Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2018


150 raspunsuri la acest subiect

#21
Melinda85

Melinda85
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 decembrie 2017 - 15:48

Buna mămici ,ma numesc melinda si am 32 de ani sunt la prima sarcină si sunt foarte emoționată,  ar trebui sa nasc în 10 august si primul control il am in 2 ianuarie .momentan sunt in austria si fac primul control aici dar dupa aceea voi merge si in tara. Noi ne simtim bine , imi este un pic greață din cand in cand dar nimic grav . Ma bucur ca v-am gasit si va salut pe toate


#22
CarlaM

CarlaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 20 decembrie 2017 - 23:07

Buna ziua dragi burtici ! Chiar daca nu am prea comunicat aici in căsuța, eu simt ca trebuie sa va dau si vouă vestea ....Am fost astăzi la primul ecograf, iar medicul a spus că trebuie sa imi dea o veste "șocantă" ,chiar asa s-a adresat , ca am o sarcina gemelară [il] ,dar pentru mine nu a fost șocant deloc....chiar sunt foarte fericită ....acum trebuie sa am mult mai multă grijă in primul trimestru mai ales ,având antecedente cu sarcini oprite din evoluție ...Ma rog ca totul sa decurgă bine si sa fim sănătoși ! [ruga]

 

Felicitări! Totul o sa fie bine! Ai avut in familie gemeni?



#23
CarlaM

CarlaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 10:35

Mamici, voi aveti pete maronii? Dr mi-a zis sa nu ma ingrijorez ca este normal, dar tot le am de vreo 2 saptamani. 



#24
Paula30

Paula30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 11:11

Buna CarlaM! Noi am trecut de la extaz la agonie ! Dacă pe 19 Decembrie aflăm că o sa am doi bebe,ambii aveau activitate cardiacă  .....spre seară am avut si eu ceva scurgeri maronii si dureri de burta ca la menstruatie....ieri la prima oră am fost la urgente unde mi s-a facut din nou ecograf, unul din embrioni numai avea activitate cardiacă ....acum sper ca cel rămas cu activitate cardiacă sa se dezvolte normal.... dar poate la tine nu este cazul să te îngrijorezi! Va îmbrățișez cu drag !



#25
CarlaM

CarlaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 15:47

Paula imi pare rau, din pacate exista riscul acesta la început la sarcinile gemelare. Doamne Ajuta sa fie bine in continuare!

Cat despre mine, dureri nu am, dar tot stau stresata, abia astept sa treaca primele 3 luni sa fiu sigura ca a trecut orice pericol si astept cu sufletul la gură următoarea eco pe 29 dec :))

Tu cum ai născut prima data? Stie fetita ca urmeaza sa aibe un fratior? Am vazut ca este de aprox aceeasi varsta cu pitica mea.



#26
Stefiaug

Stefiaug

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 22:30

Imi pare rau Paula! Sper ca bebelusul sa fie puternic si totul sa iasa bine la final. Sambata am si eu o noua programare sper sa fim bine



#27
Paula30

Paula30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 22 decembrie 2017 - 08:30

Buna dimineata dragi burtici ! Eu ieri seara am mai facut un eco , iar medicul a vazut activitate cardiacă în ambele camere ....nici nu stiu ce sa mai cred cum sa ma simt....stau cuminte si astept următorul control pe 9 ianuarie ,il am la un medic specializat în sarcini gemelare ....sper ca totul sa fie bine.... Carla prima data am nascut natural,iar sarcina asta daca o duc la termen si cu doi bebeluși tot natural as vrea sa incerc ....Marina fetita mea e încântă ca va avea un fratilor sau doi.... A spus că o sa le dea tot ,de la ciocolată până la periuta ei de dinti :)) ....doar ca la doi bebeluși nu înțelege cum o sa ii tin pe ambii in brate ...iar eu i-am zis ca unul il va tine ea....e super încântată acum....pana la final mai vedem :))



#28
CarlaM

CarlaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 decembrie 2017 - 22:30

Wow! Asta este minunat, ma bucur pt voi!

Esti curajoasă inseamna daca vrei tot natural, eu nu am avut curaj si am optat pt cezariana.

Si fetita mea este deja foarte grijulie cu bebe, sa nu cada, sa nu stau pe el, am o eco in care se vede doar o pata mica neagră, adică saculetul, dar ea imi cere in fiecare zi aproape sa ii mai arat pr bebe :))

Eu între timp am.inceput sa iau utrogestan, iar azi nu am mai avut acele pete maronii :)



#29
Annie2018

Annie2018
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 decembrie 2017 - 08:32

Paula, nici nu imi imaginez cum e sa primesti toate aceste vesti intr-un interval de timp asa de scurt. Sper sa fie totul in regula cu voi 3. Cred ca e greu cu gemeni si in acelasi timp incredibil de frumos. Tin pumnii sa fie totul bine


#30
Calina9

Calina9
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 decembrie 2017 - 21:51

Salutare mamici sunt si eu o fericita care nu mai incape de tot felul de emotii .Termenul ar fi 18 August .Am tot felul de stari ,ameteli ,o oboseala continuaa,crampe mai ales cand mananc si noaptea.Insomnia de 2 saptamani nu ma lasa.Acus intru in a 6 saptamana si am o stare permanenta de teama si grija si toate ,abia astept urmatoarea programare in ianuarie sa vad ca totul e bine.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -