Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

American coffee - facuta de italieni


1001 raspunsuri la acest subiect

#911
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 22 aprilie 2018 - 20:04

Devo, deci ne luam de mana cu adolescenta si balconul  [:-)))] , cel mare nu am de ce sa ma plang, nu prea iese, pe tableta ce mai pierde timpul daca nu are program. 

La balcon, am mai amenajat putin, dar nu am apucat sa luam umbrela de soare  [soricel]

Sapt viitoare avem iara teste, proiecte  si cateva termine. Tineti pumnii....

 

o seara frumoasa



#912
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 22 aprilie 2018 - 21:23

Judoka, cati ani au baietii tai? De fapt cel mare, ca de cel mic cred ca vorbeai mai devreme. Sau el e cel mare? Hai ca m-a lasat memoria.

Altfel, sa ne tinem pumnii impreuna. Si fii-mea are maine test la geografie... pffff, cate tampenii a avut de invatat. Dar cica profu' preda bine, ceea ce nu e de colo. Marti urmeaza franceza. La franceza, profa preda din 3 in 3. Mai mult teoria la gramatica, fara sa faca si exercitii. Saptamana trecuta a avut referat la engleza si examen la romana, unde au avut de pregatit printre altele Oscar si tanti roz. Cand i-am recomandat eu sa citeasca Eric-Emmanuel Schmitt, a dat ochii peste cap, desi ii cumparasem carti si in germana. E, acum a citit volumul acesta dintr-o data si in romana. M-am bucurat tare.

Bafta la teste si referate Judoka! Si cumpara umbrela daca ai nevoie, ca ramai fara. Ti-am zis ca aici pana seara nu mai erau umbrele decat rotunde mici. Am vrut sa comandam si au zis ca nu se mai poate ca e stocul lichidat inclusiv la firma producatoare..



#913
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 22 aprilie 2018 - 21:43

Devo  [:-)))]

cel mare 15, urmatorul vine tare din urma, face 11, dar cred ca tine si de personalitate, el nu prea le are cu dragalaseniile . [:)]

Cu umbrela, fiind investitie familiala, [:-)))] trebuie sa fim amandoi la cumpararuri, ceea ce nu se prea merge cu programul incarcat. Zilele trecute am vrut sa mai iau niste flori, dar era full in parcare, asa ca am renuntat.



#914
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 24 aprilie 2018 - 14:46

Hello voua, ce mai faceti ?  [pup]  [flo2]

Eu fac o mica pauza ca de-azi dimineata mi-e capul-calendar. Aseara am plecat de la serv la 18.00 si cu o durere de cap de simteam ca mi-e rau.  [:(] Azi la fel, tot la serv pana tarziu, dar fara durerea de cap. 

La mine ploua de azi dimi ca vara, in rafale, cu tunete si trasnete. Azi dimi m-am intors din fata blocului dupa umbrela ( si am urcat si 4 etaje ) si bine am facut, ca pana in statie am prins 2 rafale. 

Alex e racita ca la ea a venit deja vara.  [smulgpar] Fara maiou, cu pant scurti si maneca scurta. Tuseste ca magarul. 

Mi-am luat ieri 2 perechi de pantofi bleumarin, nu mare lucru, dar sunt foarte incantata de ei. Fara toc, ptr ca eu umblu mult la serv, sunt comozi si frumosi. 

Pe HBO m-au terminat cu serialele, sunt o gramada foarte faine, de n-am eu timp sa le vad pe toate. Si ma mananca degetele sa mai imi comand niste carti la libris, dar mai am destule necitite pe-acasa. 

Gata pauza. Spor la ce faceti.  [flo2]  [pup]



#915
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 24 aprilie 2018 - 18:03

Pfff, sanatate multa lui Alex a ta. Si tie, sa-ti treaca durearea de cap. Sa porti cu placere pantofii. Nu pui o poza? Si eu sunt in cautare de pantofi fara toc.

Si aici a plouat ieri. De dimineata ii scriu de pe drum fii-mi: "imbraca-te f.subtire, se preconizeaza 28 de grade...etc". Prima ora avea test la geografie. Imi scrie dupa test ca a facut tot, e ok si in plus e uda pana la piele. De la metrou pana la clasa a tras o scurta dar buna repriza de ploaie. Evident ca era subtire imbracata, fara umbrela. Colegii o vad ca imi scrie (nu au voie in mod normal) si o intreaba ce ii scrisesem eu inainte. So, acum am ajuns de rasul clasei.

Asa as citii si eu niste carti in romana... nimic nu ma destreseaza ca cititul in romana.



#916
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 24 aprilie 2018 - 18:06

Judoka, ai mai zis tu cate ceva de baiatul mare, dar nu m-am gandit ca e aproape de o seama cu fii-mea. Ai baieti mari, sa fiti fericiti!!!

 



#917
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 00:09

Devo  [flo2] ,

azi m-a capiat de mofturi, i-am zis ca i-ar trebui o gagica sa-si consume energia, ti l trimit bucuroasa, sa te descurci cu doi adolescenti.

 

p.s a ti rezolvat cu,acneea ?

 

 

Am insomnie  [ups] Mesaje pe w up, avem un grup, ca invatatoarea tipa im clasa, sunt copii care deranjeaza ora si ea tipa, nici nu stiam ca sunt atatia copii stresati si care chiar vor sa schimbe scoala.  [fri]

Ar putea fi si alte solutii, esti pedagog.

 

Dupa care s-a trezit una sa ne zica sa nu discutam asta pe chat, ca sunt probleme personale, dar unde le discutam ? la sedinta cu parintii ?

Ce parere aveti ? Nu mi se pare normal, clasa a doua, un copil care repeta clasa, unul transferat la alta clasa, doi care vor sa schimbe scoala .....si eu care credeam anul trecut ca s-au terminat problemele.........

....

Si una care sa atraga atentia ca se discuta la ora 22, pai daca la ora asta am ajuns acasa?  [smulgpar]



#918
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 00:49

Mamica deranjata de mesaje tarzii are optiunea de a inchide notificarile sau sonorul pe tot telefonul. Eu nu am alarma la notificari, seara si la job nu am sonor la tel, il verific eu din cand in cand. Daca sunt mai multi copii/parinti nemultumiti, sigur e ceva neinregula acolo.

 

Cu acneea e mai bine. Are perioade cand nu are deloc, perioade cand mai apare, dar parca nu asa de rau ca inainte. Mai am niste crème Duac gel pe care nu le mai foloseste, sunt sigilate, pastrate in frigider, daca vrei ti le trimit cu drag, e pacat de ele.

 

Ah, nici fii-mea nu e in regula azi  [doh]  Fetele de la ea din clasa sunt impartite in doua... unele mai slabe la invatatura, superficiale, dar arogante, altele mai bune la invatatura, dar barfitoare in draci. Fii-mea e Elvetia, neutra, tampon intre cele doua grupe, e cea mai buna din clasa, nu barfeste, incearca sa fie ok si cu unii si cu altii. Fetele se poarta ok cu fii-mea la scoala, doar ca atunci cand e vorba de iesit in timpul liber, grupuletele nu o include si pe ea, nici unul dintre ele. Si fii-mea sufera, si plange, ca ea e draguta cu toti si nimeni nu o place, ca e vina ei ca nu stie sa socializeze. In seara asta a plans pana a adormit. Ma doare sufletul cand o vad asa, nu stiu cum sa o ajut.

 

Nici ei nu i-ar strica un prieten, asa nu cred ca i-ar mai pasa de caprele alea. Nu-mi vine sa cred ca spun asa ceva...


Editat de devo, 25 aprilie 2018 - 00:51 .


#919
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 08:59

'Neata la cafea. 

Of Devo, draga de ea. N-ai tu ceva prietene cu copii cu care sa mai iesiti ? Nici Alex nu socializeaza extra cu fetele de la scoala, dar am nepoti/ nepoate/ prietene cu copii cu care mai iesim. 

Noi nu avem grup de scoala pe whattup, n-am ce povesti cu ceilalti parinti. Invatatoarea le spune la clasa ce trebuie sa comunice mai departe si copii ne spun. 

Pantofii sunt astia

 

--1454042_P.jpg?defaultImage=default&siz

si astia 

--1591662_P.jpg?defaultImage=default&siz

Exact asa. Si sunt foarte comozi. 

Ieri am intrat sa iau ceva de la magazin de mancare si efectiv nu mi-a venit sa cumpar nimic. Nimic nu-mi trebuia de-acolo. Am luat doar un borcan de sos Barilla si am facut aseara cu paste. Nu stiu ce sa mai gatesc. 

Ma duc la treaba. Pa [flo2]  voua. 

 



#920
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 09:11

Asa e, din pacate invatatoarele tipa peste tot. Dar cateodata nu au ce face mai. Nu tipa, nu le aude nimeni. Eu am fost la multe iesiri cu clasa Mayei si imi venea sa ii iau la bataie pe cate unii.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -