Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2018


150 raspunsuri la acest subiect

#141
CarlaM

CarlaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 09:10

Bună! Sa stii ca unele valori ies diferit tocmai pt ca in sarcina se modifica, daca era ceva cred ca te-ar fi contactat. Pe de alta parte, sint doctori f buni care nu sunt prea vorbareti sa zic asa, dar isi fac meseria exemplar. Trebuie să te gândești la mai multe aspecte atunci când alegi un medic si cel mai bine prin recomandări.

 

Noi între timp ne-am mutat pe fb, acolo este mai multă activitate, ai mai sus linkul si te asteptam acolo. [:)]



#142
Unicornul

Unicornul
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 ianuarie 2018 - 10:45

Felicitari! Daca vrei un doctor la privat as spune dr. Hadi la Regina Maria un excelent profesionist si Silviu Predoi la Welborn (tot la Regina Maria pt nastere). Eu acum merg la dr. Predoi si e foarte ok ii trimit analize pe mail si de obicei raspunde daca uita il sun si il intreb nu are niciodata nici o obiectie e rabdator si explica tot ce ai nevoie

Neata, Stefi! Multumesc mult! Voi incerca sa obtin o programare la dr Hadi, am mai auzit lucruri faine despre el. Sper sa si gasesc loc atunci cand e nevoie, cu cat este mai bun medicul, cu atat e mai greu sa ajungi la el (logic, de altfel)...am abonament la RM prin job si as vrea, intr-adevar, sa gasesc pe cineva care are program si acolo.

Multumesc inca o data!



#143
Stefiaug

Stefiaug

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 21 ianuarie 2018 - 21:21

Cu multa placere. Si daca nu te programeaza te poti duce la cabinet si stai pana poti vb cu dumnealui. De regula e foarte binevoitor si acorda atentie pacientelor. La a treia sarcina pierduta am ajuns la dumnealui si s-a purtat minunat, cu multa rabdare, compasiune si profesionalism adica fix ce aveam nevoie in acele momente. La dr. Predoi poti gasi de asemenea aceleasi lucruri. Cu el colaborez acum



#144
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 28 ianuarie 2018 - 10:31

Ați fugit toate pe grupul de pe Facebook?

#145
GabrielaGrig

GabrielaGrig
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 februarie 2018 - 18:02

Buna seara, actualmente burtici - viitoare mămici ! Si eu pare-se ca voi naște tot in august, 21-25. Cat despre vârstă, sunt tinerica (25 de ani) iar sarcina este prima :) ma bucur sa va cunosc ! 



#146
Adellutza

Adellutza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 februarie 2018 - 10:30

Si eu tot in august 2018 ar trebui sa nasc.  [flo2]



#147
Corina100

Corina100
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 februarie 2018 - 21:17

Dragi prietene,

M-am bucurat sa citesc ce ati scris in forum si am incercat sa descopar cat de mult se aseamana experienta mea cu a voastră. Am 37 de ani, sunt la prima sarcină și ar trebui să nasc chiar la sfârșitul lunii august, în 31. La început am avut dureri de burtă, tare enervante, mi s-au parut mai deranjante ca cele de la menstruație, greață puțin, mai mult în timpul zilei, după mâncare sau cand îmi era foarte foame. Culmea că încă de la început burtica mea a fost destul de vizibilă. De vreo 2 săptămâni însă, mă simt mult mai bine, greață aproape deloc, și durerile de burtă au dispărut, spre bucuria mea.

 

Noi locuim în Olanda și aici lucrurile sunt puțin diferite. După ce am rămas însărcinată, am anunțat la medicul de familie și apoi am obținut o programare la cel mai apropiat centru de nașteri din zonă. Aici sunt 4 moașe cu care mă întâlnesc pe toată periaoda sarcinii și cu care voi naște în final. Am primit și un număr de telefon de urgențe, în caz că aș avea întrebări sau intervine o situație care mă sperie, cineva e acolo 24 de ore ca să mă sfătuiască ce să fac. Am intrat și într-un program mame pentru mame și donez urină, din care se extrage hormonii de sarcină din care se fac medicamente in special soluție injectabilă. Cu asta e puțin de lucru că trebuie de fiecare dată să urinez în niște recipiente care au în ele o soluție de conservare care miroase f. urat și mai ales la început îmi provoca greață.

 

Am făcut până acuma deja 2 ecografe și saptamana viitoare va trebui sa il fac pe al treilea. Asta mi se pare exagerat de mult, eu mă gândeam că o să fac maxim 3 pe toată sarcina. Am încercat să le explic că nu mai vreau ecografe, dar mi-au explicat insistent că au nevoie de aceste ecografe. Cred ca la următoarea sarcină nu o să mai accept decât poate maxim 1 ecograf. Imi face placere sa il vad pe baby, dar mă gândesc în primul rând la sănătatea lui și aș vrea in ceea ce ține de mine să fac tot ce pot să îi fie bine.



#148
MonaJaninamona

MonaJaninamona
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 martie 2018 - 06:50

Buna mamici de august...dupa 2 sarcini extrauterine ...doctorii nu imi dadeau sanse de a ramane gravida prea curand fara tratament....dar...la 3 luni de la ultima sarcina extrauterina...s a intamplat minunea...pana si doctorul meu s a minunat si si a sarutat cruciulita de la gat si a lacrimat de fericire cand am fost la.control si mi a confirmat sarcina...varsta mea este de 39 ani voi face in iulie...dar minune din nou...dupa controalele efectuate totul este perfect ...nici macar sarcina cu risc din cauza varstei....sunt asa de fericita...



#149
murgeanu lidia

murgeanu lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 martie 2018 - 04:32

Buna tuturor mamicilor


#150
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 12:35

Te pregatesti sa devii mama? Te temi de nastere sau ca nu o te vei descurca in primele saptamani dupa nastere? Crezi ca sotul nu este pregatit? Sau pur si simplu doresti sa afli sfaturi practice care sa te ajute. Vino impreuna cu partenerul tau la acest eveniment cu format special! O sa ai parte de informatie de calitate, sfaturi practice, emotie si multe surprize pregatite de Desprecopii.com si sponsorii evenimentului. O graviduta informata este mai puternica.
Intrare gratuita NUMAI pe baza de invitatie! Acceseaza pagina evenimentului! http://comunitate.de...esti/index.html

 

post-18-0-28723500-1526402966_thumb.jpg




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -