Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#791
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 09 noiembrie 2018 - 14:20

imi pare rau pt rezultat :( 

Cand o SA opresti progesteronul o SA vina menstruatia cum Trebuie Pana Atunci o SA Ai doar picaturi... Eu de cate ori am facut beta in ziua 7 am Si oprit tratamentul de sustinere.

Am oprit progesteronul azi dimineata, dar deja imi venise menstruatia cum trebuie. Sa speram ca o sa am noroc in ianuarie cu micutul inghetat.

Georgi anul viitor o sa fie cu noroc si la noi [il] ....nooo mie mi-e mai usor sa fiu optimista pentru ca este primul transfer...dar trebuie sa fie bine....o avem exemplu pe Coamina [bib] care a reusit  


Editat de GoodLife, 09 noiembrie 2018 - 14:22 .


#792
georgimih1987

georgimih1987

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 09:28

Am oprit progesteronul azi dimineata, dar deja imi venise menstruatia cum trebuie. Sa speram ca o sa am noroc in ianuarie cu micutul inghetat. Georgi anul viitor o sa fie cu noroc si la noi [il] ....nooo mie mi-e mai usor sa fiu optimista pentru ca este primul transfer...dar trebuie sa fie bine....o avem exemplu pe Coamina [bib] care a reusit

 

Eu am histeroscopie joi Si Sper SA apuc in Decembrie un Nou transfer, depinde Cand Imi vine menstruatia... 



#793
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 noiembrie 2018 - 10:10

Eu am histeroscopie joi Si Sper SA apuc in Decembrie un Nou transfer, depinde Cand Imi vine menstruatia... 

Sper sa prinzi urmatorul transfer in decembrie si sa fie cu noroc [:)]Hmmmm....dar pentru urmatorul transfer nu trebuie sa treaca 2 luni? Unei prietene asa i-a zis dr ca dupa 2 menstruatii. Oare ce program au la clinica in Decembrie?


Editat de GoodLife, 12 noiembrie 2018 - 10:18 .


#794
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 noiembrie 2018 - 12:41

Coamina, tie ti-a dat dr sa faci analizele de trombofilie? Ma gandesc sa le fac si eu.



#795
Coamina

Coamina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 12 noiembrie 2018 - 21:17

Coamina, tie ti-a dat dr sa faci analizele de trombofilie? Ma gandesc sa le fac si eu.

eu nu mi am facut analiza de trimbofilie.doctorul nu mi a dat sa o fac....daca vrei poti sa o faci si sa o duci...

fetelor va anunt ca având un beta atât de micuț “177” dar avem gemeni❤️ Luni o sa ma duc sa le aud inimioarele.

Eu una zic ca domnul doctor o ia treptat...usor usor va va creste dozele pana rezultatul va fi pozitiv...stiu cum e sa citești ce spun alte fete care reușesc...e foarte greu...dar credeți-mă ca nu exista un șablon pentru toate! Eu una in momentul de fata sunt putin panicata ca o sa avem doi dar in aceleași timp extrem de fericita! Va țin pumnii



#796
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 13 noiembrie 2018 - 09:25

C

 

eu nu mi am facut analiza de trimbofilie.doctorul nu mi a dat sa o fac....daca vrei poti sa o faci si sa o duci...

fetelor va anunt ca având un beta atât de micuț “177” dar avem gemeni❤️ Luni o sa ma duc sa le aud inimioarele.

Eu una zic ca domnul doctor o ia treptat...usor usor va va creste dozele pana rezultatul va fi pozitiv...stiu cum e sa citești ce spun alte fete care reușesc...e foarte greu...dar credeți-mă ca nu exista un șablon pentru toate! Eu una in momentul de fata sunt putin panicata ca o sa avem doi dar in aceleași timp extrem de fericita! Va țin pumnii

Coamnina ma bucur tare mult pentru voi [il]  [il]  ....si noi am avut emotii cand am transferat 2 embrioni, dar daca ti-a dat Doamne Doamne 2 o sa fie bine pana la capat....

Nu prea vreau sa mai dau banii si pe testele astea, pt ca nu am avut nicio sarcina pierduta si nici nu am in familie...ma gandeam ca am tot citi si am auzit de la multe fete ca au facut testele, dar din cate stiu doar cateva mutaii afecteaza sarcina....deci cred ca nu le fac. Mie mi-a iesit streptococul B pe col....dr nu mi-a dat tratament a zis ca nu afecteaza cu nimic....il am de ceva timp, din cate am inteles oricum nu scapi de el definitiv, ca ma gandeam sa il tratez pana la urmatorul transfer...uff eu mai am doar un pitic inghetat. Cred ca nu mai citiesc nimic de pe forumuri si merg pe mana dr....el stie mai bine ce este de facut [:)]


Editat de GoodLife, 13 noiembrie 2018 - 09:27 .


#797
georgimih1987

georgimih1987

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 13 noiembrie 2018 - 20:58

eu nu mi am facut analiza de trimbofilie.doctorul nu mi a dat sa o fac....daca vrei poti sa o faci si sa o duci... fetelor va anunt ca având un beta atât de micuț “177” dar avem gemeni❤️ Luni o sa ma duc sa le aud inimioarele. Eu una zic ca domnul doctor o ia treptat...usor usor va va creste dozele pana rezultatul va fi pozitiv...stiu cum e sa citești ce spun alte fete care reușesc...e foarte greu...dar credeți-mă ca nu exista un șablon pentru toate! Eu una in momentul de fata sunt putin panicata ca o sa avem doi dar in aceleași timp extrem de fericita! Va țin pumnii

 

 

Ce frumos 2 ❤️❤️. Felicitariii!!

vroiam sa Te intreb ce Ai avut diferit la transferul acesta? 

Ai luat prednisoon sau metrol? 

Ms 



#798
Coamina

Coamina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 13 noiembrie 2018 - 21:00

Singura diferența este ca am avut endometrial de 9 fata de 7,5 cat am avut in rest ...si am facut clexan de 0,4 nu fraxiparina



#799
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 20 noiembrie 2018 - 08:56

eu nu mi am facut analiza de trimbofilie.doctorul nu mi a dat sa o fac....daca vrei poti sa o faci si sa o duci...

fetelor va anunt ca având un beta atât de micuț “177” dar avem gemeni❤️ Luni o sa ma duc sa le aud inimioarele.

Eu una zic ca domnul doctor o ia treptat...usor usor va va creste dozele pana rezultatul va fi pozitiv...stiu cum e sa citești ce spun alte fete care reușesc...e foarte greu...dar credeți-mă ca nu exista un șablon pentru toate! Eu una in momentul de fata sunt putin panicata ca o sa avem doi dar in aceleași timp extrem de fericita! Va țin pumnii

Coamina....ai fost la ECO? [bib]  [il]



#800
Coamina

Coamina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 20 noiembrie 2018 - 14:12

Da suntem bine...doar ca trebuie sa stam la pat...am avut careva scurgeri joi si m am speriat destul de rau, am fost la spital...Pana la 12 săptămâni mai mult repaus la pat!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -