Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Politica romaneasca vazuta din exteriorul ei


136 raspunsuri la acest subiect

#81
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 decembrie 2017 - 18:34

Redactor, PSD-Alde oricum sunt mai multi. Oricum au mai multi sustinatori, Oricum sunt mai puternici. Oricum au painea si cutitul.

 

Dar aici nu suntem la faza in care ne batem cu pumnii in piept care sunt mai multi.

solutia cu iesitul masiv in strada nu mai e o solutie viabila. A fost atunci. S-a daramat un guvern si s-a obtinut trecerea legilor prin Parlament. Victorie!!!! Imi pare rau ca nu poti vedea asta.

Si nici faptul ca acel Parlament in care ne puneam sperantele in ianuarie e cel care voteaza astazi anusul contra naturii

 

Singura solutie e una radicala si nu cred ca o doreste nimeni.

 

Dar faptul ca la noi in tara exista democratie participativa este un plus extraordinar al societatii. Este un mare castig.

 

Ah si cum aici e care pe care si suparati foarte tare guvernantii ca noi dorim ca ei sa intre in puscarie pentru fraude ce crezi ca a facut ministerul finantelor?

Ne baga si ei pe noi in puscarie. Sâc! De la 1 la 6 ani daca nu ne platim taxele si contributiile in termen de 30 de zile de la data scadenta.

Asa ne trebuie daca iesim in strada si nu-i lasam si pe ei...

 

Asa... si doamna Carmen Dan e tare suparata pe noi! Si azi e dezbatere publica pe niste amenzi cat un salariu si chiar pe 24 h ore de puscarie, daca nu vrem sa ne legitimam. Daca ignoram avertismentele politiei in cazul faptelor antisociale sau jignim organu' direct la puscarie cu noi.



#82
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 decembrie 2017 - 19:00

Si mai doream sa adaug ceva.

 

Indiferent de numarul celor care au iesit strada cat de multi sau cat de putini, nicio clipa oamenii aia nu au fost singuri.

Au, avem de partea noastra majoritatea magistratilor din Romania, Departamentul de Stat, ambasade straine cel putin 10, Consilul europei, Comisia Europeana...

Un Presedinte care sigur va ataca la CCR - ca exista motive - parti din legile astea.

Sutele de sustinatori de acasa din fotoliu care din diverse motive nu au putut participa.



#83
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 12:36

vreau sa imi exprim dezgustul pentru PSD-ALDe-UDMR.

 

si o voma.



#84
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.659 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 13:54

Nu stiu daca ati vazut ieri declaratiile si apostrofarile unor indivizi de teapa lui Serban Nicolae sau Catalin Radulescu la adresa procurorului general al Romaniei. Cumplit in ce hal de degradare morala si ce rasturnari ale valorilor se intampla in societatea romaneasca zilele astea. Dupa vorba "s-a suit scroafa'n copac", niste indivizi ce sunt niste nulitati absolute, dar cu aroganta si tupeu infinit,  ajunsi parlamentari pt ca au pupat mainile si au jurat credinta cui trebuie, au ajuns sa ameninte si sa se rasteasca la un om ale carui inteligenta si profesionalism sunt de necontestat. ... noaptea mintiii ... 

 

 

http://stirileprotv....-declarati.html

 

http://www.digi24.ro...serviciu-844313



#85
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 14:17

O sa ne ducem dracului, cu totii! Este de visele urate ce se intampla in Parlamentul Romaniei! Ma rog, Marea Adunare Nationala de fapt! Asta am ajuns!

 

Si lumea tot nu vede ma! In iarna, mai aveam putin si mi-o luam de la niste colege! Ca sunt eu rauvoitoare si de fapt ei, ne vor binele, ne dau bani, ne fac, ne dreg! Da n-am nevoie de 50 de lei salariu, am nevoie de medicamente in spital! N-am nevoie de indemnizatie de hrana, vreau gradinita unde sa nu platesc nimic! Nu vreau tichet de vacanta, vreau o autostrada, sa ajung mai repede in vestul tarii, si sa le dau banii alora care merita!

Dar nu, noi vrem: " sa fure si ei, da sa ne dea si noua"
Asta este societatea in care traim!



#86
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 14:19

Au ajuns Nicolicea, Serban, Iordache, cu fac de drept facuta la ff, sa faca legile tarii!



#87
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 14:32

Asta inseamna puterea



#88
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 15:15

Nu, asta înseamnă puterea fără responsabilitatea puterii (accountability).



#89
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 16:22

Nu, asta înseamnă puterea fără responsabilitatea puterii (accountability).

Total irelevant pentu cei aflati la putere



#90
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 17:01

da, eu intr-adevar nu mai am cuvinte. Cand vad ce fac si cu cat tupeu isi croiesc legi pentru ei ma ia cu lipsa de aer. 

 

Insa, tot mai cred ca cineva trebuie sa ii opreasca.

Am vazut acum cateva zile pe FB  cum unele grupuri au trimis mesaje la tot felul de persoane asa zis publice din Romania, spunandu-le ca un cuvant de al lor ar insemna cat 10000 de mesaje ... insa nici o reactie  [:(]

 

Doar Tudor Chirila are o voce si o parere. Restul prefera sa nu piarda bani la sarbatorile cu carnati organizate de primarii...




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -