Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

13 copii in Casa Ororilor

nebuni

125 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 13:11

Inca ma chinui sa inteleg cum au putut 2 parinti sa creasca  13 copii fara ca lumea din jur sa stie acest lucru. 

Nu 3 nu 6 ci 13.

 

Cum a putut aceasta familie americana - sa ii tina un 3 camere, legati de pat - si sa para totusi o familie respectabila?

 

de ne-inteles.

 

13copii.jpg



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 13:13

si sa ii si tortureze

 

[fri]



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 13:15

The shocking claims include:
The children were accustomed to frequent beatings, including strangulation
They were only allowed one shower a year
The children would stay awake all night until going to sleep at four or five in the morning and slept during the day
They were not allowed to play with any toys but many were found inside the house in their original packaging
If the children washed their hands above the wrist they were subjected to punishments, allegedly accused of "playing with water"
The Turpin parents allowed their children to eat only one meal a day but the parents would sometimes buy food, like pumpkin pies, and place it where the children could see it but not eat it
They have never seen a dentist and haven't visited a doctor in over four years
The children lack basic knowledge of life, and did not know who a police officer was



#4
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 15:03

13 oameni condamnati la o viata de chin. Nu vreau sa ma gandesc cat le va lua sa se vindece dpdv psihic, sau daca vor putea vreodata sa se vindece.



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 16:16

Eu nu inteleg cum aia mai mari, care cresusera intre timp. nu au facut ceva pina acuma? Adica cel mai mare are 29 de ani. Apoi din 13,  6 sint majori, deci peste 18 ani, chiar nu au putut sa se organizeze si sa le dea citeva tigai dupa cap celor 2 parinti? Totusi erau 2 contra 13! Doar daca aveau cu totii creierul spalat complet.

 

Ma uit la fiu-miu care are 17 ani si e mult mai puternic decit mine sau tac-su, dar sa mai aiba inca 5 frati ca el, ce putere am avea eu si barbatul sa ii legam de pat si sa nu le dam mincare? Nu imi imaginez ce a fost acolo!



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 16:20

da si eu m-am intrebat asta - mai ales cand am citit ca unii din ei au carnet de conducere. Adica au fost in contact si cu altii  - cel putin au dat un examen. Greu de inteles ce a fost acolo. Dar mama are o privide de lunatica.



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 16:28

Na, poftim, aveau si carnet! Probabil si cei mari, splalati pe creier fiind, ii abuzau pe cei mici, devenind complici, ca altfel nu imi explic!



#8
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 21:23

au intervenit probleme neurologice acolo. parintii le-au distrus capacitatea mintala. copila care a reusit sa fuga arata ca o fetita de 10 ani, iar cel de 29 de ani cantarea vreo 42-45 kg. forta musculara 0.


Editat de Pepco, 19 ianuarie 2018 - 21:23 .


#9
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 01:26

Na, poftim, aveau si carnet! Probabil si cei mari, splalati pe creier fiind, ii abuzau pe cei mici, devenind complici, ca altfel nu imi explic!

 

Nu ai de unde sa stii asta. 

Avand in vedere ca abuzul a durat mai mult de zece ani si ca "it caused malnutrition, cognitive impairment and nerve damage in the victims", nu cred ca e de mirare ca celor 12 copii care nu au cunoscut niciodata conditii mai bune le-a luat mai bine de 2 ani sa gaseasca o solutie sa ceara ajutor.

 

Poti sa-ti imaginezi sa traiesti legat de pat, fara mancare, fara aer curat sau miscare mai mult de 10 ani? 

Poti sa-ti imaginezi ca cei care iti fac asta sunt parintii tai? Ce anume te-ar putea convinge ca restul lumii e diferit de ei? 



#10
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 09:33

Nu ai de unde sa stii asta. 

Avand in vedere ca abuzul a durat mai mult de zece ani si ca "it caused malnutrition, cognitive impairment and nerve damage in the victims", nu cred ca e de mirare ca celor 12 copii care nu au cunoscut niciodata conditii mai bune le-a luat mai bine de 2 ani sa gaseasca o solutie sa ceara ajutor.

 

Poti sa-ti imaginezi sa traiesti legat de pat, fara mancare, fara aer curat sau miscare mai mult de 10 ani? 

Poti sa-ti imaginezi ca cei care iti fac asta sunt parintii tai? Ce anume te-ar putea convinge ca restul lumii e diferit de ei? 

 

Asta înseamnă ca abuzul a început cind cel mare avea 19 ani? Cum leaga 2 părinți 6 adolescenți de pat? Doar dacă i-au drogat! Nu zic ca nu e adevărat, dar cred ca încă nu sa aflat încă tot adevarul, vom vedea.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -