Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Dr. Rudi Campo


47 raspunsuri la acest subiect

#1
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 27 decembrie 2017 - 20:13

Buna seara tuturor,

 

Am rugamintea de a ma ajuta cu informatii referitoare la Dr. RUDI CAMPO, cum ati discutat cu dansul, adresa de e-mail, cum ati ajuns la clinica dansului, unde v-ati cazat, cat a costat procedura efectuata cu dansul sau consultatia.

 

In urma procedurii/consultatiei au aparut si rezultatele pozitive?

 

Orice experieta povestita m-ar ajuta foarte mult.

 

Multumesc anticipat celor dornici sa ma ajute impartasind aici experienta proprie. [flo]

 

 



#2
ginecologica

ginecologica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 27 decembrie 2017 - 20:54

Si eu as vrea sa stiu despre acest dr...

Hatice, mult noroc, din ce am citit pe forum avem aceleasi mutatii de trombofilie si un esec cu embrioni donati...

Mult noroc in anul care vine!



#3
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 28 decembrie 2017 - 03:09

Eu am luat legatura prin email la urmatoarea adresa secretariaat@lifeexpertcentre.be, exact asa cum este scrisa cu 2 a. Am inteles de la o alta fata ca este inchisa clinica pana pe 2 ianuarie, dar trebuie insistat ca nu raspuns foarte repede intrucat are foarte multe paciente.

 

Eu stiam de la Tayfun ca am o problema care trebuie neaparat rezolvata, vazuse la eco o pata. Am luat legatura cu asistenta lui Rudi si dupa ce a discutat cu el mi a spus sa ii trimit imagini de la histeroscopie (nu aveam cu toate ca facusem cu Albu) sau de la RMN. Asa ca am facut RMN si i am trimis imaginile pe email (la RMN au descoperit uterul in forma de T) dupa care mi a spus ca vrea sa ma vada la o histero exploratorie. Primul consult a fost 200 euro plus 300 euro histero. S a confirmat uterul in forma de T iar pata vazuta de Tayfun s a dovedit a fi adenomioza, asa ca m am programat pentru histero operatorie. Histeroscopia operatorie am facut o cu anestezie generala si a costat 1.500 euro. Dupa interventie mi a recomandat sa incerc pe natural urmatoarele 3 luni intrucat erau sanse mari sa raman insarcinata (nu s a intamplat pentru ca eu am rezerva mica). Dupa cele 3 luni la insistentele mele am mai facut o histero exploratorie sa ma asigur ca totul e ok si ca s a vindecat cum tb (ma pregateam de fet, aveam la Tayfun 2 blasto testati genetic). Costul acesteia a fost de 400 euro (100 euro consult si 300 euro histero).

 

De fiecare data noi am mers cu avionul Bucuresti Charleroi si de acolo am inchiriat masina, dar se poate merge si cu trenul. Clinica este in Leuven la vreo 50 km de Bruxelles. Este un orasel mic universitar superb. Posibilitati multe de cazare nu sunt. Noi am stat la Getaway Studio si la Park Inn. Exista posibilitatea si de consult telefonic, Rudi Campo vorbeste germana, franceza, engleza, italiana, spaniola si portugheza, dar eu am preferat sa merg acolo sa vb face to face. 

 

Ultima histero am facut o la sfarsitul lui septembrie iar in noiembrie am mers la fet la Tayfun. Am transferat un singur embrion testat genetic si am avut pentru prima oara beta pozitiv (mai facusem inainte 2 fiv cu beta negativ). Acum bebelusa mea va face 5 luni. La histero operatorie Rudi a corectat forma iar pentru adenomioza mi a recomandat lucrin depot pe care l am si luat inainte de fet. Mi a explicat ca puteam transfera cel mai bun embrion din lume, sansele mele erau de maxim 5%, deci si daca mergeam la donate nu reuseam daca nu corectam forma



#4
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 28 decembrie 2017 - 03:14

Dupa mine au mai mers 2 fete la Rudi. Una dintre ele a avut tot uter in forma de T. A facut histero operatorie dupa care fiv cu Tayfun. Acum e insarcinata in 20 sapt. Cealalta a mers la el si a descoperit ca pb erau la trompe. Rudi i a propus sa o opereze colegul lui, cred ca il cheama Gorsch, si a ramas insarcinata natural chiar imediat dupa interventie.

 

Din ce am vazut in clinica, cred ca Rudi face mai mult fiv cu donate, dar cred ca este mai scump ca la cehi



#5
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 28 decembrie 2017 - 20:18

Multumesc M3ryro pentru promtitudine si multitudinea detaliilor si a informatiilor.

Felicitari pt micuta, ma bucur enorm pt tine.

 

Eu am facut un RMN acum aprox 3-4 ani in urma, care nu a aratat nimic in neregula dar singurul lucru pe care nu l-am facut este o cosultatie/hisero cu DR. Rudi Campo. SIncera sa fiu, as vrea sa ma vada si sa imi spuna daca el descopera ceva defect la mine.

 

GInecologica, intre timp am ajuns la 8 proceduri, din care 3 cu embrioni donati, testati genetic perfecti,Am facut test ERA din propie initiativa dar fara nici un efect.

 

Stiu ca si tu te lupti inca cu nereusita..nu mai am cuvinte..

 

Stiu ca sunt putine cazuri care ajung la dr Campo dar va rog sa fiti soilidare cu noi si sa ne povestiti , poate ajuta cazurile grele, fara rezolvare.

 

Va multumesc mult!


Editat de Hatice, 28 decembrie 2017 - 20:18 .


#6
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 11:27

Salut, Hatice ! Si eu am facut acolo o histeroscopie si ulterior operatia de care pomenea M3ryro. Anterior facusem fiv in Turcia si transfer cu un embrion sanatos genetic. Transferul a fost un esec. Conform histeroscopiei, aveqm lichid. In cantitate redusa , dar era. Mi-a recomandat operatia de desfundare a trompelor in conditiile in care nimeni altcineva nu a facut-o. Toti medicii la care am foat mi-au spus ca ar fi pierdere de vreme si ca riscul de sarcina extrauterina ar fi foarte mare . Total gresit . Medicul care m-a operat se numeste Gordts.  Multa bafta! 



#7
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 11:32

Am uitat sa mentionez ca inainte de fiv ul din Turcia mai facusem alte doua la Gynera. 



#8
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 17:32

Multumesc Ancax, spune-mi te rog, dupa aceasta interventie efectuata de DR.Gordts.ai reusit sa ramai insarcinata? sau urmeaza un nou FIV?

 

va pup! [flo]


Editat de Hatice, 29 decembrie 2017 - 17:33 .


#9
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 18:00

Hatice, duoa interventie nu am mai facut fivuri. Pe 10 august am avut interventia si la sf lunii aveam primul test pozitiv de sarcina. ei mi-au sugerat oricum sa nu mai fac stimulare ca tratamentul imi afecteaza calitatea ovocitelor ( calitatea proasta a ovocitelor era explicatia tuturor pt esecuri . Cei mai multi medici mi-au recomandat sa incerc cu donate) . Rudi imi recomandase sa incerc o procedura pe ciclu natural ( folosesc ei una deapre care nu stiu sa-ti spun mai multe :-( ), dar nu a mai fost nevoie.



#10
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 29 decembrie 2017 - 18:07

Ai pomenit de testul ERA. Asta imi recomansase si mie medicul dupa ultimul esec. Rudi mi-a spus ca testul asta e de cele mai multe ori inutil , asta fiind ultima pb . 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -