Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai la bulgări pe ghetar!


675 raspunsuri la acest subiect

#21
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:19

[s] La multi ani fericiti Ovidiu, cu multa sanatate si numai bucurii! [s]



#22
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:22

Servus pinguini

 

Si la noi a nins sambata spre duminica, deci ieri aveam zapada..prima zapada pe anul asta...in drum spre prietenii nostri (ei stau acum langa Basel)  a nins putin, plus ca se vedea zapada asezata pe dealuri  [:)] imi place iarna, dar sa fie zapada si ger.

 

Mianna, carnea de bizon e ft ft buna...am mai mancat acum cativa ani si mi-a placut la nebunie...seamana cu carnea de vaca, dar e ft frageda...Marciei nu ii era bine (e racita, asa ca a stat azi acasa), dar a zis ca la carne nu renunta  [:D] asa ca ne-am facut de cap sambata seara [pk] am decis sa mai mergem acolo, tot cand suntem doar noi doua  [ph34r]

 

In prima saptamana din septembrie vom merge in Maramures cu socrii..socrul a fost mecanic de locomotiva, asa ca e fan trenuri...am rezervat deja hotelurile/pensiunile..traseul va fi : Viena (dormim langa Prater, nu putem rata Schweizerhaus [:D]), apoi de-acolo la Sapanta , Viseul de Sus (ne oprim la Sighet, Manastirea Barsana- e superba, pt noi a fost una din cele mai frumoase manastiri vizitate in Romania ...apoi la Borsa, cu telescaunul spre Cascada Cailor-la cascada nu mergem, dar privelistea de sus, de unde se termina telescaunul e superba, asa ca mai mergem o data acolo..stam 2 nopti la Viseu, o zi e rezervata pt Mocanita)..apoi o zi in Cluj (de la Viseu sunt 3 ore cu masina) si 1-2 zile in Budapesta....si gata, toate zilele de concediu pt la anul sunt programate,  in total 27  [:D] acum va tb sa fac planuri pt 2019  [ph34r] am vorbit cu prietenii nostri sa mergem in Columbia (mergem doar daca merg si ei, altfel nu).

 

O saptamana faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 20 noiembrie 2017 - 11:24 .


#23
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:25

Multzam de urări, le dau mai departe!  [flo2]

 

anja nu am zis nimic, nu aveați de unde știi :)



#24
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:35

Luni, ploua si am aflat ca am si Feng-shui-iul stricat. ti.

 

Ne luam de mana: si la noi e luni, ploua si mi-am pus oglinzi in dormitor. (Rox, nu pe tavan [:p])

 



#25
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:48

Eu am dulapul din dormitor cu oglinzi  [:D]

 

Pisica alor mei a intrat iar la tata in dulap (acum nu mai poate, ca a blocat usile), in partea unde are pulovere si umerasele cu haine..a incercat sa le scoata, dar sunt prea grele, asa ca nu a reusit...a inchis usa la dulap si s-a culcat acolo...au cautat-o ai mei vreo ora  [:D] e zapacita rau, am vazut-o sambata, cand am vorbit cu mama..sare ca o caprita si se agata cu ghearele de masa de sticla (si sta suspendata)...a intrat si la mama in dormitor si i-a stricat panza de la veioza...si a sarit si pe lampadar, care e inalt, noroc ca nu a cazut inauntru.



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:48

Și fengșuiu din dormitorul meu e stricat  [fri] . Tot nu pe tavan  [soricel]



#27
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 12:15

eu nu am oglinda in dormitor. inseamna ca stau bine cu feng-shui-ul.



#28
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 13:29

La multi ani Ovidiu! Iti doresc sa vizitezi cat mai multe locuri exotice! Si sa nu o uiti nici pe Mihaela cu aparatul ei magic de fotografiat... [s]

 



#29
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 13:30

bUNA ZIUA!

 

Io la a doua cafea...vad ca aveti limbarnita ati umplut trei pagini rapid....

 

Si la mine e stricat feng-shuiul....ca am oglinzi la dulap....ghinion de nesansa!

 

Nu ninge,in schimb mi s-a declansat o sinuzita veche si ma doare capul....abia vineri ajung la ORL-ist as aca stau ametita de zici ca am baut toata noaptea...

 

Mandra e mandra de cizmele cele noi,si s epregateste de petrecere duminica viitoare...merge cu noi la o petrecere cu colegii...o sa fie foarte fain,sper...

Va urez zile bune in continuare......

Pisica nu mai vreau ca am avut si mi-a fost mila s-o sterilizez as aca se adunau cotoii in calduri cate 6-7 la usa......am dus-o la mama ca avea 4 puiuti dragalasi pe care i-au omorat cotoii....atat a plans Eva si eu am plans ca nu mai vreau mitza.A scapat un pui si l-am dus la mama impreuna cu Mitzi.....



#30
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 14:03

Marion, ai oglinda pe tavan? [:p] de ce au copchiii liber? blanosu e gutunarit serios, desi in week-end nu a fost chiar asa rau. dar cred ca e problema zilei de luni de fapt. cred ca sta azi acasa, maine are program 9.30-18, deci... om vedea ce si cum.

 

Nope, n-am in tavan. Cred ca o oglinda in tavan nu e asa daunatoare, cel putin nu Zen-ului  [:I]

 

Scoala copiilor a hotarat sa le micsoreze pauza de la pranz si sa le ofere 5 zile libere pe an. Invatatorii merg totusi la scoala sa pregateasca diverse materiale. A fost bucurie mare, speram la 5 zile consecutive de vacanta cand biletele de avion sunt mai ieftine...din pacate au imprastiat zilele pe parcursul anului in diverse zile ale saptamanii. Ah, cred ca am uitat sa specific ca nu invata in Ro.

 

Sanatate blanosului!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -