Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine o opreste din delir pe Olivia Steer?

sanatate radioterapie chimioterapie cancer

90 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 09 septembrie 2017 - 14:15

Olivia Steer nu este cunoscuta publicului pentru altceva decat o insiriure periculoasade ineptii.

Stiti ca este o avocata a taberei anti-vaccinare ...

De multe ori s-a ras pe net din cauza ineptiilor ei medicale - ea neavand nici o pregatire in acest sens.

 

Si iata ca dna Steer continua:

”Va veni curând o zi în care toți oncologii care au prescris radioterapie și chimioterapie vor fi condamnați pentru genocid. #soon”, sunt cuvintele postate de Olivia Steer.

 

Mi se pare o jignere la adresa actului medical. O jignire la adresa bolavilor de cancer care isi cauta vindecarea - si la adresa stiintei.

 

Mi se pare trist.



#2
Mystic88

Mystic88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 09 septembrie 2017 - 17:10

Am vazut postarea ei si reactia virala de pe Fb..este trist ca nu e sanctionata in niciun fel si mai trist ca, din pacate pentru noi, foarte multi o cred si ii duc ineptiile mai departe.



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 09 septembrie 2017 - 19:56

Cei care o asculta au deja aceleași idei. Cei care nu sunt de acord cu ea o ignora. 

De exemplu eu nu am deschis articolele despre părerile ei, în schimb am citit aici :)) și reclama negativă e tot reclamă....



#4
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 10 septembrie 2017 - 11:53

Cine stie ce interese si ce sume de bani sunt si in spatele acestei femei. Prea dispusa este sa iasa in fata si sa se lase sacrificata - de mai multe ori. Chiar asa puternica psihic sa fie, incat sa reziste mereu atacurilor repetate n-as crede.



#5
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 septembrie 2017 - 19:11

Cine stie ce interese si ce sume de bani sunt si in spatele acestei femei. Prea dispusa este sa iasa in fata si sa se lase sacrificata - de mai multe ori. Chiar asa puternica psihic sa fie, incat sa reziste mereu atacurilor repetate n-as crede.



#6
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 12 septembrie 2017 - 13:24

Iar eu tocmai am aflat ca a murit o fata (36 de ani) din grupul nostru de amici din cauza unu cancer la san. A refuzat operatia, a refuzat chimio, a spus ca se trateaza singura. A lasat in urma un baietel de vreo 10 ani....Eu pe Olivia as acuza-o de genocid!



#7
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 12 septembrie 2017 - 19:40

Cine o opreste din delir pe Olivia Steer?

 

Probabil doar boala fatala , cancerul , pe care si-l va trata cat mai natural si cu siguranta fara radio si chimoterapie ! Spre binele ei, sper sa nu se intalneasca personal niciodata cu aceasta boala teribila.



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 septembrie 2017 - 20:34

<script> </script>

 

Sora ei a murit de cancer la 38 de ani. Si tatal ei a murit de cancer.

Cred ca dramele astea au cam zdruncinat-o.



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 septembrie 2017 - 09:31

In Olanda, a fost foarte public scandalul cu o vindecatoare alternativa de cancer - care a idemnat o anume celebritate (Silvia Milecam o chema si imi placea tare mult de ea)  sa faca doar tratamente alternative si sa refuze chemoterapia.

 

Vindacatoarea respectiva - Jomanda - a fost trimisa in judecata si condamnata.



#10
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 14 septembrie 2017 - 07:38

Eu am intrat pe blogul ei si m-a durut capul la vederea unor comentarii. Da, sunt fane de-ale OS care ii cer sfaturi medicale. Dar nu au primit raspunsuri! Se face prea mult caz de OS. Ea a trait niste drame si cumva e firesc sa fie marcata de ele. Ma deranjeaza reactiile astea exagerate si grosolane la adresa ei, nu le pot gasi niciun fel de justificare, dupa ce am vazut cateva, putine, interviuri cu ea. Afirmatiile ei nu justifica mizeria de care dau dovada multi... si nu o regasesc in acuzele exacerbate care i se aduc. Desigur ca si ea comite pacatul de a exagera, dar cred ca s-a mers prea departe, lucruri spuse de ea pot fi contestate decent si basta, e prea mult, ce i se intampla ei in spatiul media e din aia cu " capul lui Motoc... ". 

Dar ce m-a bulversat zilele acestea nu a fost din ciclul " ce a mai spus OS ", ci ce a spus Dana Deac. :( 

Postez doar un citat si daca vreti cititi tot articolul.

 

 

„Eu nu îndemn pe nimeni să refuze iradierile, dar merg pe ideea onestităţii“ Invitată în emisiunea „La Măruţă“, difuzată de Pro TV, Dana Deac a explicat că noul cancer l-a făcut din cauza iradierilor: „Eu, după prima operaţie, am respectat protocolul, am făcut iradieri, am făcut atâtea câte trebuie făcute. Am făcut, evident, şi chimioterapie. Nimeni nu mi-a spus că în urma iradierilor e posibil să faci un alt tip de cancer. Iată că după atâţia ani am făcut a cincea oară cancer. De data asta medicii cu care am vorbit şi care nu au fost puţini au fost foarte senini şi mi-au spus: «Ştiţi de ce aţi făcut din nou cancer? Pentru că aţi făcut iradieri». Conform protocolului medical...“


Citeste mai mult: adev.ro/ow5qp0

 

http://adevarul.ro/e...7fe5/index.html

 

 

E cumplita boala...greu de judecat asa de din afara disperarii cuiva care este diagnosticat cu o oricare forma de cancer, ca simplu privitor, nici macar ca apartinator. Din pacate este ceva cu prea putini invingatori si cu prea putine certitudini la capatul unor tratamente, indiferent care ar fi acestea. :( Mai e mult pana departe.


Editat de lucialu, 14 septembrie 2017 - 07:40 .




Etichetat si cu sanatate, radioterapie, chimioterapie, cancer

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -