Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nod in papura de cuaternar


873 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 08 decembrie 2017 - 23:29

Na, ca pofticioasa de mine era sa scrie ‘nod in prapura’ in loc de ‘papura’. Trademark Anja si Daniela- ce mai, cu cuaternarul ala m-ai dat gata.

 

Fleurdelise, nu stiu ce baterii fac cei de la Samsung, dar iti recomand cu multa caldura si fara misto

o carcasa anti-soc. Telefoanele mele numai in asa ceva stau din ziua 1, ca altfel la cat le scapam pe jos  si eu si fetele... 

 

Rox, daca nu pui poza cu cizmele, macar dai un link?

 

Mada, mi-a placut dihotomia: cu sotul stai de vorba si iubi aduce chestii ptr casa :)

 

Mianna, nu stiu daca am scris sau doar am vrut: bestial mesajul ala de la serviciul clienti.



#2
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 08 decembrie 2017 - 23:58

atunci il pun si la noul capitol...



#3
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 00:00

Da,maica,dupa o varsta unul e sotul si unul e iubi...... [:-)))]

I-am luat cadou de ziua lui o pereche de blugi foarte misto si un pulover foarte fain...subtire ......Azi e ziua lui..e deja 12 noaptea asa ca voi fi prima care-l pup.Dimineata urmeza fiica-sa si cine o mai vrea....



#4
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 00:05

si o poza recenta cu fetele de la bible studies la petrecerea de CraciunIMG_0319.JPG

 

edit.

eu sunt in mijloc, ochelari , sacoul rosu si bluza+ fusta lunga neagra.


Editat de michelle-usa, 10 decembrie 2017 - 01:41 .


#5
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 00:09

Oh, mi s-a închis usa in nas la subiectul vechi, știe cineva cum pot recupera răspunsul? 



#6
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 00:42

La multi ani sotului lui Eumada, sa i fii iubi toata viata!

 

Eu tot la telefoane am ramas...pai Ioana mie mi spui de carcase antisoc, care mi am crapat tel nou nout?Vb de funie in casa spanzuratului, zau.

 

Daniela, am vazut modelul, e J3 Pro, in link e si modelul 2016, e cu removable battery, pe ala mi l iau.



#7
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 00:50

Da, rescriu...

 

A fost super fain la hockey, am învățat reguli noi și am aflat ca un meci de hockey nu se poate încheia egal :). Au câștigat ai noștri cu 3-2, gol băgat in min 2 din primele 5 de prelungire. Și s-a terminat meciul cu asta :). 

 

Anja, sa știi ca și Silvia oscilează între E și D la syslöjd :). Semestrul asta are de tricotat mănuși. Când am fost in Polonia era la prima, tricotase 20 de randuri, a zis ca desfăcute de nu știu câte ori ca greșea modelul, era ceva jacquard. Când a avut de cusut, a primit C, nici nu mai știu ce a cusut, o geanta parca. A fost anul trecut :). 

Eh, nu poate fi talentata la toate :). Nu ma moștenește căci eu știu tricota :). La cusut nu ma pricep dar am lucrat in confecții in Ro ca inginer, timp de vreo 10 ani, inclusiv la procese tehnologice. Acum nu știu exact dacă mi-as aminti cu se face un proces tehnologic de operații la un articol, dar in mare cred ca da :). Vrei ajutor? 

 

Daniela sa stăpânești și folosești sănătoasă noul telefon! 

 

Eu nu înțeleg de ce vreți voi sa schimbați baterii? Noi am schimbat un ecran odată la unul spart al Silviei și a costat o avere! Dacă nu era tf aproape nou, zău ca nu merita...

 

Uf ce povesti cu profesori...care nu se pot deloc numi așa... 

 

La culcare cu mine! Azi am huzurit, am fost liberă, dar libertatea se plătește! Mâine lucrez de la 7, deci...somn ușor! 

 

 



#8
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 10:25

Servus pinguini

 

La noi a nins, e asa de frumos afara, totul alb. Asa-mi place iarna, cu zapada si ger.

 

Azi merg cu motanul la vaccinat, Marcia vine cu mine.e la 2 strazi de noi...saracul motan sta de ieri dupa-masa la el in camera...mai are putin si scapa  [:D]

 

Eu am S8 acum, la S6 nu poti schimba tu bateria, dar la S4 poti..pe S6 il pastrez de rezerva, pe S4 il trimit in Romania...eu am huse de protectie pt telefoane (le comand pe miniinthebox...sunt mult mai ieftine decat aici in magazine, am luat si cu 2-3 fr una..eu cumpar 4-5 o data si le schimb).

 

Ieri i-am luat pe vecinii nostri de la aeroport (el e jumate roman, mama din Constanta)...au plans cand ne-am vazut..asta pt ca au avut mare noroc...erau sa nu mai fie..s-a rupt bara care sustine barca si asa barca s-a rasturnat..ei erau prinsi de barca si au reusit sa se elibereze de sub ea....dar au pierdut tot ce aveau (au fost o saptamana pe apa)..au fost 4, plus skyper-ul...noroc ca langa barca lor era o alta, cu soldati britanici..au venit imediat la ei si i-au ajutat..au chemat elicopter si alte barci..le-au dat si haine..un prieten de-al skyper-ului (neamt) i-a dus la hotel si le-a dat si bani...ma bucur ca sunt ok, restul nu conteaza.

 

Si eu de-abia astept sa ma tund..mi-a crescut mult parul, pot sa-mi fac codita  [:D]

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 09 decembrie 2017 - 10:26 .


#9
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 10:27

Kari, sa mai vii pe-aici  [pup]



#10
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 09 decembrie 2017 - 10:37

In Germania exista 1400 de fabrici de bere...multe dintre ele sunt micro-fabrici.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -