Sari la conținut

Sari la conținut


A murit actrita Stela Popescu


94 raspunsuri la acest subiect

#11
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 12:51

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Ce artista, ce femeie, ce om! 

 

Din pacate am vazut filmarea ultimului eveniment la care a participat si unde se vedea ca nu era bine. Am ramas asa, cu un gust amar. La 82 de ani nu e ceva de neasteptat ca cineva sa se duca, fie si cu o vitalitate, pofta de viata, energie, precum a avut doamna Popescu. Dar cand vezi ca cineva nu e ok, ca scapa premiul din maini, ca nu rosteste corect cuvintele, ca e agitata, chemi un doctor, faci ceva. Nu pot sa cred ca dintr-o sala cu atata lume, nimanui nu i-a trecut prin minte treaba asta. :( Adica multi spun acum ca au vazut ca ceva era aiurea, ca s-a purtat ciudat, ca era incoerenta,  dar s-au oprit pur si simplu in acel punct, basca au mai solicitat-o pt poze, multi, inteleg. A murit singura :( In cazul unui AVC se poate face ceva? Adica daca te prinzi ca persoanei respective nu ii este bine, se poate face ceva dpdv medical? Poate fi salvata daca se actioneaza imediat, prompt?

 

 



#12
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 13:25

Exact acelasi sentiment l-am avut si eu vazand ultima filmare.

Ba chiar mi s-a parut ca organizatorii erau usor jenati de atitudinea ei si de ceea ce ar fi trebuit sa fie un discurs.

Parerea mea e ca poate fix in acel moment s-a produs AVC.

Din ce am inteles de la medicul socrului meu(are 2 AVC la activ) primele 3 ore sunt cruciale.

Si mie imi pare tare, tare rau.

Dumnezeu sa o ierte!



#13
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 13:38

asta este si concluzia medicilor legisti, ca nu a avut infarct, ci avc, care s-a produs cu 2-3 zile in urma, adica fix in ziua evenimentului.

da, primele 3 ore sunt cruciale, se administreaza niste substante care nu permit sau limiteaza distrugerile provocate de spargerea vasului de sange din creier.

poate ca a fost mai bine ca s-a dus asa, intr-o clipa, daca era gasita la timp si supravietuia, putea ramane cu sechele, semi-paralizata, etc.

e foarte trist ca a murit singura, pacat ca ca n-a avut pe cineva care sa fi locuit permanent cu ea, sa-i tina companie si sa-i fie de ajutor in astfel de imprejurari...



#14
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 14:12

Multumesc! Am cautat si eu infos pt avc. Sanatate socrului,Geuta!

Nu vreau sa disec, nu stiu, macar atat cred ca merita aceasta Doamna, am citit comentarii, am vazut declaratii care...., alea care sunt acumdin pacate  absolut cotidiene. No comment! Mai, dar aceasta doamna era atat de expresiva, cred ca si firele par din cap transmiteau un ceva. Si are la un moment dat o privire, efectiv cerea ajutor. Ok, sa spui ca te jenezi sa o intrebi daca se simte rau, ca  ti se pare indraznet sa decizi sa chemi ajutor specializat, dar o iei de-o parte, stai cu ea, incerci sa o linistesti si chemi pe cineva din familie, un apropiat, sa o vada, sa decida pt mai departe, nu o lasi sa plece singura de acolo....dar ce sa mai spun? La modul concret admiratia, premiile nu au ajutat-o cu nimic. Poate ne trezim si vom sti sa sa ne privim cu adevarat, sa vedem oamenii de langa noi, sa  fim oameni...

Avea diabet plus varsta, cresc sansele de AVC. 

offff... :( mai bine tac. 



#15
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 14:16

asa spunea si altcineva pe un alt forum, despre arsinel, dupa ce a iesit din curtea locuintei artistei. ca era saracul darmat, se clatina cu privirea pierduta, si nimeni nu l-a sprijinit, sa-l intrebe daca se simte bine, sa-l consoleze un pic, sa-l conduca de brat la o masina sau undeva sa-si traga sufletul...

eu nu am vazut filmarea respectiva, n-am apucat sa ma uit la stiri.

acum citeam ca si cristina stamate a facut avc si e in stare destul de grava internata la spital...



#16
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 14:26

Multumesc! Am cautat si eu infos pt avc. Sanatate socrului,Geuta!.

 

Multumesc!



#17
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 14:43

Da, am vazut din pacate si cum i se cereau declaratii domnului Arsinel. El singur, ei o gloata. El la o varsta, ei ft tineri. Omul venise cum putuse, probabil ca pt dansul intr-un suflet, dupa ce anuntasera in presa decesul dnei Popescu. Nu credea...si astia il iau cu " sa spuna ce a insemnat Stela Popescu pt el" sau ceva de genul, cand a iesit din curtea casei dnei Popescu, unde tocmai era politie, erau medici, tot ce confirma decesul partenerei lui de scena de-o viata! 

Ce mai poti sa spui? Ce mai este de zis? 

Sa speram ca dna Stamate va trece cu bine de acest necaz si ca pt dansa ajutorul a venit la timp!


Editat de lucialu, 24 noiembrie 2017 - 14:46 .


#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 15:29

Imi pare rau. Dumnezeu sa o odihneasaca! Sper sa faca si Raiul sa rada.

=====

 

Apropo de scenarii. Nu uitati sa luati in calcul si propria vointa a distinsei doamne.

 



#19
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 17:22

Viviana, nu ai cum sa iei in calcul ( desi am facut-o, pt ca era evident agitata, de-asta am spus ca macar sa fi chemat pe cineva apropiat ) propria vointa pt ca  nu s-a incercat efectiv nimic in sensul de a o ajuta, nefericitii care au asistat inconstienti la discursul doamnei Popescu, au avut grija sa o intrerupa pt ca era un discurs nefiresc, usor spre mediu penibil si apoi cica s-au bulucit  sa faca poze cu dansa. Doamna Stela Popescu a fost mereu o doamna, eu nu o cunosc personal, dar am vazut suficiente filmari cu dansa, interviuri etc, cat sa spun ca nu ar fi avut ever un asa discurs public, plus incoerenta, plus greselile de pronuntie. Colegii confirma negru pe alb ca niciodata nu si-a vorbit de rau colegii, deci si in spatele publicului a fost OM, civilizata, educata, atenta cu propriile aparitii. La 82 ani,  o femeie atat de cocheta, ingrijita, frumoasa este ceva foarte rar... Cum spuneam, trecerea in nefiinta  nu era ceva socant, precum declara multi, avea o varsta, dar a plecat cu niste sanse de a trece peste acest episod, nu era ca si cum s-a intamplat fiind singura acasa, au vazut-o o multime de oameni, public, cameramanii care au ajuns cu filmarile la sediile trusturilor lor, se vede ca nu era bine, ca ceva rau i se intampla. Si a declarat de multe ori ca vrea sa traiasca, ca are inca o multime de lucruri de facut, ca ar fi trista sa moara :( Si dincolo de cine a fost dansa, a fost un om, la fel vad lucrurile astea....acea privire si faptul ca nu a avut pe nimeni langa dansa.... :(( Ma gandeam initial ca acel film nu ar fi trebuit sa apara, tocmai datorita discursului, dar cred ca poate ca daca il vedem ca pe o oglinda, daca ne privim in el, poate macar in al doispelea ceas deschidem ochii, ne tragem doua palme si altadata vom face ce trebuie sa facem. Si poate si trusturile astea se reevalueaza, poate ca vor trimite oameni mai experimentati, care sa lase naibii de-o parte " senzationalul" si sa stie cum sa vorbeasca cu aceia de la care cer informatii. Daca nici doamna Stela Popescu nu a fost OM cu ei, cu toti, cata deschidere, cata sinceritate, disponibilitate, fara strop de snobism sau vedetism le-a oferit la fiecare interviu solicitat de ei! :( Si uite multumirea....



#20
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 24 noiembrie 2017 - 19:14

Pacat,mare pacat.Dumnezeu s-o odihneasca pe actrita asta mare!

 

Am plans aseara si eu si sotul meu.Parca s-a rupt ceva..o legatura cu copilaria noastra ...aveam impresia ca va fi intotdeauna Stela Popescu.....

 

O urmaream cu placere si in copilarie si acum.In reluare filmele,spectacolele...ne-a inseninat zilele....

 

In fiecare an de Craciun...ma rog in preajma Craciunului mai pleaca dintre noi un OM....

 

La fel ca si alti mari actori.....

 

Sa o odihneasca Dumnezeu.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -