Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii si vara indiana


798 raspunsuri la acest subiect

#791
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 18 noiembrie 2017 - 23:49

Buna seara,

 

Azi am avut draci pe dezordinea din camera de joaca si am intrat in ea. Tanti care vine la curatenie le mai aseaza ea

si face curat dar cam superficial. Cu ocazia asta am mai scos un sac de jucarii de donat (desi recunosc ca sunt atasata eu de ele!). Candva, peste vreo 10-12 ani poate o sa transformam camera aia in camera de luat masa, pana atunci insa...

 

La noi vremea e urata - mare noutate! Am

iesit un pic pe afara dar nu era de stat. Macar nu ne mai umplem de mocirla in gradina.

 

Maine e grupul de lucru manual la scoala, pregatesc jucarii si decoratiuni ptr targul de Craciun. Acum in momentul asta nu am niciun chef sa ma duc, poate pana maine imi vine si cheful.

 

Azi m-am uitat la pozele facute de sonda spatiala Juno cu Jupiter. Desi nu sunt ceva wow, nu pot sa nu ma gandesc asa, cat de mici suntem in univers si ce minuni se gasesc peste tot. 



#792
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 16:36

Buna ziua.

 

Am o intrebare: de ce unele fapte se prescriu? 

 

In afara de curiozitati de-astea spontane azi nu am mare lucru de povestit. Macar a fost soare si fetele s-au jucat pe afara- Patri e inca in parc.



#793
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:05

Bună ziua și de la mine.

 

Am o zi tare urâtă, bolesc, aș sta și n-aș face nimic.

 

Ioana, la ce fapte anume te referi? Faptele în sine nu se prescriu, ci doar răspunderea faptelor respective, eu așa știu. O explicație a existenței prescripției (de aici):

 

Instituirea prescripţiei ca una dintre cauzele de înlăturare a răspunderii penale constituie o consecinţă firească a înţelegerii infracţiunii ca o faptă antisocială şi a răspunderii penale ca o ripostă publică la infracţiune. Tragerea la răspundere penală pentru comiterea unei fapte periculoase pentru societate este utilă şi necesară numai dacă se produce într-un interval de timp în care pedeapsa aplicată infractorului îşi poate îndeplini funcţiile preventive şi educative pentru care a fost instituită. În afară de infracţiunile împotriva păcii şi omenirii, exceptate de la prescripţie conform art. 121 alin. (2) din Codul penal, în cazul tuturor celorlalte infracţiuni trecerea unui anumit interval de timp determină ca răspunderea penală să nu mai prezinte nici o utilitate, fapta ca atare şi răul social produs de aceasta fiind şterse din conştiinţa publică pe cale naturală, prin uitare.”

 

Referitor la jucării donate, vezi să nu pățești cum a pățit cumnată-mea, a dat jucăriile copilului (copil de 20 de ani imediat, să ne înțelegem [:D] ) și a trebuit să le comand pe ebay înapoi, că erau singurele jucării la care ”copilul” ținea foarte tare [:D] . Bine că le-am găsit, acum sunt pe drum.

 

Mă duc să spăl vasele (am prea puține să le bag la mașină, că am tot spălat azi - trebuia să le fi plasat direct în mașină).



#794
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:22

A venit!

Miniaturi atasate

  • IMG_20171119_101521.jpg


#795
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:34

Masinuta alba care se vede in dreapta in fundal e à moi.

Cu privelistea asta ne am trezit dimineata. La un moment dat cadeau fulgi pufosi 

mari cat un pumn de copil. Prima ninsoare e intotdeauna feerica...Mai putin cele 4-5 luni de iarna care urmeaza.

Prognoza de anul asta e o iarna mai rece si cu mai multa zapada decat cea de anu trecut...grr.

 

Vreme de stat in casa, iesim doar la patinaj mai tarziu dupa amiaza.

Ieri am fost la un targ de artizanat de Craciun am cumparat cateva decoratiuni si m am cadorisit cu un colier locket, inimioara.



#796
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:34

Bună ziua și de la mine. Am o zi tare urâtă, bolesc, aș sta și n-aș face nimic. Ioana, la ce fapte anume te referi? Faptele în sine nu se prescriu, ci doar răspunderea faptelor respective, eu așa știu. O explicație a existenței prescripției (de aici): ”Instituirea prescripţiei ca una dintre cauzele de înlăturare a răspunderii penale constituie o consecinţă firească a înţelegerii infracţiunii ca o faptă antisocială şi a răspunderii penale ca o ripostă publică la infracţiune. Tragerea la răspundere penală pentru comiterea unei fapte periculoase pentru societate este utilă şi necesară numai dacă se produce într-un interval de timp în care pedeapsa aplicată infractorului îşi poate îndeplini funcţiile preventive şi educative pentru care a fost instituită. În afară de infracţiunile împotriva păcii şi omenirii, exceptate de la prescripţie conform art. 121 alin. (2) din Codul penal, în cazul tuturor celorlalte infracţiuni trecerea unui anumit interval de timp determină ca răspunderea penală să nu mai prezinte nici o utilitate, fapta ca atare şi răul social produs de aceasta fiind şterse din conştiinţa publică pe cale naturală, prin uitare.” Referitor la jucării donate, vezi să nu pățești cum a pățit cumnată-mea, a dat jucăriile copilului (copil de 20 de ani imediat, să ne înțelegem [:D] ) și a trebuit să le comand pe ebay înapoi, că erau singurele jucării la care ”copilul” ținea foarte tare [:D] . Bine că le-am găsit, acum sunt pe drum. Mă duc să spăl vasele (am prea puține să le bag la mașină, că am tot spălat azi - trebuia să le fi plasat direct în mașină).

 

Multam, Daniela. [flo] 

 

Despre jucarii: au fost alese impreuna cu utilizatoarele (majoritatea).



#797
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:35

A venit!

 

Brrrrrrrrrrrrrr........



#798
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:35

Zapadaaa!!!



#799
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2017 - 17:36

Fleurdelise, fac capitol nou- te rog copiezi poza si acolo?

 

http://comunitate.de...r/#entry8566814

 

 

 


Editat de Ioana_Pos, 19 noiembrie 2017 - 17:39 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -