Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scandal la Hollywood

scandal abuz hollywood

581 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 18:42

Ma distreaza enorm acest scandal monstru de la Hollywood in care aflam ca acest mare producator Harvey Weinstein  detinea celebra canapea de auditii ... pentru toate marile dive in devenire ale ecranului.

 

Scandalul a inceput de cateva zile si de la zi la zi aflam detalii tot mai suculente - am si pierdut numarul victimelor. ...

Desi am respect pentru ca au reusit sa il infunde pana la urma, ma intreb totusi - de ce au tacut asa de multi ani?

Iar cea mai dezgustatoare este Donna Karan.



#2
Iris2014

Iris2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 18:55

Serios, te distreaza???? Femei, zeci sau sute cine stie, tinere femei, copii de 18-19-20-21-22 ani au fost intimidate sexual de acest animal si pe tine te amuza? 

Pe mine ma intristeaza si ma doare. Si imi dau seama ca la varsta aceea, de copii sau femei tinere, nu au fost in stare sa il acuze pentru ca erau prea tinere, si speriate, si cine sa le creada??? Un asemenea monstru, ca si Jimmy Savile, Bill Cosby si cine stie cati inca, reuseste sa ramana pe pozitii ani de zile pentru ca e ajutat, sustinut, acoperit, de barbatii si femeile din jurul lui. Nu e o noutate ca barbatii care ajung la putere, si da, pozitia lui ii oferea putere, abuzeaza sexual femeile. 

Care dintre noi nu a fost niciodata agresata sexual fiind la o varsta tanara???? sa ridice mana... Si cate dintre noi am indraznit sa atacam acel binecunoscut si foarte renumit si respectat doctor, profesor universitar, sef la serviciu, samd? Suntem toate lase pentru ca am tacut? 

Nu e de ras, e de plans. E lumea in care traim. In care ne cresc copiii.


Editat de Iris2014, 12 octombrie 2017 - 18:57 .


#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:08

Cred ca ma intelegi gresit si te repezi sa acuzi fara sa intelegi nuanta. Ma distreaza socul (tardiv) la care este pus acest individ. Ma distreaza scandalul care in sfarsit a ajuns in presa desi trebuia de mult sa ajunga. Ma distreaza ipocrizia. Ma distreaza faptul ca acest indivd era tratat - ca un fel de God.

Ma distreaza sa vad ca atat de multi stiau ce facea acest individ dar taceau...

 

Dar pe de alta parte, nu inteleg  de ce nu au raportat la politie acest lucru? Nu vorbim de copii ci de adulti aici.  Nu e vorba despre un pedofil aici. 

 

Eu cred ca acest tip de 'auditie' e de mult timp o practica la Hollywood si nu numai acolo. 



#4
Iris2014

Iris2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:20

Nu ma reped la nimic, redactor. Si mie la 18-19-20 ani tot copii imi par. Si daca tu nu intelegi, poate inseamna ca nu ai trecut prin asta. Un COPIL de 18-19-20 ani e prea socat si stresat de ce s-a intamplat ca sa reactioneze. Sau unii copii, ma rog, tineri adulti, cum vrei tu, de varsta asta. Si mi se pare dezgustator sa vorbesti despre o canapea de auditii... cine are copii de varsta aceasta nu cred ca e amuzat. Faptul ca au fost prea socate ca sa ia atitudine, mai ales ca nimeni nu lua, nu le face fraiere sau amuzante la "canapeaua de auditii"... si nu erau copii, nu, dar puteau sa ii fie lui copii. Si daca era vorba despre femei in toata firea, de 30-40 ani samd, si nu de femei foarte tinere, tot imi repugna, ma indigneaza, ma intristeaza un asemenea individ si scandal. Numai ca nu ma amuza. Nu e in regula sa ne amuzam ca un asemenea individ se masturbeaza in fata femeilor, a caror cariera ar putea sa depinde de el... nu e amuzant ca le face propuneri indecente unor femei care sunt intr-o pozitie in care depind de el. E abuz de putere, e abuz sexual. Si nici o femeie nu ar trebui sa fie amuzata de asta. 


Editat de Iris2014, 12 octombrie 2017 - 19:23 .


#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:24

Iris, asta e realitatea si eu daca as avea o fata i-as spune ce este canapeaua de auditii pentru ca mai bine afla de la mama ce se poate intampla decat sa se imtaple si sa fie socata. 

Decat naiva mai bine aware...

Aici nu vorbim de Mos Craciun ci de real life.

 

Eu am fost crescuta sa nu accept magarii si sa nu accept compromisuri indecente sau alte atingeri care nu imi plac ... asa ca degeaba imi spui tu mie cum esti tu si ca tu ai accepta si ai tace  - fiecare om are dreptul sa reactioneaze la magarii sau sa sa devina complice.

 

Pentru ca aceste lucruri sa nu se intample - e nevoie ca tinerele femei sa stie de ;canapeaua de auditii - si sa fie invatate sa dea in gat orice magarie. Nu prin tacere si rusine se rezolva abuzul ci prin infruntarea acestor practici si denuntarea lor.

 

Asta e punctul meu de vedere si nu imi permit sa te judec pe tine asa cum faci tu cu mine si te rog sa accepti ca altii au alte puncte de vedere.



#6
Iris2014

Iris2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:37

Eu ies din acest dialog al surzilor.



#7
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:38

 

Pentru ca aceste lucruri sa nu se intample - e nevoie ca tinerele femei sa stie de ;canapeaua de auditii - si sa fie invatate sa dea in gat orice magarie. Nu prin tacere si rusine se rezolva abuzul ci prin infruntarea acestor practici si denuntarea lor.

 

Asta e punctul meu de vedere si nu imi permit sa te judec pe tine asa cum faci tu cu mine si te rog sa accepti ca altii au alte puncte de vedere.

 

Pai in primul rind ar trebui sa ne intrebam de ce EXISTA canapeaua de auditie, dar apoi ne ia durerea de cap!!

 

Apoi sa ne intrebam de ce in mod curent VICTIMELE abuzurilor sint luate la puricat atunci cind denunta...ca s-au imbracat nepotrivit, ca l-au ademenit, ca au baut, etc. Pai pina acum parca dezbteam cum femeile in general acuza pe nedrept violuri doar ca sa se razbune. Acuma le credem dintr-o data???? Hmmmm...Na, tot ele sa fie de vina, nu sistemul care protejeaza abuzatorii.

 

Si nu in ultimul rind...MAJORITATEA din Hollywood au stiut de ani si ani de zile...insa afacerile merg inainte si banii se fac...basca ca l-a dat in git fratele lui sa il excluda din afaceri...nu ca l-a penetrat cumva vreun sentiment de vinovatie sau de responsabilite pentru ceea ce se petrecea.

 

Dar hai sa ne hlizim.


Editat de antmil, 12 octombrie 2017 - 19:43 .


#8
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:38

Individul a intuit bine lumea in care traieste si mocirla in care se invart si vedetele abuzate si el . Aici nu vorbim de copii , vezi cazul J Savil .

Adica poti fi deschisa cand e vorba de lucruri foarte intime din viata ta (Angelina Jolie ) , doar pentru ca te ridica in ochii audientei , dar e greu sa raportezi un abuzator la politie .



#9
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:47

Individul a intuit bine lumea in care traieste si mocirla in care se invart si vedetele abuzate si el . Aici nu vorbim de copii , vezi cazul J Savil .

Adica poti fi deschisa cand e vorba de lucruri foarte intime din viata ta (Angelina Jolie ) , doar pentru ca te ridica in ochii audientei , dar e greu sa raportezi un abuzator la politie .

Uneori abuzatorul oferea faima si bani. 

 

 



#10
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2017 - 19:49

Uneori abuzatorul oferea faima si bani. 

Nu a fost decit un pas mic pina cind victimele au fost acuzate. Mic de tot. Minuscul.

 

Tot ele au profitat. 





Etichetat si cu scandal, abuz, hollywood

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -