Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ultimul an de liceu, anul in care realizezi ca au trecut anii

liceu copil adolescenta dragoste studentie

47 raspunsuri la acest subiect

#11
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 15:28

felicitari Miriama!!! ce copil minunat ai!

La ce uni a inceput?

 

multumesc!

 

University College London



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 15:54

multumesc!

 

University College London

Felicitari!!! Ce va face? Oricum, sa termini UCL iti deschide multe porti! 

 

Din pacate cazarea in Londra e fff scumpa. Ca in orice capitala majora a lumii. 



#13
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 15:59

x


Editat de antmil, 25 septembrie 2017 - 17:09 .


#14
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 16:14

Felicitari!!! Ce va face? Oricum, sa termini UCL iti deschide multe porti! 

 

Din pacate cazarea in Londra e fff scumpa. Ca in orice capitala majora a lumii. 

 

Cand a aplicat pentru UCL stiam ca e foarte scump totul, cand ne-au trimis confirmarea de cazare si pretul nu am comentat, dar ne asteptam sa fie ca in poze, nu ca la puscarie. Un minim de calitate si decenta s-ar impune. Mai ales ca platim totul din buzunarul nostru, nu am luat loan de la guvern, nu scholarship, nu credit de la vreo banca britanica, nimic. Asa ca putin respect....

 

Ce ati zice daca v-as spune ca unei fetite romance in alt camin, careia nu I se inchidea bine geamul, au venit si au pus ceva umplutura cu ziare ca sa nu mai bata vantul in camera???? E ok? Chiar asa cat e de scumpa Londra....

 

Si asta pentru cateva sute de lire pe saptamana cazarea!


Editat de miriama, 25 septembrie 2017 - 16:26 .


#15
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 16:52

Cand a aplicat pentru UCL stiam ca e foarte scump totul, cand ne-au trimis confirmarea de cazare si pretul nu am comentat, dar ne asteptam sa fie ca in poze, nu ca la puscarie. Un minim de calitate si decenta s-ar impune. Mai ales ca platim totul din buzunarul nostru, nu am luat loan de la guvern, nu scholarship, nu credit de la vreo banca britanica, nimic. Asa ca putin respect....

 

Ce ati zice daca v-as spune ca unei fetite romance in alt camin, careia nu I se inchidea bine geamul, au venit si au pus ceva umplutura cu ziare ca sa nu mai bata vantul in camera???? E ok? Chiar asa cat e de scumpa Londra....

 

Si asta pentru cateva sute de lire pe saptamana cazarea!

Inteleg ce spui! Ma gindesc daca nu puteti face reclamatii undeva? Aici astia sint mari reclamagii si multe se rezolva imediat. Fa poze si trimite la pesoanele din admiminstratie, sigur vor face ceva! Ce pacat sa inceapa facultatea asa, dupa ce a muncit atita!

 

Ce vreau sa spun e ca exista si camere mari, o prietena si colega are fata in anul 3 la UCL si cit a stat la camin in anul I a avut o cazare super, dar costa undeva la £1200/luna. 



#16
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 16:57

Noi am fost pregatiti pentru ca el sa isi doreasca sa studieze in UK dar acum nu mai vrea acolo pur si simplu. 

Are toate conditiile sa fie acceptat la top universitati de acolo insa nu mai vrea in UK. La fel multi alti colegi de ai lui. 



#17
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 17:00

Inteleg ce spui! Ma gindesc daca nu puteti face reclamatii undeva? Aici astia sint mari reclamagii si multe se rezolva imediat. Fa poze si trimite la pesoanele din admiminstratie, sigur vor face ceva! Ce pacat sa inceapa facultatea asa, dupa ce a muncit atita!

 

Ce vreau sa spun e ca exista si camere mari, o prietena si colega are fata in anul 3 la UCL si cit a stat la camin in anul I a avut o cazare super, dar costa undeva la £1200/luna. 

 

reclamatie am facut in momentul in care am primit primul gunoi de camera, cu mobila din 1956 parca cand s-a construit caminul, cu covor care nu i se mai vedea culoarea, cu chiuveta cu 2 robinete pentru apa calda si rece si cu un dop ruginit, si dupa multe insistente si avansari de plangeri ne-au dat o "cutie de chibrit" de te loveai singur de tine. Am refuzat-o si m-a reclamat ca sunt pretentioasa. Atunci am zis ca duc emailul la Presedintele universitatii. Si am obtinut o camera cu un metru mai lunga, dar curata si fara mucegai si miros. N-au nici un respect pentru cei care ii platesc. Cu atat mai mult cu cat fata mea se duce la facultatea lor cu 5A* la A Level. Ar fi trebuit s-o tina la 5 stele!



#18
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 17:01

Noi am fost pregatiti pentru ca el sa isi doreasca sa studieze in UK dar acum nu mai vrea acolo pur si simplu. 

Are toate conditiile sa fie acceptat la top universitati de acolo insa nu mai vrea in UK. La fel multi alti colegi de ai lui. 

 

mergeti pe mana lui, stie el de ce!



#19
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 17:03

reclamatie am facut in momentul in care am primit primul gunoi de camera, cu mobila din 1956 parca cand s-a construit caminul, cu covor care nu i se mai vedea culoarea, cu chiuveta cu 2 robinete pentru apa calda si rece si cu un dop ruginit, si dupa multe insistente si avansari de plangeri ne-au dat o "cutie de chibrit" de te loveai singur de tine. Am refuzat-o si m-a reclamat ca sunt pretentioasa. Atunci am zis ca duc emailul la Presedintele universitatii. Si am obtinut o camera cu un metru mai lunga, dar curata si fara mucegai si miros. N-au nici un respect pentru cei care ii platesc. Cu atat mai mult cu cat fata mea se duce la facultatea lor cu 5A* la A Level. Ar fi trebuit s-o tina la 5 stele!

5 A* wow

dar de ce nu a incercat la Oxbridge? Era sigur acceptata/



#20
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 17:09

5 A* wow

dar de ce nu a incercat la Oxbridge? Era sigur acceptata/

 

a aplicat, dar n-a primit oferta, habar n-am de ce, fara explicatii

 

Atunci ea a zis "Oxford m-a ignorat, UCL a castigat!"


Editat de miriama, 25 septembrie 2017 - 17:10 .




Etichetat si cu liceu, copil, adolescenta, dragoste, studentie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -