Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

American coffee - facuta de italieni


1001 raspunsuri la acest subiect

#81
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 20:50

Collins, culoarea cerului e de la Ophelia, asa zice BBC.

 

La noi e calima. Again!

Suntem ca intr-o oala de capuccino, te poti uita in soare fara ochelari speciali.  Sambata 38 grd C la umbra (45.5 imi arata la bord dupa ce am urcat in masina lasata in asa-zisul soare). Duminica 34, azi 32. Si umezeala si grrrrrr. Si nisipul ala fin si enervant care se plimba peste tot! Degeaba faci curat, degeaba speli masina, totul e la loc a 2-a zi.

 

Asa m-am saturat de caldura asta. Octombrie era luna in care se racorea si mai ploua cate un pic. Not this year! Sau poate ca da, ia sa keep positive [smulgpar] .



#82
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 22:13

Ant, imi place rochia ! Ce culoare ai la pantofi si accesorii ? 

 

Cine e Ofelia asta ? 

 

La noi e seceta si cald. Marghiolitza mea era azi-noapte la 1 jumate in pat cu veioaza aprinsa si desena. Poftim cultura si educatie !



#83
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 22:24

Am aflat cine e Ophelia. Se manifesta si in Franta : 

https://fr.yahoo.com...-161216964.html



#84
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 23:00

Mik, asa de bine cunosc asta cu 'era cu lumina aprinsa si desena'! Moama, cate meciuri am avut cu O pe tema asta! `



#85
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 12:01

Hello voua. 

Toamna lunga si calda si la noi, azi se arata un max de 26grC.  [fal] Mai am 2 sedinte de curs, azi si marti, si termin. Sunt foarte obosita, imi ajunge.

Am facut un window shoping zilele trecute si am ochit cate ceva. N-aveam timp de probat sa le iau atunci, de-abea astept sa ajung acasa sa ma arunc in pat. Noroc ca Alex isi face temele pana vin eu. 

Pa voua.  [flo2]



#86
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 12:24

Dana, odihneste-te cit de mult poti ! 

 

Si la noi e vreme buna, cam urla vintul. Ieri am cules cam 1kg de zmeura din gradina si copilul mare m-a rugat sa-i fac dulceata, insa sa separ zmeura rosie (clasica) de cea galbena, plantata recent. Nu e convins ca au fix acelasi gust. Asa ca aseara am separat zmeura si am pus-o cu zahar. 



#87
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 14:29

Mik, am niste sandale exact culoarea rochiei...am uitat de ele, dar cind am facut curatenie acum in weekend, mi-am amintit de ele :) 

La git am un "lariat" facut de mine acum multi ani in urma...este o chestie luuuunga facuta din garnet de diferite forme si interspersate cu mici globuri din sticla de Murano iar la capete are doi ciucuri lungi din perle naturale mititele rau (am muncit la colierul asta cred ca doua luni). O sa incerc sa fac o poza.

 

Eu mai am un pic si merg catre aeroport sa imi culeg seria de amice care vor petrece cu mine pina duminica. Abia astept!



#88
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.840 mesaje

Postat 20 octombrie 2017 - 10:39

Buna dimineata la cafeluta,

 

Sper ca toata lumea e bine si se pregateste de week end.

Am avut o sapt cam de cacao, un refuz de mini job, am invitat o amica la cafea si m a refuzat politicos, am fost si la sedinta cu parintii.

Am discutat putin si cu invat si cum sa procedam daca mai contiua sicanele. Am aflat ca o fetita intrerupe anul si trece in clasa 1, ca nu face fata cerintelor  [fri] , o sa inceapa cu dictari, proiecte, note,etc . Am cunoscut si cativa parinti, ca nu ii stiu pe toti.

 

Zilele astea se anunta ploi, dupa ce au fost numai temp de vara  [batcap] , nu avem nici un plan de week end.

 

Letitia, a ti terminat casuta? Cred ca vine iar o furtuna prin uk

Devoska, sper ca e totul o.k. pe la munca.

Antmil , petrecere frumoasa cu fetele !

 

Tuturor un week end asa cum il doriti  [:)] 



#89
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 20 octombrie 2017 - 14:39

Judoka, casa e aproape gata, mai avem de facut baia. Am cumparat faianta si gresie si tot ce trebuie, luni vine omul sa inceapa lucrul. Apoi avem de facut gradina ca e plina de noroi, iarba e pe jumate dusa. Am vorbit cu gradinarul si vine sa stabilim un design cind terminam cu casa. 



#90
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 20 octombrie 2017 - 15:39

Ant, mi se pare interesanta bijuteria pe care o descrii acolo, in special daca spui ca e facuta de tine. Poate ne pui o poza. Rochia nu e deloc genul meu ca forma, desi materialul este superb!

 

Mik, zmeura, miaaaaaam. Aici nu se gaseste deloc zmeura reala! Este numai de aia falsa si mare de supermarket, cred ca intelegi ce spun. E ca de plastic, sa tina saptamani in sir transportata si refrigerata.

 

Judoka, cum adica te-a refuzat politicos? Pt moment ca nu poate sau in general ca nu vrea sa vina la tine la cafea deloc?

 

Letitia, sa ne pui si noua poze cu casuta dupa ce o terminati! Cred ca va fi faina. Parca ziceai ca puneti astroturf in curte, nu?

 
La noi s-a mai racorit un pic, suntem happy.
 
Nu stiu cum sa procedez, ca am de refuzat o clienta. Am facut 2 chestiuni pt ea pana acum. De fiecare data, desi a fost multumita de produse in sine, a dat cu mine de pereti pe motive de comunicare si intarzieri. A fost de fiecare data vina ei (n-a raspuns la tel, la email etc). Si cand raspundea ma izbea pe mine ca cica n-am venit la timp cu produsele. WTF! Ca atare, ultima oara i-am zis politicos ca "I will understand perfectly if you decide to change your supplier" sau ceva de genul asta. N-a inteles. Iar ne-a contactat, multumindu-ne frumos pt minunatele produse si cerand un alt servicu etc. Si eu ma fac ca ploua, dar cred ca va trebui sa-i raspund intr-un fel sau altul, ca e intr-o zona unde nu-mi convine sa-mi faca reclama proasta. Nu pot decat sa sper ca lumea o cunoaste deja si nu va putea sa ma manjeasca prea tare. Ce ma seaca oamenii astia!



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -