Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Viena -Austria


11 raspunsuri la acest subiect

#11
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 noiembrie 2017 - 12:57

Monica,am inteles ce ai vrut sa spui in partea asta a mesajului,insa cred ca trebuie sa-l cosmetitezi cumva ,ca suna aiurea.

Imi cer scuze ca am omis, alaturi de turisti si pe cei care au emigrat si s-au stabilit in alta parte. 

Insa m-am saturat pana peste urechi de toate simtagmele romani=infractori, toti politicienii din tarile vestice isi fac campanie electorala denigrand romanii, facuandu-i in toate felurile "sa scapam de romanii de........ (pune tu ce vrei)": englezi, germani, italieni, olandezi, belgieni.... toti "ne" trimit acasa de unde am venit (in sloganurile lor). Alta natie asa hulita nu am auzit pe nicaieri... uneori bulgarii mai sunt bagati in aceeasi oala, dar parca mult mai putin.

Mi-e rusine sa vad ca suntem cei mai mari infractori ai lumii si astia de fac atatea magarii au ajuns sa ne reprezinte in ochii altora.

 

In toate orasele lumii, in zonele centrale, sunt tiganii - asociati cu romanii, ca deh, sunt din Ro si vorbesc lb romana, care stau si cersesc, fura, sparg magazine si tot asa..... In tara cand ajung sa vina urla ca nu au bani si cer ajutoare sociale.... pe care le primesc, ca oficial nu au bani.....  



#12
evelin13

evelin13
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 08 noiembrie 2017 - 15:21

Letitia , sa stii ca nu sunt asa agresiva cum i’am lasat impresia lu’ dna Ioana. Am

prietene aici de alte nationalitati si ma inteleg chiar foarte bine cu ele. Dar nahhh sufletul roman parca tot la romani ar vrea sa traga. Imi pare rau ca nu am abordat situatia si sub. altfel si am lasat sa se inteleaga ca as fi agresiva sau mult prea insistenta. Ehhh greseala mea. Mult mai bine sa raman cu prietenele ce le am acum. Eu ma mandresc ca sunt romanca indiferent de situatie sau reputatia ce o avem ca romani, de altii nu pot spune acelasi lucru. Va doresc sanatate si ma scuzati daca v’am deranjat cu mesajul meu




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -