Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Iulie 2018 (Trandafirasi de Iulie 2018)

sarcina iulie 2018 gravida

110 raspunsuri la acest subiect

#21
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 13:43

Si eu tot mai astept vesti, mai ales ca pana miercuri stau ca pe ace. Ieri am fost si mi-am recoltat pentru o analiza pentru trombofilie, determinarea activitatii factorului X, dar la alt laborator decat cel la care imi faceam pana acum analizele. Nu m-am putut abtine sa nu imi fac si un Beta si asa m-a panicat rezultatul.... era 6660..crescuse f putin in 3 zile...am speriat-o pe mama, sotul saracul nu stia cum sa ma linisteasca. Stiu ca mai sunt diferente de la un laborator la altul... si am facut azi iar la acelasi unde am facut pana acum...si a iesit 9642.72 in 4 zile... tot nu e f mult, dar mi se pare mult mai bine. Astept cu nerabdare ziua de miercuri... ma rog sa nu primesc acelasi verdict ca acum 7 luni...

Pana atunci stau cu ochii pe voi sa vad ce noutati mai aveti :)


Editat de Betsie, 25 noiembrie 2017 - 13:44 .


#22
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 17:39

betsie, abia miercuri ai prins liber la medicul tau ? nu ma pricep f bine la beta valori mari , nu stiu pana cand ar trebui sa se dubleze , dar cel mai bine iti raspundea un medic sa nu mai stai asa panicata. Nu poti merge la o clinica privata in seara asta sa te lamuresti ? daca auzi inimioara esti pe drumul cel bun. Din ce oras esti?

Eu merg in seara asta la control la medicul din Cta. Este ff aglomerat si mereu i se decaleaza programarile. Abia astept sa vad ce imi zice.



#23
NextGen

NextGen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 20:44

Pana la 12 saptamani o sa tot asteptam, atunci e pragul, daca se prinde sau nu... Ideal ar fi relaxare si gânduri bune pana atunci, stiu, usor de zis...



#24
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 21:29

Acum 2 saptamani am facut programarea, dar ca sa se vada inimioara acum ar fi cam devreme... am 6 saptamani azi. Am si o durere care imi da de gandit si parca i-as scrie un mesaj. Ea m-ar putea chema si la spital sa ma vada, pentru ca m-a mai chemat. Ma stradui eu sa stau linistita pentru ca poate doar e in mintea mea totul. Maine daca tot ma doare ii scriu un mesaj. Sunt din Iasi.

Succes la consultatie! Sa ne povesteti si noua cum a fost! Sa dea Domnul sa fie totul bine!



#25
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 14:10

betsie, abia miercuri ai prins liber la medicul tau ? nu ma pricep f bine la beta valori mari , nu stiu pana cand ar trebui sa se dubleze , dar cel mai bine iti raspundea un medic sa nu mai stai asa panicata. Nu poti merge la o clinica privata in seara asta sa te lamuresti ? daca auzi inimioara esti pe drumul cel bun. Din ce oras esti?

Eu merg in seara asta la control la medicul din Cta. Este ff aglomerat si mereu i se decaleaza programarile. Abia astept sa vad ce imi zice.

Miaw, cum a fost aseara la control?



#26
delice3

delice3
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 noiembrie 2017 - 20:24

Bine v-am găsit mămici! Cu ajutorul lui Dumnezeu si noi asteptam un bebe mic in Iulie anul viitor. Am fost deja la un control si pana acum totul pare sa fie in ordine. Nu i-am auzit inimioara, dar activitate cardiaca exista. Următorul control e pe 11 dec. Sper din inima sa fie totul bine.

Vestea mai putin buna e ca ma simt îngrozitor de rau  [vom] si imi spun zilnic ca nu mai rezist. Mai sunt graviduțe care se confrunta cu stări de rau permanente? Adică de dimineata pana seara? Cu 3-4 ture de vărsături pe zi? Ce va ajuta? Ajuta ceva? [bang] help!



#27
NextGen

NextGen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 10:58

Bine v-am găsit mămici! Cu ajutorul lui Dumnezeu si noi asteptam un bebe mic in Iulie anul viitor. Am fost deja la un control si pana acum totul pare sa fie in ordine. Nu i-am auzit inimioara, dar activitate cardiaca exista. Următorul control e pe 11 dec. Sper din inima sa fie totul bine. Vestea mai putin buna e ca ma simt îngrozitor de rau [vom] si imi spun zilnic ca nu mai rezist. Mai sunt graviduțe care se confrunta cu stări de rau permanente? Adică de dimineata pana seara? Cu 3-4 ture de vărsături pe zi? Ce va ajuta? Ajuta ceva? [bang] help!

 

Si eu mă simt oribil inclusiv in somn, de la sarcina trecuta stiu ca nu ajuta nimic din păcate, dar vor dispărea treptat în jur de 12 saptamani stările astea. Pana atunci poti incerca biscuiți la trezire, evita mâncăruri acide, băuturi cu bule. Unii zic ca ar ajuta medicamentele din extract de ghimbir, o sa testez zilele astea. E important sa nu te deshidratezi si sa manânci câtuși de puțin fara sa vomiti.

 



#28
MissAl

MissAl
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 12:03

Eu am fost vineri la eco si avea activitate!!! 139bpm!!!  [il]

Hematomul tot acolo, ceea ce ma ingrijoreaza in continuare, combinat si cu faptul ca bebe e cu o sapt mai mic (versus 4 zile cat avea intarziere prima data).

La prima sarcina am avut zero greturi. Ieri insa am avut niste ameteli de mentionat si deja ma incearca niste greturi usoare (inca, cel putin).

Urmatoarea eco pe 8 decembrie!



#29
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 14:17

Buna dragelor! Vine bebe si la noi, ieri am aflat. Este bebe 2, bebe 1 face 1annpe 6dec. Ne doream inca un prichindel❤ maine am primul control si sper sa primesc vesti bune. Deocamdata nu au aparut greturile. 


Editat de Tigora, 27 noiembrie 2017 - 14:19 .


#30
mykyg01

mykyg01
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 27 noiembrie 2017 - 14:36

Buna ziua mămici .... si eu voi fi o mamica de luna iulie m ai exact 5 iulie! Este primul bebe la noi cu toate ca am avut o experienta neplăcuta  in luna Septembrie am suferit un avort spontan la 6 saptamani!!! Acum am ajuns cu brio la 8+ am de ceva vreme grețuri dar de vărsat nu prea am vărsat , sunt obosita cam tot timpul, amețeli , constipație si bineînțeles pofte




Etichetat si cu sarcina, iulie 2018, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -