Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scandal la Hollywood

scandal abuz hollywood

581 raspunsuri la acest subiect

#141
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 12:41

Letitia, parerea mea: miscarea nu este pt a rezolva ceva cat de awareness ca sunt mult mai multe persoane care au fost hartuite/agresate/violate (sexual) decat se credea... De multe ori victimelor le este frica sa vorbeasca... Este un abuz de putere.... Si se intampla nu numai la Hollywood.... If one did not hear doesn’t mean it did not happen. #metoo este vocea mai mica sau mai mare care spune ca si ea/el face parte din multimea asta



#142
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 12:58

Si ce se spera sa se rezolve cu miscarea asta metoo?

 

Cum bine a zis și Lili mar, faptul ca poate lumea larga începe sa înțeleagă fenomenul (nu ca se întîmplă doar vedetelor, frumoaselor, usuraticelor, profitoarelor, celor cu moravuri îndoielnice, etc) și ca se întîmplă des: pe strada, la servici, etc și poate iese din "normalitate". O inițiativa concretă in aceasta direcție a luat naștere in Franța. Eu sper sa reușească. 

 

 



#143
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 13:41

Si ce sperati sa se intreprinda ca femeile sa nu mai fie admonestate pe strada, de exemplu? Ce sperati sa iasa din toata campania asta? Atit, doar awareness (eu sint sigura ca toata lumea e cit se poate de aware)? Pentru ca sincer nu vad cum mojicii pot fi stopati sa faca ceea ce fac, decit prin educatia ce o primesc de mici. De acasa. 

 

Din observatiile mele personale, in UK am vazut mai putini mitocani pe strada decit in Romania. O fi educatia din scoli/acasa, or fi consecintele, faptul ca opinia publica reactioneaza si te trezesti dat pe mina politiei? nu stiu. 



#144
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 13:45

Si ce sperati sa se intreprinda ca femeile sa nu mai fie admonestate pe strada, de exemplu? Ce sperati sa iasa din toata campania asta? Atit, doar awareness (eu sint sigura ca toata lumea e cit se poate de aware)? Pentru ca sincer nu vad cum mojicii pot fi stopati sa faca ceea ce fac, decit prin educatia ce o primesc de mici. De acasa. 

 

Din observatiile mele personale, in UK am vazut mai putini mitocani pe strada decit in Romania. O fi educatia din scoli/acasa, or fi consecintele, faptul ca opinia publica reactioneaza si te trezesti dat pe mina politiei? nu stiu. 

 

 

Amenda este una din solutiile propuse. 

 

https://mobile.nytim...ml?_r=0



#145
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 14:13

Da, cred ca e o masura buna si bine ar fi ca opinia publica sa se sesizeze mai promt. Macar de frica nu s-ar mai comporta ca niste animale!



#146
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 11:06

Pe fb am citit comentarii ale unor barbatj care au povestit cum si ei au facut asa ceva, fara sa realizeze ce inseamna pt pers respectiva. 

 

Ideea e sa se afle ca aproape tuturor li s-a intamplat macar o data asa ceva. 

Iar dintre barbatii.cu neuroni folositi, macar cativa vor intelege ceva si nu vor mai face presiune. 



#147
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 11:23

E ceva bai cu forumul? Nu reusesc sa incarc tot, am dat refresh pana m-a luat amocul ca sa vad casuta pt postari.

 

So, exact ca miscarile feministelor care isi aleg neinspirat purtatoare de cuvant si caciulite ori costumatii  tampe, si aceasta miscare va fi dusa in derizoriu, cu tot felul de fufe care brusc martirisesc ca au fost hartuite sexual. Sorry, dar devine un fel de moda. Si exact victimele vor fi din nou pleznite peste obraji. :(  E exact ca aia cu galeata si pusa repede pe net

 

Conform Independent, Europa sta asa la acest capitol: 

http://www.independe...e-a6800901.html

Ma asteptam conform folclorului ca Vasluiul sa ocupe locurile 1,2 si 3  [alcool]



#148
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 13:35

Din pacate cele mai multe persaone care vor sa reuseasca in Hollywood sint dispuse la orice compromis. Exceptiii sint cele/cei care refuza astfel de avansuri! Nu-i de mirare ca producatorii/regizorii, etc. astia cred ca sint Dumnezeu si daca cineva ii refuza, sint 100 la coada gata sa ia in freza orice. 

 

Am vazut un documentar cu Marlyn Monroe care spunea ca sexul e ceva natural si ea nu a avut probleme sa se culce cu oricine credea ea ca ar putea-o ajuta. Si exact asta a spus, daca eu refuzam, erau 25 de fete dragute in urma mea gata sa se infiga in patul producatorilor.



#149
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 22 octombrie 2017 - 15:15

Conform Independent, Europa sta asa la acest capitol: 

http://www.independe...e-a6800901.html

Ma asteptam conform folclorului ca Vasluiul sa ocupe locurile 1,2 si 3  [alcool]

 

Dacă citești cu atenție chiar articolul pe care îl pui ca sursă s-ar putea să reiasă alte concluzii despre Vaslui. 

 

A report on the data states: “The observed variations between EU member states in the prevalence rates of sexual harassment can be explained by a number of factors looked at in combination.

“For example, the different level of acknowledgement of sexual harassment in national legislation and its prioritisation in specific policies and political debates might be reflected in women’s overall level of awareness of sexual harassment as a fundamental rights abuse, and their disclosure of such experiences.”



#150
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 23 octombrie 2017 - 06:15

Pe fb am citit comentarii ale unor barbatj care au povestit cum si ei au facut asa ceva, fara sa realizeze ce inseamna pt pers respectiva. 

 

Ideea e sa se afle ca aproape tuturor li s-a intamplat macar o data asa ceva. 

Iar dintre barbatii.cu neuroni folositi, macar cativa vor intelege ceva si nu vor mai face presiune. 

 

Ce nevinovati !  [:-@]





Etichetat si cu scandal, abuz, hollywood

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -