Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1401
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 18 mai 2019 - 22:11

Goodlife, ce mult ma bucur ca aduci vesti bune! Era atat de liniste pe aici, am intrat de cateva ori pe zi sa vad ce se mai discuta si...liniste.  Iti doresc din suflet sarcina usoara si bebe sanatos! 

Mulțumesc frumos! Doamne ajuta!



#1402
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 18 mai 2019 - 22:16

Ce bine! Ne bucuram mult de vesti bune :) Doamne ajuta sa fie bine pana la capat :) Incet incet o sa treaca si greturile, eu am avut prietene care nu prea au avut simptome si bebeii au fost bine sanatosi! Odihneste-te in masura posibilului si cu putina rabdare, imediat va fi 13 iunie :)

 

Eu am o intrebare, pt tine si pt fetele care au facut transfer cu embrioni congelati: dupa prima zi de menstruatie, ati sunat la clinica si v-a spus ce tratament sa faceti? In perioada dinainte de transfer, cam cat de des trebuie mers la sibiu la ecografie? 

 

Mersi si weekend frumos!

Mulțumesc frumos!

Trebuie sa mergi la clinica sa îți facă ECO in ziua 2, 3 sau 4, nu îți prescrie tratamentul prin telefon. Eu dacă îmi aduc bine aminte am fost de 3 ori, dar asta depinde de cum creste endometrul.

 

Succes! Sa fie cu ochișori. 



#1403
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 19 mai 2019 - 12:27

Mulțumesc frumos!

Trebuie sa mergi la clinica sa îți facă ECO in ziua 2, 3 sau 4, nu îți prescrie tratamentul prin telefon. Eu dacă îmi aduc bine aminte am fost de 3 ori, dar asta depinde de cum creste endometrul.

 

Succes! Sa fie cu ochișori. 

Mersi :) Duminica frumoasa



#1404
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 19 mai 2019 - 14:45

Ma pregatesc si eu pt transfer cu embrioni congelati. Am facuta analiza progesteronului in ziua 3 a ciclului, cand am inceput si tratamentul cu femoston. Voua v-a mai dat si altceva, gen vitamine sau acid folic? Mie doar atat. Si vreau sa va mai intreb, cu cate zile inainte v-a spus data cand se face transferul?  Ati mai facut inca o data progesteronul inainte de transfer? 



#1405
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 19 mai 2019 - 22:02

Ma pregatesc si eu pt transfer cu embrioni congelati. Am facuta analiza progesteronului in ziua 3 a ciclului, cand am inceput si tratamentul cu femoston. Voua v-a mai dat si altceva, gen vitamine sau acid folic? Mie doar atat. Si vreau sa va mai intreb, cu cate zile inainte v-a spus data cand se face transferul?  Ati mai facut inca o data progesteronul inainte de transfer?

Ciao Adriana, cum ai procedat? Ai sunat la clinica in ziua 1 si ti-au spus sa-ti faci progesteronul in ziua 3? Estrogenul nu? 

 

Eu zic ca ai putea sa iei acid folic, ori simplu ori in complex de vitamine. Eu iau Elevit 1, la recomandarea altui medic. 

 

Oricum, orice iei, sa-i spui domnului doctor ca sa stie ce iti mai recomanda in plus (de ex Elevit are si vitamina D, probabil trebuie ajustata doza de vitamina daca iti recomanda dupa transfer)

 

Bafta multa!



#1406
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 19 mai 2019 - 22:36

Buna, Maria! Eu am sunat in ziua 1 si m-a programat la eco in ziua 3. Am mers deci, la clinica in ziua 3 ,am  facut ecograf, dupa care mi-a prescris femoston si mi-a zis sa fac in aceeasi zi progesteronul, chemandu-ma din nou la eco peste o saptamana, adica ieri. Acum trebuie sa merg din nou marti si sper sa imi zica data la care fac transferul. 



#1407
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 19:27

Salut fetelor! Ieri am fost la ECO, avem 7 săptămâni și 6 zile . Bebe este bine, suntem in grafic, i-am auzit și inimioara, ne rugam sa fie bine și de acum. Voi mai merge la ECO doar peste o luna, pe 13 Iunie. Mi se pare o vesnicie pana atunci . Sa știți ca trec mai greu zilele după ce aveți beta pozitiv, cele 10 zile pana la beta sunt nimic pe lângă emoțiile de după. Îmi este mai tot timpul greață ca îmi vine sa stau doar in pat, știu ca suna ciudat dar sunt sunt fericita cand îmi este rău pt ca știu ca bebe este acolo când nu îmi este rău ma panichez puțin, dar îmi revin repede și vorbesc cu bebe ii zic sa ramana cu noi, sa crească mare și sa fie sănătos. Dupa calculele de acum voi naștere este 01.01.2020 Astept vesti bune de la voi.

Ma bucur enorm sa aud vesti asa frumoase [bib]

Sa ne ți la curent cu evoluția sarcinii, ca ne dai putere sa luptam. Te pup cu drag



#1408
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 19:53

Mai este careva care a făcut tratament cu dipherline? Am început de aseară, mi le face soțul meu și aseară imediat după injecție am făcut o ușoară alergie care mi a trecut într un sfert de ora, dar astăzi m am învinețit pe o raza de 3 cm. E posibil sa mi făcut greșit? Dar sunt și mai dureroase decât Gonalul, sau mi se pare mie?

Și azi când mi a făcut injecția m a durut destul de tare



#1409
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 25 mai 2019 - 22:49

Mai este careva care a făcut tratament cu dipherline? Am început de aseară, mi le face soțul meu și aseară imediat după injecție am făcut o ușoară alergie care mi a trecut într un sfert de ora, dar astăzi m am învinețit pe o raza de 3 cm. E posibil sa mi făcut greșit? Dar sunt și mai dureroase decât Gonalul, sau mi se pare mie?

Și azi când mi a făcut injecția m a durut destul de tare

 

Nu te-am putut ajuta, ca eu am facut stimularea cu Gonal. Cum mai esti? Ai reactionat bine la stimulare?

 

Adriana, cand faci transferul?

 

Eu am fost nevoita din motive de lucru sa aman cu o luna transferul... Mi-a venit menstruatia cu 10 zile mai devreme decat ma asteptam si aveam niste obligatii de care nu am mai putut scapa si nu am putut merge la ecografie in ziua a 3-a... Asta este, sa vad in iunie cum va fi. Am inteles ca ambii doctori vor fi plecati la sfarsitul lunii iunie, dar nu mai stiu exact datele

 

Bafta la toate! :*



#1410
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 26 mai 2019 - 00:54

Buna! Saptamana viitoare voi face transferul, va tin la curent. Stiu cum e cu amanatul, am fost si eu de multe ori in in situatia asta. Dar sa speram ca toate se vor intampla la timpul lor si pana pana la urma totul va fi bine. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -