Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#741
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 29 septembrie 2018 - 16:49

buna radu  [:)]  noi am facut impreuna unul dintre FIV uri...am si vorbit...felicitari si succes in continuare! din pacate...eu am ramas doar cu puii singura.si-atat...



#742
radu23

radu23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 29 septembrie 2018 - 19:13

Buna velvet asa este am facut in preuna, Imi pare rau pt. tine capul sus o sa fie bine si la tine, sti cum se zice un sut un pas inainte.



#743
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 22:17

radu multumesc,dar...pt mine nu va mai fi bine vizavi de copiii mei...totul a ramas povara si durere,maxima...mult succes! 



#744
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 15 octombrie 2018 - 09:37

Salut fetelor,

Uffff cam liniste pe forum. Sambata am fost la Sibiu la Dr. Chicea, am inceput tratamentul pentru FIV. Mi-a dat doza de 300 de Gonal [ups]  deoarece am facut in august tratament cu Rekovelle si au ajuns la maturitate doar 3 folicului si acum la ECO s-au vazut doar vreo 10 - 11 folicului......hhhmmmm....dr. mi-a zis ca sunt putini pentru AMH-ul meu de 4 si ceva, dar daca se dezvolta 10 nu ne stresam, daca nu trebuie sa fac nu stiu ce teste de morfologie sau genetica, nu mai stiu exact, ceva de genul asta, nici nu l-am intrebat prea multe despre aceasta analiza pentru ca sunt optimista ca o sa fie bine, chiar daca nu o sa fie f multi important este sa fie de calitate. Miercuri merg la control sa vedem ce fac zapacitii de folicului [:)] sper ca si-au facut de cap si s-au dezvoltat .


Editat de GoodLife, 15 octombrie 2018 - 12:24 .


#745
Coamina

Coamina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 17 octombrie 2018 - 13:27

Goodlife sper sa fie bine si sa ai o producție f buna...am început si eu tratamentul pentru ET 5...dar se pare ca endometru meu nu vrea sa crească mai milt decât 7,2....eu una am obosit si cred ca o sa renunt...un an si de cand luna de luna merg la doctor si nimic...bafta multă tuturor!



#746
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 18 octombrie 2018 - 10:08

Buna ziua, sunt noua pe acest forum...urmeaza sa incep procedura pt primul fiv, momentan sunt la stadiul de analize.

Imi puteti spune cu ce se incepe, am inteles ca prima luna se iau anticonceptionale?



#747
dandanutz

dandanutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 20 octombrie 2018 - 08:28

buna la toata lumea...am doua penuri de GONAL F de 900 si 5 fiole de MENOPUR.Astept mesaj privat….bafta multa tuturor [flo2]  [flo2] [flo2]  



#748
Thhea

Thhea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 24 octombrie 2018 - 05:24

Buna ziua, sunt noua pe acest forum...urmeaza sa incep procedura pt primul fiv, momentan sunt la stadiul de analize. Imi puteti spune cu ce se incepe, am inteles ca prima luna se iau anticonceptionale?

 

Bună!

Nu e musai să iei contraceptive. Medicul va stabili care este cel mai potrivit tratament pentru tine, în urma rezultatelor analizelor. În plus, cu ce începi, depinde și de ce fel de protocol, lung sau scurt, va alege. Baftă! Să ne aduci vești bune :)



#749
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 24 octombrie 2018 - 14:38

Multumesc, dar se pare ca o sa incep doar la anul...sotul are teratospermie, ia Profertil si sa vedem daca se mai imbunatateste.

Stiti cumva la cat timp trebuiesc refacute analizele de secretii?



#750
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 25 octombrie 2018 - 12:08

Goodlife sper sa fie bine si sa ai o producție f buna...am început si eu tratamentul pentru ET 5...dar se pare ca endometru meu nu vrea sa crească mai milt decât 7,2....eu una am obosit si cred ca o sa renunt...un an si de cand luna de luna merg la doctor si nimic...bafta multă tuturor!

Coamina.....Multumesc, Doamne Ajuta!

......Eu sunt f incantata de cei de la Sibiu si am recomandari de la alte fete care au reusit la ei, dar eu in locul tau as mai cere o parere de la alta clinica.....poate au ei un alt tratament, macar incerci.


Editat de GoodLife, 25 octombrie 2018 - 12:20 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -