Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Inapoi printre străini


74 raspunsuri la acest subiect

#71
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 11 ianuarie 2018 - 11:34

Xio, banuiesc ca botezul e in Romania. Daca te imbraci cu rochia aia la botez aici, cred astia ca au nimerit la o nunta si tu esti mireasa.  [:)]

Si eu caut ceva tinute pentru petreceri. Pentru banchetul fii-mii de la terminarea liceului si pentru o nunta in Romania. Initial am crezut ca impusc doi iepuri dintr-o lovitura, dar nu se poate.

Ati mai auzit undeva ca parintii sa participe la banchetul copiilor? Eu am ramas siderata cand am aflat ca prezenta e obligatorie.



#72
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 ianuarie 2018 - 11:44

bietii copii :)



#73
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 11 ianuarie 2018 - 11:51

Si noi am zis la fel.

Dar cica noi plecam pe la 12 noaptea, ei avand timp pana dimineata sa se destrabaleze.

Fii-mea a facut fata lunga cand i-am spus ca in Romania parintii nu participa  [:-)))]  [:-)))]



#74
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 11 ianuarie 2018 - 12:24

Pe noi cel de la vama din Miami ne-a intrebat doar ce vom face acolo...un tip cool, cu care am  povestit diverse si am si ras...ma asteptam sa fie mai rigizi, dar nu a fost asa...poate am avut noi noroc.

 

Pe mine in Elvetia m-a adus iubirea (in curand 16 ani)...aici ma simt acasa, dar ma reintorc mereu cu drag in tara..ai mei au stat multi ani la noi, fiica-mea ii viziteaza de 3-4 ori pe an in vacante...iar noi mergem mereu vara, 2 saptamani...vorbesc zilnic cu mama...stiu ca pt ei nu e usor, dar il au si pe fratele meu, care e vecin cu ei..pot veni oricand la noi, in momentul cand va ramane doar unul din ei, vreau sa-l iau aici.

Sincer ma ameteste traficul din Bucuresti, goana continua...de-aia evit sa merg in Bucuresti, prefer sa stau la noi la tara...s-au schimbat multe insa in tara, eu zic ca spre bine..iar noi la pensie am vrea sa ne mutam in tara sau undeva in tarile calde...sanatosi sa fim, restul se rezolva.

 

Eu muraturile le tin in boxa, asa ca nu deranjez vecinii cu mirosul...castravetii care se gasesc aici sunt in otet si mie nu-mi plac...varza murata se gaseste, de-aia n-am mai pus in ultimii ani (o cheama per sarma  [:D])...am uitat si mustarul de la Bunica, al meu sot il mananca pe paine  [ph34r]

 

In tara duc de-aici cafea si ciocolata (15-20 kg).


Editat de Ella73, 11 ianuarie 2018 - 12:38 .


#75
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 ianuarie 2018 - 12:34

Xio, banuiesc ca botezul e in Romania. Daca te imbraci cu rochia aia la botez aici, cred astia ca au nimerit la o nunta si tu esti mireasa.  [:)]

Si eu caut ceva tinute pentru petreceri. Pentru banchetul fii-mii de la terminarea liceului si pentru o nunta in Romania. Initial am crezut ca impusc doi iepuri dintr-o lovitura, dar nu se poate.

Ati mai auzit undeva ca parintii sa participe la banchetul copiilor? Eu am ramas siderata cand am aflat ca prezenta e obligatorie.

 

 

evident ca e in Romania :))))  aici am purtat la nunta o rochie simpla, rosie, pe care altfel accesorizata o port vara e strada :))) Desi in zona asta se imbraca mai......elegant si cu sclipici, paiete, etc. dar rochia asta tot ar fi prea mult :))))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -