Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Jucării McDonalds Happy Meal din anii 2000


9 raspunsuri la acest subiect

#1
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 12:37

Bună ziua,

 

Vă cer ajutorul pentru că vrem să facem o mică surpriză nepoatei mele. O să ne vedem cu toții de Crăciun și cum ea e născută în decembrie și nu vom avea cum să fim prezenți la ziua ei (învață în altă țară), vrem să-i facem un tort de ziua ei. Tortul am fi vrut să fie asemănător cu cel pe care l-a avut la 6 ani, când a avut pe tort niște pitici și pe Albă ca Zăpada din pachetele Happy Meal. Îi iubea foarte tare pe piticii respectivi :). 

 

Problema e că nu o mai avem pe Albă ca Zăpada, doar piticii. Poza cu tortul copilului la 6 ani :):

 

IMG_0198.JPG

 

Sau eventual, dacă nu o găsim pe Albă ca Zăpada, poate găsim jucăriile din setul Beauty and the Beast, tot de la Happy Meal.

 

IMG-20170923-WA0000.jpg

 

Am găsit ceva jucării pe site-uri din afară, dar costă transportul cât nu face jucăria și dacă aveți jucăriile și vă puteți dispensa de ele, m-ați ajuta mult (plătesc jucăria și transportul).

 

Mulțumesc!



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 12:44

incearca aici, poate ai noroc

https://www.olx.ro/o...html#2790aa80d8

 

https://www.olx.ro/o...html#cc98a84762


Editat de CorinaDani, 10 octombrie 2017 - 12:48 .


#3
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 12:48

Oho, ce am cautat eu niste jucarii Zoobles din 2012... si le-am cautat la cateva luni dupa ce s-a terminat seria. F greu am gasit cateva din ele (nu toata seria, doar vreo 2-3). Pentru asta am vorbit cu un manager de la Mc, care a promis ca va face tot posibilul si mi-a gasit cele 2-3 jucarii solicitate pe care le-am ridicat dintr-un magazin Mc. Daca vrei, iti da adresa de mail pe privat, sa incerci sa o contactezi. 



#4
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 13:06

Corina, mulțumesc mult, acum investighez!

 

Monica, mulțam, dar jucăriile sunt din 2002-2003, deci nu cred că mai poate face rost de ele :(.



#5
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 18:22

A, da sunt destul de vechi, nu citisem anul cu atentie.... si pentru acelasi an, dar cateva luni in urma a fost putin complicat.

Mai degraba varianta Olx de care zice Corina...



#6
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 12:54

Bună ziua, Vă cer ajutorul pentru că vrem să facem o mică surpriză nepoatei mele. O să ne vedem cu toții de Crăciun și cum ea e născută în decembrie și nu vom avea cum să fim prezenți la ziua ei (învață în altă țară), vrem să-i facem un tort de ziua ei. Tortul am fi vrut să fie asemănător cu cel pe care l-a avut la 6 ani, când a avut pe tort niște pitici și pe Albă ca Zăpada din pachetele Happy Meal. Îi iubea foarte tare pe piticii respectivi :). Problema e că nu o mai avem pe Albă ca Zăpada, doar piticii. Poza cu tortul copilului la 6 ani :): IMG_0198.JPG Sau eventual, dacă nu o găsim pe Albă ca Zăpada, poate găsim jucăriile din setul Beauty and the Beast, tot de la Happy Meal. IMG-20170923-WA0000.jpg Am găsit ceva jucării pe site-uri din afară, dar costă transportul cât nu face jucăria și dacă aveți jucăriile și vă puteți dispensa de ele, m-ați ajuta mult (plătesc jucăria și transportul). Mulțumesc!

 

Daniela, daca le-ai gasit pe un site din UK pot sa le aduc eu. Scrie-mi pe pm.



#7
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 13:08

Ioana, mulțam de ofertă, găsisem ceva pe ebay.com unde transportul era 30 și ceva de dolari  [batcap] . Caut să văd dacă găsesc ceva pe UK.  [flo2]



#8
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 14 noiembrie 2017 - 20:55

Revin cu subiectul poate mă ajută cineva. Am găsit niște jucării din seturile care mă interesau aici: http://www.footybits...php?cPath=1_450

(cei care au magazinul respectiv vând și pe ebay, aici: http://stores.ebay.co.uk/Footybits, unde au rating ok).

 

Mi-am făcut cont dar nu reușesc să fac o comandă  [batcap], la pasul cu Shipping Method scrie doar ”This is currently the only shipping method available to use on this order. ” și nu pot alege nici o metodă de livrare și nici nu pot trece mai departe. Le-am și scris de problema mea, dar nu mi-au răspuns  [batcap] .

 

Oare poate cineva să simuleze o comandă (de ex cu produsul ăsta: http://www.footybits...ducts_id=27623)și să vedem dacă face la fel?

 

Mii de mulțumiri anticipate!

 

(Edit să spun că pe ebay nu vând jucăriile, doar chestiile de fotbal, aș fi comandat direct pe ebay)


Editat de danielag, 14 noiembrie 2017 - 22:28 .


#9
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 08:47

nu merge, am incercat si eu. adica tot la pasul ala ma opresc



#10
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 noiembrie 2017 - 08:52

Rox, mulțam. Mă gândeam că fac eu ceva greșit. O să-l pun pe tata să le scrie pe FB (eu n-am cont de Facebook, are tata :D).




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -