuarie 2018 - 20:36

the parents dreamed of a reality show...

 

“I believe that my sister wanted a reality show because the very last conversation that I had with her before all this happened — she did actually say that she feels that they would be perfect for TV at one point,"

 

Sometimes they were chained up for weeks or months at a time as punishment,

 

mi se face rau, nici nu pot citi.



#115
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 ianuarie 2018 - 09:01

Sper ca acesti doi producatori de copii pentru deviatiile lor psihice - sa stea indelung inchisi.

Mi-ar placea sa vada mancarea si sa nu o poata atinge si sa stea legati de pat cand ar trebui sa mearga la buda. Asta merita.

 

 

din pacate legile penitenciarelor sunt mult mai blande :(



#116
LianaStefan

LianaStefan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 05 februarie 2018 - 08:50

Nu m-am mai logat de niste ani buni aici, desi v-am citit cand si cand.

Intrebam cineva cum de nu au protestat copii, adulti fiind. Sa protesteze la ce?

 

Am fost abuzata fizic si psihic toata copilaria. Batai la modul salbatic si eu si sora mea. Nu am avut nimic rupt, dar eram aproape vesnic vinete de sus si pana jos. Prima bataie pe care mi-o amintesc e de pe la 3 ani. Cu furtunul de la baie. A fost o dupamiaza educationala, se straduia tata sa ne invete adresa , varsta. Nu descriu ...nu are sens, pentru altceva am intrat sa scriu. AIA ERA NORMALITATEA

 

Un copil abuzat, nu cunoaste alta normalitatea, felul in care creste e firesc. Au trebuit sa treaca ani de zile adult fiind sa stiu, sa inteleg cat de gresit a fost totul. A trebuit sa ma desprind, sa-mi formez propria familie si mai important decat orice sa am un fiu. Cand am realizat ca sub nici o forma nu i-as permite sotului sa-mi loveasca fiul, nici macar cu palma, am inteles cat de nefiresc era ce am trait eu.

 

In rest...familie obisnuita, primeam daruri de Craciun, de ziua mea, faceam excursii ne integram in piesaj. Am crescut timida, speriata,nici pana in ziua de azi nu am incredere in mine, am discutat deseori cu parintii, isi asuma greseala, stiu ca au gresit, incearca sa minimalizeze trecutul...e greu sa minimalizezi batai in care copilul urineaza pe el din cauza durerii loviturilor.

 

Oamenii din jur, vecinii...nu se bagau, nu-i interesa. O singura data intr-o statie de tramvai, s-a sesizat cineva si mai apoi s-au adunat toti. Mancasem bataie cu o zi inainte si eu si sora mea, aveam 7 ani si ratacisem cheia de la intrare (am gasit-o intr-un buzunar mic mai apoi). Aveam picioarele vinete de sus si pana jos si purtam pantaloni scurti. Sentimentul a fost de rusine. Copil fiind cresti cu credinta ca meriti ce ti se intampla si-ti e rusine ca ai mancat bataie. Iti e rusine de cei din jur, fiindca esti rau si nu vrei ca ei sa stie ca esti rau.

 

Cat despre revolta, normal ca nu te revolti, cand ti se spune constant ca vei fi dat la casa copilului, sau vei fi scos in strada in fundul gol sa te vada toti, cand exista intodeauna un posibil "mai rau", nu te opui, nu te invata nimeni si nimic sa te opui. Doar te supui si traiesti zi dupa zi prudent, atent fara orgolii, fara mandrie si fara ambitii. Inveti sa minti, sa te ascunzi si sa-ti furi libertati dar nu inveti sa te opui.



#117
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 05 februarie 2018 - 09:55

Unii parinti in mod sigur nu pot fi numiti parinti.



#118
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 05 februarie 2018 - 09:58

Liana, imi pare tare rau!


Editat de valentinag, 05 februarie 2018 - 09:59 .


#119
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 06 februarie 2018 - 13:52

Si.mie imi pare rau de suferinta ta, Liana... a fost dureros de citit mesajul tau.

 

Cati copii or fi crescut asa ca tine, in batai, abuzuri fizice si psihice.

 

Eu nu as mai fi tinut legatura cu parintii daca as fi trait ce ai trait tu, si in orice caz nu le as permite accesul la nepot. Macar asta daca alte consecinte,legale, nu au existat.

 

Cred ca ai dreptate in privinta mentalitatii copiilor victime.

Cu atat mai extraordinar si de admirat e gestul fetei de 17 ani care si a salvat fratii din casa ororilor. A avut o tarie sufleteasca si o determinare extraordinare.

Sper sa aiba cu totii o viata linistita si sa fie recompensati cumva de viata pentru suferintele indurate.



#120
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 10 februarie 2018 - 18:54

Sper ca acesti doi producatori de copii pentru deviatiile lor psihice - sa stea indelung inchisi.

Mi-ar placea sa vada mancarea si sa nu o poata atinge si sa stea legati de pat cand ar trebui sa mearga la buda. Asta merita.

Nu cred ca o sa traiasca mult; e bine-cunoscut ca pedofilii sunt maltratati in puscarii. De alti puscariasi. Exact cum merita!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -