Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Intersecţii


18 raspunsuri la acest subiect

#1
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2017 - 16:37

               Când eram copil ai mei m-au trimis sau au mers cu mine în mai toate colţurile României. Azi ne-am oprit pentru câteva momente, eu, Ioana şi Daria înainte de a ne da o îmbrăţişare înainte de a pleca fiecare pe drumul lui.

               Ioana spre Londra, Daria spre Cluj-Napoca, iar eu spre toate colţurile lumii în mod virtual desigur.

               Ne-am intersectat de atâtea ori în viaţa aceasta. Si acum, ca altă dată, ne dăm mâinile şi cu o bătaie scurtă pe umeri ne asigurăm ca totul este în regulă şi putem păşi cu încredere mai departe dincolo de usă,  într-o altă ieşire dintr-o nouă intersecţie a vieţii.

               Baftă fetelor!

                                                            Tata

Miniaturi atasate

  • 02.jpg


#2
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 04 septembrie 2017 - 19:03

sa-ti traiasca perlele si drum bun fiecaruia in calatoria prin viata!



#3
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 18 septembrie 2017 - 17:53

Felicitari !

Cum ii place Dariei la Cluj ? 

Se preda numai in limba engleza ?


Editat de Collins20, 18 septembrie 2017 - 17:53 .


#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 18 septembrie 2017 - 19:36

Imi place sa te citesc Marius! Ce mai fac fetele tale?



#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 septembrie 2017 - 22:54

Da, se preda exclusiv in limba engleza. Singura exceptie este limba romana  M-am uitat azi peste programa de informatica. Ma declar multumit ca diversitate a informatiei predate. Este alta mentalitate. Imi place comunicarea scoala / parinte este o deschidere extrem de mare. Prin aceasta comunicare iti dau sentimentul ca existi, ca esti important pentru ei in calitatea pe care o ai ca si cum ai fi un partener. Este un alt mod de abordare relationala. Inca nu am descoperit-o sunt prea la inceput dar ma atrage. Daria este incantata de profesori de relatia cu ei dar nu este incantata de unii colegi se astepta la un nivel mai mare. I-am sugerat sa aiba rabdare si sa fie toleranta. In egala masura sa isi vada de pozitia ei fata de ea insasi mai mult decat fata de altii. Dar e totul inca prea la inceput. Pot sa zic ca este o alta lume, nu seamana cu nimic din ceea ce e in scoala anterioara. As dori sa compar dar trebuie sa mai am rabdare sa studiez programele mult mai atent si sa vad ce se intampla in timp cum decurg examenele samd.

Pot sa fac insa o afirmatie. Programele sunt descarcate de informatii useless. Se merge pe calitate si noutate nu pe cantitate ceea ce duce la atractivitate. Dar mai revin.

Ioana,,,,

Ioana in acest an lucreaza. Pentru ca a terminat foarte bine anul 2 i s-a propus sa lucreze in productie un an daca accepta. Asa incat acum nu este in Bristol ci in Londra lucreaza la GSK timp de un an in cercetare. Era foarte incantata zilele trecute cand mi-a zis ca e in ceva proiect care are ca si scop un tratament unic adica administrat o singura data pentru cardiopatie ischemica si care ar elimina tratamentul de lunga durata actual si implicit efectele secundare nedorite. E domeniul ei deci e happy. Eu sunt multumit cand ea e multumita  Am zambit joia care a trecut cand mi-a scris ca vineri va lua primul ei salariu. Mi-am adus aminte de mine cand am luat si eu primul meu salariu. Asa ca am spus ca e datoare cu o bere  [:)]

In rest trec zilele una dupa alta extrem de repede sau eu cel putin asa le simt, eu imi petrec acasa zi dupa zi 16 ore in fata calculatorului ca pensionarii  [:)] ascult stiri, fac reclame, ma ocup de magazin, vorbesc cu mama la telefon, cu fetele online cand au timp, incasez bani, cheltui bani si tot asa de luni pana duminica din ianuarie pana in decembrie.



#6
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 19 septembrie 2017 - 06:37

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 19 septembrie 2017 - 11:38

Marius e in Stevenage?



#8
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2017 - 12:08

Da



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 septembrie 2017 - 13:09

Ascultati bine, eu sunt sigura ca intr-o zi vom afla ca Ioana (Jane) va face parte dib echipa care va descoperi ceva revolutionar de tratament. Ioana e foarte desteapta si ambitioasa. Atunci  - o sa ne laudam si noi cu ea, nu numai Marius.  [pk]



#10
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 19 septembrie 2017 - 13:10

Eu locuiesc intr-un oras vecin, dar merg des la Stevenage la cumparaturi de tot soiul. Daca are vreodata nevoie de ceva, sa imi spui. Ajut cu placere daca pot.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -