Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Citesc si ma minunez: the boyles


38 raspunsuri la acest subiect

#31
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 23:35

Poate au fost totuși niște naivi inconștienți care au crezut că tot ce zboară se mănâncă. Nu că nu ar mai exista alții pe lumea asta...

Doar că ăștia au cam păgubit statul de ceva parale. 



#32
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 00:01

Pentru ignoranta si inconstienta au platit cu 5 ani in captivitate , nu stiu de ce spuneti ca au pagubit statul . Cum ?  Pai statul nu e deja prezent acolo , nu toaca milioane din banii publici ?



#33
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 08:41

El fusese casatorit cu sora unui taliban. 

 

A US official said Boyle was concerned that he might face scrutiny by the Americans over his links to Omar Khadr, the Canadian held for 10 years at Guantánamo Bay after being captured as a teenager during a firefight at an al-Qaida compound in Afghanistan. Boyle was briefly married to Zaynab Khadr, Omar’s sister.

 

Tipul nu este inocent chiar deloc. 

 

 

In the years prior to his capture, Boyle, from Ontario, was a familiar figure to reporters in Canada. During his brief marriage to Zaynab Khadr, Boyle had become a spokesperson of sorts for the Khadr family, helping Zaynab in her push to raise awareness of her brother’s case.

In a 2009 interview, Boyle detailed his fascination with terrorism, counter-terrorism and security. “Anything related to terrorism on Wikipedia, I wrote, pretty much,” he told the Globe and Mail. His marriage to Khadr lasted about a year.

On Thursday, Trump heralded the rescue as a “positive moment” for the relationship between US and Pakistan “The Pakistani government’s cooperation is a sign that it is honouring America’s wish that it do more to provide security in the region,” Trump said at a White House event. “They worked very hard on this and I believe they are starting to respect the United States again.”

 

 

https://www.theguard...ostages-haqqani


Editat de dana vio, 17 octombrie 2017 - 09:06 .


#34
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 17:23

Mai ce oameni, incredibil! El ca el, ca doar i-a tras-o (scuzati limbajul direct), dar ea? Ea? Ca ea a dus sarcinile, ea a trebuit sa nasca in conditiile alea, ea! Incredibil! 

 

Sunt curioasa ce ai vrut sa zici cu fraza asta?

 

Crezi ca in captivitate talibana putea sa spuna NU fie "sotului", fie restului de "doritori"? Din moment ce era deja insarcinata la momentul capturii e clar ca nu avea metode de contraceptie, si ce sanse crezi ca ar fi avut sa le obtina la talibani?

Asa se traia in Evul Mediu cand femeia era proprietatea barbatului, trebuia sa presteze cand el si-o dorea si sa se descurce cu eventualele sarcini ca vorba aia "a ispitit" barbatul.

 

Eu as pune altfel problema:

- ce familie descopera ca asteapta un copil si fug intr-un tur al celor mai riscante regiuni ale Asiei? - una nu foarte desteapta,

- a fost o decizie unanima, sau cineva e in pozitie de forta in familia asta? - nu m-ar mira sa avem de-a face cu nevasta care era "supusa" inca de cand era on zona civilizata.

- a deschis gura nevasta de cand s-a intors, sau doar cocosul familiei da interviuri? -poate talibanii i-au lasat in pace pentru ca familia lor indeplinea "standardele civilizatiei" locale.



#35
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 19:16

Nimic nu are logica din toată povestea asta...prima lui căsătorie, apoi sa pleci cu nevasta gravida...apoi sa o iezi razna la plimbare prin cele mai periculoase zone.

 

Sa mai faci și copii in captivitate ca cică ii ticăia ceasul biologic nevestei!!!

 

Parintii lui fundamentaliști creștini, el se pare ca e convertit la Islam.

 

Ori sint niște idioți de proporții ori s-au dus sa se alipească unor altor organizații in Afganistan. Ce om normal pleacă in zona de razboi cu nevasta gravida? Din ce oare se întrețineau?

 

Ea nu sufla o vorbuliță iar lui ii turuie gura.


Editat de antmil, 17 octombrie 2017 - 19:17 .


#36
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 23:30

Sunt curioasa ce ai vrut sa zici cu fraza asta?

 

 

 

Tonul si restul de text sugereaza ca nu esti deloc curioasa, de fapt, ci stii tu mai bine ca mine [flo2] .



#37
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 14:53

N-am urmarit cazul, dar din cite am vazut, eu cred ca ei s-au dus sa lupte pentru cauza Isis si cind au vazut ce nasolie e acolo nu au stiut cum sa se intoarca inapoi, insa evident nu e asa simplu.

 

Au fost si aici cazuri de inflacarati de astia radicalizati, femei, barbati, familii cu copii, care cind au ajuns acolo nu si-au putut crede ochilor! Toti sint monitorizati, in caz ca vor sa se intoarca inapoi. Era chiar vorba sa le suspende pasaportul britanic, nu stiu cum a mai ramas.



#38
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 15:14

Pentru ignoranta si inconstienta au platit cu 5 ani in captivitate , nu stiu de ce spuneti ca au pagubit statul . Cum ?  Pai statul nu e deja prezent acolo , nu toaca milioane din banii publici ?

 

 

nu au pagubut statul, ci pe taxpayers :) pt mine e o diferenta.

 

trupele si infrastructura or fi in afganistant, dar sunt acolo cu niste scopuri clare, aprobate in parlament, nu ca sa salveze "martyr wannabes"

 

la stiri, din nou, dl boyle ne spune ca sotia lui a fost dusa de urgenta la spital.

 

eu pe asta l-am judeca si aresta, precum ca pe altii care au vrut sa se faca luptatori isis.

 

lasa ca a platit cu 5 ani in captivitate, dar a platit si nevasta, iara copiii aia or sa aiba cel mai probabil traume profunde pentru restul vietii.

 

si mai tind sa cred si ca nevasta e sub papucul lui si intre dorinta lui de a-si asigura o familie larga si talibani, ca a fost supusa la foarte multe ...


Editat de Aqai, 18 octombrie 2017 - 15:15 .


#39
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 05 ianuarie 2018 - 17:15

The boyle individual is back. In puscarie, adica. Cu 15 capete de acuzare, incluzand viol, atac, privare de libertate, drogarea unei alte persoane si alte cele.

 

nu se stie ce si cum, exista interdictie de publicre asupra detaliilor

 

il apara unul din cei mai fancy avocati din ottawa.

 

toate astea la cateva zile dupa o intalnire oficiala cu pretty boy trudeau, intalnirepe care cabinetul lui s-a chinuit din greu sa o faca secreta. Doar ca el a postat pe Twitter cu poze cute (creepy adica ) si afirmand ca nu e nici prima lor intalnire 

 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -