Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scandal la Hollywood

scandal abuz hollywood

581 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:54

Probabil ca multi din anturajul celebru al acestui Weinstein stiau despre practicile lui. Insa au fost complici preferand sa taca.

 

Pe de alta parte, ca tanara actrita, cand esti chemata la auditii intr-o camera de hotel si iti deschide ranjind dl Weinstein in halat de baie si te pune sa ii faci masaj ... ar trebui sa ii dai cu uleiul de masaj in cap si sa ii spui: No thanks trantind usa.

Doar daca esti extrem de naiva si iti lipsesc niste sfaturi esentiale de la mama, nu iti pot trece prin cap niste scenarii neplacute.

 

Ma rog, e o varianta. Mai este si varianta sa ii faci masajul si sa te puna sa ii masezi alte parti. Si chiar si atunci exista sansa sa ii dai cu sticla de sampanie in cap si sa fugi chemand politia  - sau mai e varianta sa faci ce ti spune dl Weinstein si sa taci 10 ani...



#12
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:30

La Hollywood, concurenta este acerba. Aici nu vorbim despre faptul ca seful te priveste libidinos cand aduci hartiile de la printer. E o lume aparte. In Hollywood exista zeci de mii de femei frumoase si talentate care vin din toata lumea pentru a ajunge dive. Si ar face orice. Si ele stiu ca asta inseamna niste 'sacrificii/ intr-o lume perveresa si sexista.

In Hollywood sunt femei atat de frumoase si talentate care toata viata sunt chelnerite la un bar de acolo  - sperand ca vine un producer la bar ...Si nu au nici o sansa pentru ca nu vine un Wenstein la bar....

 

E o lume a riscului asumat, din pacate. Iar concurenta e acerba. Ar trebui sa fim naive sa credem ca ele nu stiu despre ce este vorba ...sau care sunt unele avantaje cand iei un rol....



#13
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:30

Probabil ca multi din anturajul celebru al acestui Weinstein stiau despre practicile lui. Insa au fost complici preferand sa taca.

 

Doar daca esti extrem de naiva si iti lipsesc niste sfaturi esentiale de la mama, nu iti pot trece prin cap niste scenarii neplacute.

 

Ma rog, e o varianta. Mai este si varianta sa ii faci masajul si sa te puna sa ii masezi alte parti. Si chiar si atunci exista sansa sa ii dai cu sticla de sampanie in cap si sa fugi chemand politia  - sau mai e varianta sa faci ce ti spune dl Weinstein si sa taci 10 ani...

 

Mda...nu stiu de ce mai incerc.

 

Deci ori nu esti pregatita de viata ca exista canapeaua cu pricina, ori te dedai la aceste practici de buna voie.

Nu exista nici discriminare si nici victime de fapt...ba chiar imi curge o lacrima pentru bietul om care si-a pierdut acum si afacerea dn cauza tinerelor actrite rapace si desfrinate.

 

. [batcap]  [batcap] [batcap]  
 


Editat de antmil, 12 octombrie 2017 - 20:31 .


#14
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:31

La Hollywood, concurenta este acerba. Aici nu vorbim despre faptul ca seful te priveste libidinos cand aduci hartiile de la printer. E o lume aparte. In Hollywood exista zeci de mii de femei frumoase care vin din toata lumea pentru a ajunge dive. Si ele stiu ca asta inseamna niste 'sacrificii/ intr-o lume perveresa si sexista.

In Hollywood sunt femei atat de frumoase si talentate care toata viata sunt chelnerite la un bar de acolo  - sperand ca vine un producer la bar ...

E o lume a riscului asumat, din pacate.

 

Deci si-o merita!



#15
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:35

Nu antmil - nu si-o merita. Dar aceasta este lumea asta ipocrita. Asa cum am spus, eu cred ca multe lume stia ce face Weinstein.  

Eu cred ca NU trebuie sa accepte nici un abuz si sa NU accepte nici un compromis- cu orice risc. 

Eu sunt genul isteric care face gura si tace - si de asta ma intreb de ce unele tac.

 

DIn pacate - nu traim intr-o lume a principiilor ci o lume a banului. Si multi fac compromisuri din pacate. 



#16
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:38

antmil - e clar ca nu ne intelegem deloc. Nici eu nu inteleg your point, [batcap] esti un fel de gica contra care deduce gresit logica mea.



#17
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:38

Off topic - Redactor, atunci cind editezi de ce nu apare notat in josul paginii ca ai editat mesajul?



#18
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:40

antmil - e clar ca nu ne intelegem deloc. Nici eu nu inteleg your point, [batcap] esti un fel de gica contra.

 

E clar ca nu ne intelegem...pe tine te amuza situatia "suculenta" a celor care au primit tratamentul respectiv (pe care si-l "asuma").

 

Pe mine nu ma amuza deloc.



#19
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:46

antmil - e ultima data cand iti precizez - te rog nu mai lua concluzii rautacioase. Am spus si repet ca ma amuza doar ipocrizia situatiei si nu ce au patit femeile asa cum insinuezi tu si as vrea sa continuam discutia in mod inteligent si nu ca un permanent dat cu ciomagul de dupa colt. Mersi mult - eu ma retrag pentru ca in Europa e tarziu si imi pun copilul la somn. By.



#20
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 20:53

antmil - e ultima data cand iti precizez - te rog nu mai lua concluzii rautacioase. Am spus si repet ca ma amuza doar ipocrizia situatiei si nu ce au patit femeile asa cum insinuezi tu si as vrea sa continuam discutia in mod inteligent si nu ca un permanent dat cu ciomagul de dupa colt. Mersi mult - eu ma retrag pentru ca in Europa e tarziu si imi pun copilul la somn. By.

 

Am inteles...am interventii neinteligente :) :) :)

 

"bye"





Etichetat si cu scandal, abuz, hollywood

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -