Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


909 raspunsuri la acest subiect

#471
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 19 martie 2018 - 15:01

Da Laura, sunt tare dragute...asa dorm ele...ca doar e mama si copilul.  [:)] 

Miamda si eu am fost, initial, ingrozita...2, la inceput am zis na, una e ft mica dar cand creste...pfaaa, cine stie ce fac. Fac prostii...dar nu fac mai multe decat ar face 1. 



#472
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 19 martie 2018 - 15:14

Nu stiu cum sunt ale tale, Laura, dar ale mele sunt extrem de jucause....se fugaresc toata ziua...si mai ales pe seara, asa...cand ma pregatesc de somn si cand se prind, mor de ras....sunt tare haioase....zboara "fulgii" din amandoua....asta e singura problema, oricat le-as peria...cand se smotocesc, pfaaa...jale este. 

Intrebare...a facut cineva comanda pe zooplus? sunt ok?



#473
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 19 martie 2018 - 15:53

Laura, tu  ai 3? Nu stiu cum faci fata, dar probabil fiind la casa e putin altfel. 

Eu trebuie sa stau toata ziua cu ochii pe pisi meu altfel face prostii.

 

Ale mele ies afara mult. Iarna, cand e frig stau cuminti in casa, dorm f mult , singura problema e cand umblam in frigider si vin toate 3 in fuga. Au boabe la dispozitie tot timpul, dar zgomotul usii de la frigider le hipnotizeaza. Furatul de mancare, cersitul si urcatul (efectiv) pe mine cand gatesc si umblu cu carne ma deranjeaza cel mai mult la ele. In rest, nu au stricat nimic prin casa. Cand se incalzeste, trec pe acasa doar sa manance. Si nevoile si le fac afara, avem o cutie  cu nisip doar pt urgente (daca ramane vreouna inchisa in casa si o trece), f . f. rar o folosesc. 



#474
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 19 martie 2018 - 16:20

 

Intrebare...a facut cineva comanda pe zooplus? sunt ok?

 

Eu am vrut sa iau mancare pt caine, dar cereau obligatoriu plata in avans cu cardul si , fiind si prima data cand intentionam sa cumpar de la ei, am avut o retinere. Prefer sa platesc ramburs cand primesc ce am comandat , pana ma asigur ca e site-ul ok.  Deci nu stiu sa iti zic cum sunt.



#475
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 19 martie 2018 - 16:37

Da, de aceea am intrebat si eu....mi s-a parut putin aiurea ca singura modalitate de plata sa fie in avans , cu cardul. Merci!



#476
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 18:22

20180321_113933_resized.jpg Ce mai fac pisulinele voastre?

Al meu nazdravan, de cateva zile crede ca s-a dat voie la cocotat. Dupa ce a prins miscarea cu urcatul pe frigider, acum e peste tot...Ma cam dispera si el si barbatul! Cica e pisoiul meu si sa-l educ. [:-)))]

Serios? Cum se face? [:-)))]

Miniaturi atasate

  • 20180320_113224_resized.jpg

Editat de mianda, 21 martie 2018 - 18:24 .


#477
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 18:29

Tare rau se vad pozele.

N-am facut nimic diferit fata de alta data, doar ca am laptop nou si Windows nou.

Se vad aiurea si de la voi?

Nici cand dau clik pe poza nu-mi apare bine...Data viitoare voi incerca sa le fac mai mici.



#478
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 19:56

Mianda, ce catarator e pisicul  tau, pe usa  [fal] . A mea se catara doar ..pe masa  [soricel] , nu pe rafturi, dulapuri, etc. Si in pomul ei pisicesc.

 

Despre Zooplus in Germania sint foarte buni si de incredere, eu numai de la ei cumpăr mîncarea de pisici. Nu stiu daca se aplica si Romania.

 

A mea maninca mincare umeda de la Shesir, e bun si scump, prefera ton cu aloe vera,  [soricel], mîncare uscată iau de la almo nature si Shesir.

 

In weekend o sa o pozez si eu pe mindra mea si s-o postez aici  [:)]


Editat de alicia1976, 21 martie 2018 - 19:57 .


#479
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 20:05

pisini meu de vreo 3 saptamani se catara pe tv care nu e f ieftin  [alcool] si eu gimnastica dupa el sa-l dau jos sa nu-l doboare...deci oboseala maxima,mai ales cand vin de la munca seara.si dimineata...acum il dau jos,acum e iar pe tv sau in spatele lui...vrea sa se catere si mai sus pe biblioteca.si ca sa ajunga acolo trebuie sa sara de pe tv....deci sunt in alerta...

 

cu planta-palmier de o am,l am lasat sa faca ce vrea,ca tot sa sara in el era.si daca l-am lasat,nu i-a mai trebuit  [alcool] parca cu tv ul nu-mi vine sa-l las...tremura tv si-mi sare inima din loc...



#480
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 21:19

Nu vrei sa stii....acum se fugaresc, cand se prind se smotocesc de sare blana din ele. Cu cataratul....pfa, aia mica, pt ca e slabuta se urca peste tot, inclusiv pe geamul deschis...marginea de sus, pe cele mai inalte dulapuri, etc. Cea mare daca e ca o chiftea nu prea ...iar cand se urca si coboara se aude un BUFFF destul de tare. Plante...aloe e in top plus daca am vreo vaza cu flori, au o placer se le smotoceasca....le rontaie. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -