Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Citesc si ma minunez: the boyles


38 raspunsuri la acest subiect

#1
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:00

eu vroiam sa va intreb daca pe la voi s-a auzit de cazul familiei Boyle. ca stand eu acasa si citind stirile, m-am imiedicat de ei si ma mananca degetele de-o discutie

 

Un el si o ea, care acum 5 ani s-au hotarat, din spirit crestinesc, sa mearga in afghanistan sa  "ajute" sarmanii. Doamna cuplului fiind insarcinata.

 

au sfarsit prizonieri ai unei retele somewhat talibane, 3 copii nascandu-li-se in captivitate.

 

Dupa ceva atacuri impuscaturi saptamana trecuta au fost salvati si adusi in canada.

 

el, acuzand reteaua ca i-au omorat un al patrulea copil si violat sotia, cere dreptate, in acelasi timp declarand: 

 

When talking to CNN, Boyle didn't dispute reports they were also there as tourists, saying, "Nothing is black and white of why you go somewhere."

Boyle acknowledges he knew it was a dangerous trip, but the couple chose to go anyway.

"The fact that something is dangerous, for some people that's the end of the deal. ...That's not really how I look at the world," Boyle said.

The couple wanted to go somewhere where they could be useful, "and provide the most support and compassion...to suffering people," Boyle said. 

"We prayed about it. And we made the decision that it's worth the risk."

 

WTF????? este intrebarea care mi-a ramas in minte. sunt sigura ca salvarea lor a costat ceva bani si logistica. ... taxpayers money, ca sigur nu biserica lor in numele careia s-au dus la turism si crestinat a platit pt operatiune.

 

ce inseamna "drepate"? in cazul lui? ca mie dreptate mi s-ar parea sa-i puna la munca in folosul comunitatii locale si sa isi ceara scuze pt bani cheltuiti si evenutali raniti in timpul operatiunii de salvare a lor.

 

in plus, cu asemenea capacitat ede decizie, sunt oamenii aia fit sa aiba grija de copiii pe care ii au???

 

ca sa nu mai spun ca totul imi suna a "homeland". 

 

voi ce parere aveti?


Editat de Aqai, 16 octombrie 2017 - 15:01 .


#2
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:06

ca sa nu mai zic - legat de comentariul meu cu homeland:

 

Boyle had previous brief marriage to Zaynab Khadr, the daughter of Egyptian-born Canadian Ahmed Said Khadr, who had been suspected of financing al-Qaida before he was killed by Pakistani forces in 2003.

 

khadr e alt personaj faimos in canada... condamnat pt terorism si caruia guv ernul TRudeau i-a platit un settlement de zeci de milioane de dolari, vezi doamne canada failed to uphold his rights si el a sfarsit in guantanamo parca



#3
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:07

Homeland.

x parerea mea.


Editat de Collins20, 16 octombrie 2017 - 16:00 .


#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:23

am citit si eu despre ei.... unii oameni sunt chiar cu ceva doage lipsa. si toata povestea miroase taaare urat.

 

edit ca sa zic ca eu homeland nu am vazut, dar nu imi dau seama ce individ in deplinatatea facultatilor mintale merge in Afghanistan, fie si pentru o misiune extrem de umanitara, cu nevasta super-gravida pe cale sa nasca?



#5
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:27

a mers la turism/ crestinat.

 

zau ca tara asta a mea in care traiesc mi se pare ea insasi intr-o doaga. asta e headline-ul nostru si sunt in toate ziarele. faima completa si mila nationala pt niste descreierati



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:28

Prizonierii talibanilor/afghanilor sunt lasati sa faca sex?

 



#7
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:31

Si noi discutam subiectul acasa. In plus a refuzat sa se urce intr-un avion american cand au fost salvati. Ma surprinde de asemenea faptul ca a putut sa trimita scrisori si poze din captivitate. Am vazut o poza dupa ce s-au intors in care ea se uita la el si pare terrified. Spunea ca a fost un al patrulea copil, o fetita care a fost omorata de garzi. Talibanii prin purtatorul de cuvant au spus ca intr-adevar a mai fost o fetita dar care a murit pt ca a fos5 bolnava si in regiunea in care erau ei nu aveau acces imediat la un dr. Ceva este putred in Danemarca....

ma astept acum sa ceara despagubiri guvernului In acelasi spirit in care a cerut khadr.

 

Si eu ca ar trebui sa plateasca pt toata logistica sa ii aduca acasa. Trebuie responsabilizati, daca a decis ca dangerous nu il opreste atunci tre’ sa fie gata sa platesca  (,,,) cand dangerous se intampla. In plus ce om cu mintea la cap isi cara sotia gravida 7 luni (si nu spune la nimeni) in astfel de zone. Am inteles ca tatal ei este foarte suparat pe ce a facut idiotul.



#8
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:34

Prizonierii talibanilor/afghanilor sunt lasati sa faca sex?

 

M-am gandit si la asta. Apoi m-am intrebat daca, in situatia in care esti terorizat si speriat si iti este frica pt viata ta si a copilului iti mai arde de sex...



#9
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:50

corect. ea pare super terifiat, iar el e asa, in largul lui, dezinvolt, da declaratii peste declaratii, e foarte verbal ...

 

ca sa nu mai zic, ca daca ar fi fost asa terorizat acolo si asa bucuros sa ajunga acasa, cum de, zile mai tarziu, poarta costume afgano-talibano-musulmane, curate si proaspete amandoi? cu acoperitoare pe cap ea?


Editat de Aqai, 16 octombrie 2017 - 15:51 .


#10
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 15:51

Prizonierii talibanilor/afghanilor sunt lasati sa faca sex?

 

Au fost incarcerati intr-un loc comun , nu in inchisori separate , probabil un compound taliban . 

E posibil ca unii dintre copii sa fie rezultati din violuri.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -