Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

American coffee - facuta de italieni


1001 raspunsuri la acest subiect

#831
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 martie 2018 - 10:46

Buna fetele, va aduc cafea.  [cit]

Coca, tocmai scriam si eu.  [flo2]  Felicitari ptr Eva cu role  ! Alex a mea e antitalent la de-astea. Role nici gand si pe skateboard merge, dar cu teama.  [:I]

Primavara in toata regula si la mine. De la inceputul saptamanii am trecut la pantofi si am trecut-o si pe Alex la botine si haina de primavara. Pe week-end planuiesc o plimbare mai lunga cu bicicleta/ trotineta/ per-pedes.   [:D]

Ieri am poftit la o tocanita de pui, am mancat cu Alex ca spartele.  [buca]

O zi buna sa aveti.  [flo2]



#832
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 15 martie 2018 - 10:49

Vio, Eva e antitalent la sport in general. Nu iti spun cata energie consum cu ea. Ca sa mearga pe trotineta ca lumea i-a luat 1 an, 6 luni pe bicicleta (fara roti ajutatoare). Cel mai bine s-a descurcat din prima la ski si role/patinaj.

La toamna o dau la inot.



#833
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 martie 2018 - 11:03

Merci ca mi-ai amintit.  [flo2]  Am sunat si am reinscris-o pe Alex la inot. Doar ca nu-mi place programarea asta miercurea si vinerea, fatza de marti si joi. Eu vinerea fac cumparaturi, curatenie, imi eliberez sambata de diverse. Deocamdata am s-o duc doar 1/sapt. 



#834
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 16 martie 2018 - 11:13

Buna dimineata, ladies  [flo2]

 

Abia acum imi beau ness ul, am fost la dentist de dimineata, e prima oara cand merg la el, a fost eficient, a lucrat fara anestezie, [fri] ca se pare ca nu era gaura profunda.

 

Dana, si programul nostru s a modificat putin de cand avem piscina sambata dimineata, incerc eu sa cumpar cantitatile mai mari vineri dupa amiaza ( vineri seara e sport, iar duminica la nemti e totul inchis  [alcool] ). In week end, nimic notabil, doar concursuri duminica, din pacate anunta frig si urat pt cursa de alergare trebuie sa se imbrace corespunzator.

 

Coca, sper ca te simti mai bine si a fost doar un episod. Pana la urma a ti rezervat vacanta ?

 

Caro, n ar trebui schimbat capitolul ? ( zic si io  [ups] )

Didi, cum sunteti ? Devo, Mik ? Aqai ? Sorry daca omit pe cineva

 

 

Tuturor va doresc o vineri cat mai frumoasa  [:)]  [:)]



#835
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 16 martie 2018 - 12:34

Judoka, inca nu am rezervat :). Sa vedem. sa caute si frete-miu si sa ne punem de acord :).

 

Eu fac cumparaturile sambata dimineata cand Maya e la pian. Intr-o ora am terminat.



#836
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 20 martie 2018 - 17:01

Hello girls,

 

bate vantu grav pe aici pe la noi :). Ce se intampla fetelor?

Eu vreau sa vina primavara!!! Am zis. E un frig groaznic la noi. Am bagat leusteaunul in casa, ca asa poate, poate o sa am 2 frunze la pasti :).

De joi se incalzeste.



#837
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 20 martie 2018 - 19:50

Si eu pe aici! Am fost bolnava cobza vreo 2 saptamani. Tot duceam pe picioare o raceala  inca din decembrie, acum m-a doborat. Am fost in concediu medical, maine ma intorc la munca. Si aici e frig, numai minus grade avem, azi a si nins putin.

V-am citit mereu, dar efectiv nu am fost in stare sa scriu. M-a speriat interventia medicala a lui Ant... bine ca s-a terminat cu bine. Si felicitari baiatului si parintilor care cu siguranta au pus umarul.

Acum vreo luna am fost si eu pentru o plomba, Judoka. Sper ca a ta e ok, a mea deja m-a parasit. Incerc sa raman calma si sa caut alt doctor.

coca, ar trebui sa bag si eu leusteanul in casa. Cat au fost zilele alea insorite, doar ce l-am scos afara, vai de el.



#838
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 21 martie 2018 - 12:55

Buna fetele, va aduc cafea.  [cit]

Coca, tocmai scriam si eu.  [flo2]  Felicitari ptr Eva cu role  ! Alex a mea e antitalent la de-astea. Role nici gand si pe skateboard merge, dar cu teama.  [:I]

Primavara in toata regula si la mine. De la inceputul saptamanii am trecut la pantofi si am trecut-o si pe Alex la botine si haina de primavara. Pe week-end planuiesc o plimbare mai lunga cu bicicleta/ trotineta/ per-pedes.   [:D]

Ieri am poftit la o tocanita de pui, am mancat cu Alex ca spartele.  [buca]

O zi buna sa aveti.  [flo2]

 

Iarna in toata regula si la mine. Friiiiig, foarte friiiig si unde ma bucuram ca nu mai ninge  [fri] , tocmai a inceput o ninsoare viscolita de cred ca cei 6cm prognozati au sa fie dubli.  [fri] De la inceputul saptamanii am trecut la cizmele de iarna si am reintors-o si pe Alex la palton si la cizmele grele. Meditam la relativitatea timpului si/sau a anotimpului. 

Parcurg o perioada agitata la slujba, sa stiti ca n-am disparut, plus ca ma loghez foarte greu . 

Devo ma bucur ca esti bine. Si eu iau paracetamol sinus ptr o raceala care ma bantuie periodic si pe care am tratat-o cu indiferenta pana acum. 

PA voua.  [flo2]



#839
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 22 martie 2018 - 11:13

Devo, Vio, sanatate multa!

 

Eu lucrez de acasa azi : greva generala asa ca am 5 fete cucuiete.



#840
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 22 martie 2018 - 15:35

Dupa lupte seculare am reusit sa ma loghez.  [iartama]

Nimic nou la noi. Frig in continuare, la serviciu si mai frig ptr ca ne mutam si au taiat caloriferele sapt asta sa le poata lega pe cele din noul birou.  [ninge] Asa ca am inghetat si inauntru si afara. De luni se pare ca vom avea caldura.  [fri] Sper.

Accuwether zice ca anul trecut in aceasta zi la mine erau 23grC.  [alcool]

Ieri a reinceput Alex inotul. A ajuns acasa terminata. I-am dat sa manance si apoi am tratat-o cu ciocolata, contra febrei musculare.  [il] Iar da iama in ecrane, teme are in continuare putine si trebuie sa-i completez eu ca s-o mai scot din electronice.  [batcap] In disperare de cauza am pus-o sa-mi citeasca cu voce tare dintr-un atlas.  [smulgpar]

Mi-am comandat 2bluze online, de la Orsay. Avem magazin in oras, dar n-aveau ce voiam eu. Sper sa-mi placa. 

Cam atat. 

Coca, fain ca poti lucra si de-acasa. Teoretic si eu as putea face asta, practic nu avem inca legislatie ptr asa ceva. 

Pa voua.  [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -